20 miljoni piir on käes: eestlased on nutika kauplemise kodustanud!

EveryPay.Foro: EveryPay

Eesti inimene ja kaupmees armastavad nutikaid makselahendusi! Just sellisele järeldusele võib tulla, kui vaadata ainuüksi EveryPay platvormi kaudu mullu tehtud tehingute arvu. Ka LinkPay makselahenduse kasutamine tõusis aastaga uskumatud 90 protsenti ja veidi pealegi. 

Eelmisel aastal kasvas EveryPay maksekeskonna tehingute arv võrreldes aasta varasemaga 68 protsenti. Jõuti väga lähedale 20 miljoni tehingu künnisele. Kui 2020. aastal ulatus tehingute arv 6,3 miljonini, siis eelmisel aastal oli see number 19 981 207.  

Uusi poode, kes liitusid kaasaegsete digimaksete lahendustega aastal 2021, tuli juurde peaaegu tuhat. Kasv võrreldes 2020. aastaga oli ligi 35 protsenti.

2020. aastal populaarsust kogunud universaalse pangalingi ehk avatud panganduse maksealgatuse tehingute arv ulatus eelmise aasta lõpuks 1 158 096. Ka siin toimus suur hüpe ja eelmise aasta detsembri seisuga tehti juba ainuüksi ühes kuus üle 1,3 miljoni tehingu. Kokku tehti 2021. aastal läbi avatud panganduse üle 10 miljoni tehingu. 

2020. aastal tuli EveryPay turule ka uue makselahendusega LinkPay, mille kasutamine kasvas 2021. aastal võrreldes algusajaga üle 90 protsendi. Kokku kasutati seda 2021. aastal 85 699 korda. Tegemist on makselingiga, mille abil saab võtta vastu online-makseid ühe lingiga ja selleks ei ole vaja isegi toimivat veebilehte. 

2015. aastast on EveryPay teenuste kasutajate arv pidevalt ja stabiilselt tõusnud – igal aastal veidi üle 50 protsendi. 2021. aastal kasvas kasutajate arv võrreldes aasta varasemaga lausa 70 protsenti. 

Edu saatis EveryPayd ka väljaspool Eestit. Näiteks valiti nad mullu Global Banking & Finance Review poolt Kesk-Euroopa parimaks uueks makselahenduse pakkujaks ning FinTech Futures konkursil PayTech Awards jõuti oma platvormiga finalistide hulka.

Erinevate rahandusekspertide ja pankade hinnangul on teenused veelgi enam digitaliseerumas ja sel aastal võib suure tõenäosusega näha veelgi suuremat nutika kauplemise kasvu. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas (esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti) spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud kommenteeritud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks. Iga uudiskirja magnet on meie ajakirjanike kirjutatud pikem artikkel, mis meie arvates võiks selles valdkonnas töötavaid inimesi huvitada ja neile vajalik olla