“Kui sa räägid kõigiga, ei räägi sa kellegagi!” Eesti reklaamitestijad räägivad äri alustajate suurimatest ämbritest

Taavi Larionovi ja Mikko Zmilko loodud ettevõtte Mediamodifier Business aitab ettevõtetel testida oma reklaamide mõju erinevates tingimustes.Foto: erakogu

Alustav ettevõtja seisab alati silmitsi lugematu hulga küsimustega, mis kõik vajavad vastuseid. Hiljuti Ettevõtlusinkubaatori programmi lõpetanud reklaampindade simulaatori juhid Taavi Larionov ja Mikko Zmilko jagavad oma kogemust ja õppetunde, mis toetasid nende kasvu ja suuna leidmist.

“Aitame klientidel saada tagasisidet oma loovtööle ilma keerukaid kujundusprogramme alla laadimata ja tundmata,” selgitab Mediamodifier Businessi toote- ja ärikliendi segmendi juht Taavi Larionov lühidalt millega nad tegelevad. 

Meeste loodud ettevõtte Mediamodifier Business peamine toode on reklaampindade simulaator, mis võimaldab ettevõtetel testida oma reklaamide mõju erinevates tingimustes – näiteks reaalse elu tingimustes, ilma et peaks kasutama keerukaid disainiprogramme. 

 “Üks lihtne näide – sul on toode või teenus, mida tahad reklaamida näiteks Hobujaama trammipeatuses talvisel õhtusel ajal. Enne reklaampinna omanikettevõttega suhtlemist saad testida reklaami nö päriselulises keskkonnas ehk mockupil,” kirjeldab ettevõtte tooteomanik ja äristrateeg Mikko Zmilko.

Tarkvara võimaldab visualiseerida reklaami nii suve kui ka talve tingimustes, pimedas või valges, ning erinevatest vaatenurkadest. “Nii võib selguda, et reklaamil olev kirjasuurus on liiga väike, talvel maha sadanud lume taustal ei paista valge reklaam välja või reklaami proportsioonid distantsilt tunduvad paigast ära,” lisab Larionov.

Inkubatsiooniprogrammi juhuslik algus, kuid suur mõju

Kuid selleks, et ettevõttele korralik hoog sisse saada, vajati abi. “Ettevõtlusinkubaatori programmi sattusime läbi juhuse. Usutavasti oli see sotsiaalmeedia reklaam, mis mõtte idanema pani,” meenutas Zmilko. Programmi eesmärk oli aidata ettevõttel täpsustada oma suunda ja toodet väärindada.

Programm tõi kaasa olulisi muutusi ja uusi avastusi. “Suurim küsimus oli – mis on ettevõtte õige suund,” tõdeb Larionov. Pärast põhjalikku analüüsi otsustati keskenduda reklaampindade simulaatorile ja luua uus, äriklientidele suunatud bränd Mediamodifier Business.

“Selgus, et väikese tiimiga eesolevat tööd ära ei jõua teha – palkasime kaks inimest juurde. Saime väga head nõu müügi suurendamiseks ja nähtavuse parandamiseks erinevates kanalites,” kirjeldab Zmilko programmi käigus saadud õppetunde.

Üks suurimaid õppetunde oli fookuse sättimise tähtsus. “Meie kõige suurem viga on olnud fookus – õigemini selle pidev laialivalgumine. Mentorprogrammide käigus kõlanud laused nagu “Kui sa räägid kõigiga, ei räägi sa kellegagi” andsid tõuke fookus paika saada,” jagab Larionov. Selle tulemusena tõusis uute klientide arv kuus ühelt kliendilt keskmiselt neljani.

Samuti analüüsiti finantsstrateegiat ja lihtsustati hinnastamismudelit. “Tooteid, mida nö kaasa veame, on liiga palju. Kuuest tootest on alles jäänud kaks, mida täna aktiivselt väärindame ja müüme,” täpsustab Zmilko.

Hea võimalus õppida ennast tundma

Mehed soovitavad inkubatsiooniprogrammides osalemist ka teistele. “Kindlasti soovitame Ettevõtlusinkubaatori programmidega liituda. See on suurepärane võimalus õppida oma toodet või teenust paremini tundma, õppida ennast tundma ja tutvuda uute, teinekord väga huvitavate inimestega,” ütleb Larionov.

Ta rõhutab, et programmi täielik kasu saavutatakse siis, kui ettevõtte meeskond osaleb aktiivselt kõigis tegevustes. “Arusaamine, et kogu töö tuleb alati endal ise ära teha – mentorid ja juhendajad sinu eest midagi tegema ei hakka. Selleks peab olema aega rohkem, kui arvatakse. Meie kogemuse põhjal umbes viis korda rohkem,” tõdeb Zmilko.

Selge siht silme ees

Mediamodifier Businessi meeskond vaatab tulevikku ambitsioonikalt. “2025. aasta eesmärk on kliendibaas kahekordistada 50% kasumlikkusega. Põhilised märksõnad on müük ja meeskonna kasvatamine,” sõnab Zmilko.

Lisaks jätkatakse reklaampindade turu kasvatamist ning suundutakse nõudmisel printimise (POD) ja e-kaubanduse arendamisele.

“Veedame tööl väga palju aega. Miks mitte teha seda lõbusalt nii, et õhtul pere juurde minnes jaguks positiivset energiat sinnagi,” lisab Larionov, kelle sõnul on oluline, et koostöö sujub ja töökohale jaguks ka naeru. 

Liitu Ettevõtlusinkuabatori inkubatsiooniprogrammiga 9. veebruarini.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Ärigeeniuse uudised sinu postkastis

Ärigeeniuse uudiskiri toob sinuni valiku nädala olulisematest äriteemadest, põnevad persoonilood ja ekspertide soovitused.