Ektaco blogi

Millega peaks arvestama, kui tahad Lätis jaemüüki alustada?

Läti turul tegutsemiseks tuleb täita ports tingimusi.Foto: Shutterstock

Kui Eestis võib kassasüsteemi pakkuda põhimõtteliselt igaüks, siis Lätis on selleks paigas ranged tingimused ja erinõuded – Läti turul tegutsemiseks peab ettevõte olema sertifitseeritud. Mida tähendab see jaeettevõtetele, kes plaanivad siseneda Läti turule?

Läti hoiab kõigel silma peal

Eesti kassasüsteem sertifitseeritud olema ei pea ning ka eraldi kontrolltingimusi täita ei tule. Kassasüsteemi võib pakkuda ükskõik milline ettevõte – kasvõi välismaine – ja kaupmees valib ise endale sobiva variandi välja.

Lätis kehtivad aga küllaltki karmid nõuded: kassasüsteemil peab olema eriseade, mille abil salvestatakse kõikide tehingute andmed, et vältida maksupettuseid ja hoida äritegevusel silm peal.

Mida tähendab see jaemüüjale?

Läti regulatsioonid on küllaltki keerulised ja ressursikulukad, mis tähendab, et kassasüsteemi tellijal tuleb maksta mõnevõrra krõbedamat hinda. Seda seetõttu, et sertifitseerimise protsess on ettevõtetele raske, kulukas ning võtab väga kaua aega.

Samuti pärsivad karmid nõuded tehnoloogilist arengut, sest Lätis tuleb ka tarkvara uuendused teha läbi auditiettevõtte ja maksuameti, kes peavad uuenduse sertifitseerima ja kinnitama. Eestis seevastu saab kõik süsteemiuuendused tehtud mõne hetkega.

Ektaco muudab äritegevuse lihtsamaks

Eesti tarkvaradest leiab Läti turult täna Ektaco CompuCashi kassasüsteemi. Ektaco on Lätis partneri kaudu tegelenud juba kümme aastat ning sügisel otsustati, et parema teenuse pakkumiseks tuleb teha Lätti eraldi tütarettevõte – CompuCash SIA. Tütarettevõte registreeriti möödunud sügisel ning sertifitseerimisprotsess lõppes edukalt sel kevadel. 

Täna saavad kõik Eesti ärid, kes tegelevad Baltikumis või Lätis, kasutada CompuCash kassasüsteemi. 

CompuCash süsteemi kohta leiad rohkem infot siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.