Kas tehisintellekt loob parema tuleviku?

MELTi ettekanded ja paneeldiskussioonid käsitlevad põhjalikult AI-revolutsiooni olulisust ettevõtetes.Foto: Loomeinkubaator

16. aprillil toimub Tallinna Kultuurikatlas innovatsioonifoorum MELT, mis uurib sel aastal tehisaru mõju eri majandusharudele ja ettevõtetele ning sellega kaasnevaid võimalusi, ohte ja väljakutseid. MELTi korraldavad Tallinna ettevõtluskeskus, Loomeinkubaator ja Tehnopol.

Üheksandat korda toimuva MELT innovatsioonifoorumi alapeakirjaga “Tehisaru – kas parema tuleviku looja?” peaesineja on Forbesi 50 juhtiva naisfuturisti sekka arvatud ettevõtja ja kolumnist ning 14 raamatu autor Elina Hiltunen, kelle ettekanne vaatleb tehisaru, digitaliseerimise ja robootika arengut ning selgitab kuidas tehnoloogiate innovatsioon võib kujundada meie tulevikku.

Loomeinkubaatori teemasessioonis käsitletakse tehisaru tulevikunägemust ja arutletakse, mis on muutunud AI tulekuga meie elus ja töös, ning mis veel muutuma hakkab, kuidas on tehisaru loomeettevõtjatele kasulik olnud ja kuidas seda praktikas kasutada. 

Kas tehisintellekt on loovusekiirendi või pidur? Millised on need uued oskused, mida peame seoses tehisintellektiga omandama ja milline on üldse inimese roll selles maailmas? Esinevad selle ala praktikud Tanel Veenre, Jarmo Tuisk ja Andres Kostiv.

Innovatsioonifoorumil astub kokku lavale enam kui 20 eri valdkonna eksperti, kes arutlevad tehisaru kaasamisega seonduva üle eri vaatenurkadest, jagades julgustust ja kogemusi. 

MELTi ettekanded ja paneeldiskussioonid käsitlevad põhjalikult AI-revolutsiooni olulisust ettevõtetes, tehisintellekti arendamiseks vajalike rahastusallikate leidmist, tehisaru kaasamise mõju tööstusettevõtetele ja personalijuhtimisele, samuti tutvustatakse AI praktilisi rakendusvõimalusi loomeettevõtetes ning räägitakse, kuidas tehisaru laiemalt meie tulevikku kujundab.

https://youtu.be/V8frKwPrZwM?si=dTwNt-klOHkCAczq

Lisaks sisukale programmile on Kultuurikatlas avatud demoala, kus saab tutvuda Eesti ettevõtjate uuenduslike ja maailmamuutvate toodetega, nagu elektriline veetiivaga surfilaud Ray Foil, Picapaci kogukonna- ja erapakiautomaadid, vineerist prügisorteerimislahendused Sortaiderilt, andmehalduse ja jälgitavuse platvorm Litech ja toidutehnoloogia iduettevõte Mati Foodsi mükovalgust ehk seeneniidistikust arendatud kala ja kana asendustooted, inseneribüroo Krakul nutikad lahendused jt.

Veebiettevõte Elkdata tutvustab aga kohapeal võimalust luua AI toel mõne minutiga efektiivne veebileht. Hetkel on demoalal huvitatud ettevõtjatele veel mõned vabad kohad – oodatud on innovaatilised lahendused igast valdkonnast. Selle kohta täpsem info MELT kodulehel.

Foorumi lõpetab ühine networking, kus saab jagada päevamuljeid ja luua kontakte. 

Programmiga saab tutvuda ja pileti osta lehel www.melt.ee

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Ärigeeniuse uudised sinu postkastis

Ärigeeniuse uudiskiri toob sinuni valiku nädala olulisematest äriteemadest, põnevad persoonilood ja ekspertide soovitused.