MerXu blogi

Aitab rikkis riistadega jändamisest! Eestlaste loodud tööriistakaubamaja tuhandete toodete seast leiab isegi kodumaise imeleiutise

Tööriistade valik merXu veebikaubamajas.Foto: merxu.com

Vahet ei ole, kas higistad kodus vannitoa plaatidesse auke puurides või teed täppistööd suureehitusel, õige tööriist säästab aega ja närve. Kust aga leida hea hinna ja kvaliteediga kaup? Abi võib olla kodumaisest ettevõtetele mõeldud kauplemisplatvormist merXu, mille tootevalikust leiab mutrite ja akutrellide hulgast ka väga spetsiifilisi seadmeid.

“Tööriistad on merXus üks kõige populaarsemaid kategooriaid. Sealhulgas on esindatud sellised tööriistade tootjad nagu Makita, Dewalt, Bosch,” rääkis merXu Eesti tegevjuht Kaido Raja. Ta lisas, et just eelmainitud firmade tooted on kauplemisplatvormil ühed kõige nõutumad. 

“Tööriist on midagi sellist, mida kasutab ehitussektor, masinatööstus, tootmine ja loomulikult ei saa selleta läbi ka kodus,” sõnas Raja. Nii ongi umbes aasta aega turul tegutsenud kauplemisplatvormi loojad mõelnud nii professionaalidele kui ka kodus nokitsejatele. Valikus on ka väga spetsiifilisi asju nagu näiteks eestlaste leiutatud Dipperfoxi kännupuur. 

Ainulaadne Eesti leiutis 

See alles eelmisel aastal turule tulnud imeleiutis käib lisaseadmena ekskavaatori külge ja sellega saab kännud ülikiiresti maast välja. Pärnumaal toodetava imemasina lõiketerad pannakse pöörlema käiguvahetiga varustatud hüdroajamiga, mis seejärel kännu kuni sellest hargnevate juurteni piltlikult öeldes seibideks lõikab. 

Kändude purustamine on väga kiire ja ümbruskonda säästev. Näiteks kulub ühe 45 cm kõrguse kännu purustamiseks keskmiselt kakskümmend sekundit, seega ühes tunnis puuritakse ligi 180 kändu. Kännust jäävad järele õhukesed liistakud, mille seade koos pinnasega segi pöörab ja need sinna loodussõbralikult kõdunema jäävad.

Dipperfoxi kännupuur on küll Eesti leiutis, kuid on praeguseks saanud maailmas juba väga palju kõlapinda. “See on vähem kui aasta vana leiutis ja juba müüakse seda üle maailma paljudes kohtades,” selgitas Raja.

Kuna üks puur maksab umbes 30 000 eurot, ei ole Raja sõnul merXu kauplemisplatvormi kaudu veel ühtegi kännupuuri maha müüdud.  “Selle toote ostmine ei ole naela ostmine. Enne tehakse väga palju eeltööd ja uuritakse kõiki võimalusi. Seda niisama nupulevajutusega ei osteta,” selgitas Raja. 

Samas usub ta, et Dipperfoxi kännupuuri merXus olemasolek on kasulik mõlemale osapoolele, sest nii saavad nad üksteisele ka turundamisel abiks olla. 

Edulugu Eestist

Kõige popimad kaubad, mida merXu platvormi vahendusel ostetakse, on erinevad elektritööriistad. Peamiselt juhtmeta käsitööriistad nagu näiteks akutrell.

merXus on ka üks Eesti tööriistamüüja Bautec, keda saab Raja sõnul pidada kohalikuks edulooks. “Nad ei müü oma tooteid mitte ainult Eestisse, vaid väga hästi läheb neil ka välismaal. Selle eduloo näitel tahan öelda, et ei tasu karta suuri riike nagu näiteks Poola ja Tšehhi, mis võivad tekitada tunde, et nad suudavad müüa odavamalt, kui Eesti müüja.” Selline eelarvamus ei pea Raja sõnul alati paika, sest Bautec on väga edukas ka Poola turul. 

Nii ongi Raja hinnangul merXu hea koht, kust osta tööriistu, kuna esiteks on kauba valik väga lai ja lisaks võib sama tööriista müüa mitu erinevat kaupmeest. Ostjal on valikuvõimalus ja -vabadus ning ta saab valida parima hinnaga toote. 

Lisaks saab ostja vaadata, kus on talle vajaminev lähim tööriist või kas üldse keegi seda konkreetset asja tarnib. Võib juhtuda, et koduriigis tööriista polegi, aga siis saab seda otsida ka välismaalt.

Raja tutvustas veel ühte uudset teenust, mis teeb kauplemise palju mõnusamaks. Kui paned oma ostusoovi üles, siis platvormiga liitunud kauplejad saavad sinuga otse suhelda ja vastupidi. “Meie võlu ongi otsesuhtlus tarnijatega, kellelt saab alati küsida üle nii tarneaegade kui ka saadavuse kohta.”

Kindlasti tasub aga meelde jätta see, et merXu e-kaubamajast saab tööriistu soetada vaid ettevõtte kaudu, sest tegemist on B2B platvormiga.

Merxu on veebipõhine kauplemisplatvorm Kesk- ja Ida Euroopa regiooni ettevõtetele, kes tegutsevad B2B sektoris – nii väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele kui ka suurtele üksustele. Merxu loob turvalise ärikeskkonna, mis ühendab kontrollitud ostjaid ja müüjaid ning võimaldab neil teha otseseid tehinguid või pidada läbirääkimisi. Merxu tegutseb Tšehhis, Eestis, Poolas, Leedus, Ungaris, Rumeenias ja Slovakkias. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.