“Ei jäänud üle muud kui ennast muuta.” Kuidas pani rammumees Andrus Murumets püsti Eesti esimese 24/7 avatud jõusaaliketi?

Kuidas sai alguse Eesti esimene 24/7 avatud spordiklubi?Foto: Shutterstock

Treeni täpselt siis, kui ise tahad. Kasvõi kell 3 öösel. Kui veel mõne aasta eest pidanuks selleks hankima koju hantlid ja trenažöörid või otsima lähima välijõusaali, siis nüüd pole ööpäev läbi avatud spordisaalides enam midagi imelikku. Kuidas aga sai alguse Eesti esimene iseteenindusel põhinev spordiklubide kett?

Ööpäev läbi avatud spordiklubi 24-7 Fitness on osutunud Eestis populaarseks just tänu kasutusmugavusele. Hoogsasti laienev spordiklubi avas oma esimese 24/7 avatud spordiklubi 2017. aasta aprillis, et inimestel tekiks võimalus treenida igal endale sobival ajal ja seda taskukohase hinnaga.

Tihe konkurents ajas tegutsema

24-7 Fitnessi juhataja, aastaid Eesti tugevaima mehe tiitlit kandnud rammumees Andrus Murumets meenutab, et idee avada spordiklubid, mis oleksid lahti ööpäev läbi, tuli tegelikult konkurendi pealt. “People Fitness tuli turule odava hinnaga, pärast seda ei jäänud meil varasema spordiklubi Gymlecoga üle muud kui ennast muuta,” räägib Murumets.

2017. aasta veebruaris Tallinnas Mustika keskuses uksed avanud People Fitnessi reklaamiti “uue põlvkonna spordiklubina” – selle uksest pääses sisse sõrmejäljega ja jooksulindi peal sai vaadata filmi. Seejuures oli hind vaat et turu odavaim.

Tihe konkurents ajas tegutsema. Mis võiks olla järgmine samm “uue põlvkonna spordiklubi” arengus? Murumets soovis leida tehnilist lahendust, mis võimaldaks klubi ööpäev läbi avatuna hoida. “Ektacost oli meil juba varasemast spordiklubi kassalahendus olemas ja sealt oli loogiline minna 24/7 klubi lahendusega edasi,” räägib Murumets. Mujal Eestis midagi sellist veel tehtud polnud. “Kirjeldasin probleemi Ektacole ja nemad pakkusid lahendusi,” meenutab ta.

24-7 Fitness avas Eesti esimese ööpäev läbi lahti oleva spordiklubi juba 2017. aasta aprillis – vaid mõni kuu pärast People Fitnessi turule sisenemist. “2017. aasta 10. aprill oli kuupäev, mil sai Eestis esimest korda 24 tundi järjest spordiklubisse,” täpsustab Murumets uhkusega.

Ektaco poolt loodi spordiklubidele terviklahendus, mis hõlmab nii broneerimissüsteemi, läbipääse kui ka kassasüsteemi. Kui iseteenindusliku sisenemisega jõusaalid on juba levinud, siis 24-7 Fitness pakub oma klientidele ka rühmatreeninguid treeneriga. Murumetsa sõnul ongi see peamine erinevus võrreldes teiste sarnaste spordiklubidega.

Hiljem, nüüdseks juba kaks aastat tagasi, lisandus ka kliendiäpi kaudu spordiklubisse sisenemise võimalus. “Meid eristab teistest iseteenindusliku sisenemisega jõusaalidest makse- ja sisenemisvõimaluste rohkus. Maksad kohapeal kaardiga või üle veebi. Saad siseneda telefoni või kaardiga või soetada ühe korra pääsme pangakaardiga,” räägib Murumets ning lubab, et tulemas on mõned uued lahendused veel.

Mis puudutab konkurent People Fitnessit, siis koroonakriisi see klubi üle ei elanud ning Mustika keskuses asunud spordisaal suleti kaks aastat tagasi.

24-7 Fitnessi spordiklubides administraatoreid pole. Seda tänu Ektaco nutikatele lahendustele.

Fitnessketi edu on tulnud tänu nutikatele lahendustele

Võidujooks ei käinud ainult innovatsiooni peale, Murumetsa eesmärk oli ka hinnad alla tuua. 24-7 Fitnessi spordiklubid jäävad tänagi silma taskukohaste hindade poolest. See on võimalik tänu kahele asjaolule. “Soodne hind tuleneb sellest, et administraatoreid pole kohapeal. Teiseks jagunevad kliendid treenima ööpäeva peale ja seetõttu mahub neid klubisse rohkem,” selgitab Murumets.

Tänaseks päevaks on 24-7 Fitnessi klubisid üle Eesti juba 14. Kaheksa neist asub Tallinnas, ülejäänud üle Eesti: Pärnus, Rakveres, Tabasalus, Peetris, Kuressaares ja Jõhvis. Murumets tunnistab, et fitnessketi edu on suuresti seotud nutikate lahendustega, mis Ektaco abiga püsti pandi.

“Koostöö Ektacoga andiski võimaluse sellise spordiklubi avamiseks ja kliendile valiku treenida temale sobival ajal. Ilma taoliste lahendusteta ei saakski sellist spordiklubi pidada,” sõnab klubiketi juhataja ja kinnitab, et investeering Ektaco pakutud lahendustesse on end küllaga ära tasunud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas (esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti) spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud kommenteeritud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks. Iga uudiskirja magnet on meie ajakirjanike kirjutatud pikem artikkel, mis meie arvates võiks selles valdkonnas töötavaid inimesi huvitada ja neile vajalik olla