48 tundi loovust: Tallinna mänguarendusmaratonil loodi 27 uut videomängu

Global Game Jam Tallinn tõi kohale kohalikud mänguhuvilised ja ka mõned mängusõbrad naabrite juurest.Foto: Ettevõtlusinkubaator

Tallinnas toimus jaanuari lõpus mänguarendusmaraton Global Game Jam, mis tõi kokku ligi 100 loovat ja kirglikku mänguarendajat üle Eesti ning ka mõned tiimid Lätist. Kogu nädalavahetuse jooksul töötasid osalejad intensiivselt uute videomängude kallal ning tulemuseks oli lausa 27 täiesti uut ja unikaalset mängu.

Selle aasta teema “Mullid” (“Bubbles”) pakkus osalejatele lõputult loovust ja tõi kaasa üllatavalt mitmekesiseid ideid – alates tulistamismängudest võluritega kuni kaootilise lahinguni “Mullid vs. Sääsed”.

Üritust korraldas GameDev Estonia koostöös Tallinna Ettevõtlusinkubaatori, Eesti Rahvusraamatukogu ja Ettevõtluskõrgkool Mainoriga. Tänavune maraton oli eriline, sest esmakordselt toimus see Eesti Rahvusraamatukogus, mis pakkus osalejatele inspiratsiooni ja rohkelt materjali, mille põhjal uusi mänge luua.

Mängud, mis üllatasid ja inspireerisid

Global Game Jam toimub üheaegselt üle maailma, ning esimesel päeval avalikustati selleaastane teema: “Bubbles”. Kõik loodud mängud olid selle teemaga kuidagi seotud.

“See teema sütitas uskumatult mitmekesiseid ideid, mis meid täiesti pahviks lõid! Alates 3D-tulistamismängudest võluritega kuni kaootilise lahinguni Mullid vs. Sääsed – innovatsioonist puudust ei tulnud. Nägime projekte nagu DisCoin: The Crypto Bubble Simulator, humoorikas kommentaar turusuundumustele, ning AR-mängu desinformatsioonist, kus mullide lõhkemine viis mängijad täiesti uude dimensiooni. Ja muidugi ei saa unustada müstilist rollimängu, mis oli täis tõestamata fakte, loogikapähkleid ja meediaprintsiipe,” kirjeldas selleaastaseid loodud mänge GameDev Estonia peakorraldaja Andrejs Rusinovski.

Kõikide mänguloojate seast valiti neli võitjat ning lisaks anti välja eriauhinnad parima visuaali, kõige harivama mängu ja heale muusikakasutusele.

Tallinna Ettevõtlusinkubaatori konsultandi Nele Plutuse sõnul oli neil hea meel seekordsel Game Jamil korralduses kaasa lüüa.
„Global Game Jam ületas igas mõttes ootusi! Üle 20 tiimi tegid lühikese ajaga suurepärast tööd ja tulid välja omanäoliste mängudega. Teisel päeval pakkusid osalejatele inspiratsiooni ka põnevad esinejad. Lisaks oli meil hea meel anda välja eriauhind ja kuulutada välja eelinkubatsiooniprogramm mänguarendajatele ja -tiimidele.”

Eesti Rahvusraamatukogu üritusturundaja Daniel Jäätma lisas:
“Meil oli suur rõõm võõrustada nii andekaid mänguarendajaid. Sellised teadmisi ja loovust ühendavad üritused rikastavad meie ühist kultuurilist ja intellektuaalset keskkonda.”

Mänguarendus Eestis kasvab ja areneb

Global Game Jam Tallinn oli edukas üritus, mis tõestas, et Eestis on palju andekaid mänguarendajaid ning selles valdkonnas on rohkelt kasutamata potentsiaali. Sellised üritused mitte ainult ei too kokku loovaid inimesi, vaid pakuvad ka võimalusi uute talentide esilekerkimiseks ja Eesti mänguarenduse skene tugevdamiseks.

Kui soovid kõiki loodud mänge ise proovida, leiad need siit: https://globalgamejam.org/group/11788/games.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Ärigeeniuse uudised sinu postkastis

Ärigeeniuse uudiskiri toob sinuni valiku nädala olulisematest äriteemadest, põnevad persoonilood ja ekspertide soovitused.