MerXu blogi

Eesti tööriistamüüja sattus Poolas “kullahunniku” otsa!

Kaubavahetus Eesti ja Poola vahel.Foto: Shutterstock

Juba 16. aastat Eestis ja ka välismaal tööriistade ja muude rauakaupade hulgimüügiga tegelev Sines OÜ tegi jõudsa sammu Poola turul – tänu Eesti kauplemisplatvormile leiti sealt sadu kliente.

Makita, Dewalti ja paljude teiste tootjate tööriistade Eesti edasimüüja Sines OÜ liitus umbes aasta tagasi kodumaise ettevõtetele mõeldud merXu kauplemisplatvormiga. “Meil on ka koduleht olemas, kuid tahtsime kliente kuskilt juurde saada,” meenutas Sines OÜ e-kaubanduse müügiedendaja Silver Sillat tulusa teekonna algust. 

Sines OÜ-st, mis on laiemalt tuntud kaupluse Bautec järgi, sai merXu kasutaja juba siis, kui ostu-müügiplatvorm end alles üles töötas. “Aastaga oleme nende kaudu saanud välismaalt väga palju kliente. Kõige suurem kliendibaas on tulnud Poolast,” rõõmustas Sillat. Kuigi Poola kliendid on üksjagu keerulised, on nemad Sillati sõnul väga rahul, et saavad kaupu ka mujale kui ainult Eestisse müüa. 

“See on suur ja päris pikk protsess, kuidas me välismaa klientidega kõik aetud saame. Ses osas ootame, et platvormile tuleks juurde lahendus, kus klient maksab raha tellitud toodete eest kohe. Siis muutub klientidega äriajamine veelgi lihtsamaks,” sõnas ta. 

Sadu kliente kõikjalt Euroopast

Poola pole aga ainus riik, kust Sines OÜ on viimase aasta jooksul kliente juurde saanud. “Uusi kliente on lisandunud Rumeeniast, Tšehhist, Ungarist ja tegelikult oleme kliente juurde saanud kõigist riikidest, kus merXu tegutseb,” märkis Sillat.

Välismaiste klientide kõrval on Sines OÜ jaoks mõistagi väga olulised ka kodumaised ostjad. “Neid on meile merXu kaudu tulnud juurde sama palju kui näiteks Poola kliente, sest oleme praegu siin ainsad Makita ja Dewalti tööriistade hulgimüüjad.” 

Kuna Sines OÜ tootevalikus on umbes tuhat tööriista, on Sillati sõnul väga keeruline välja tuua ühte konkreetset hitt-toodet. “Väga paljud ostavad kõikvõimalikku meie pakutavat tööriistakaupa,” ütles ta. 

MerXu kaudu on nad leidnud endale umbes 200 klienti, kellest mitmed on teinud ka kordusoste. “Mõned ostavad juba mitmendat korda, kuid palju on aasta jooksul seni tehtud ühekordseid oste.” Tema sõnul on see täiesti mõistetav, et kõik ettevõtted ei tee aasta jooksul kohe kordusostu, sest korralikud tööriistad kestavad enamasti kauem kui aasta. 

Kõik tooted kohe nina all

Sillat soovitab platvormi kõigile teistele peamiselt just selle laia tootevaliku, mugavuse ja erinevate kampaaniate pärast, mida korraldatakse. “Seal on kõik asjad ja tooted kohe nina all. Lisaks olen soovitanud sõpradele, kellel on oma ettevõtted, et nad saavad seal platvormil ka teenuseid pakkuda.”

Just seesama suur tootevalik ongi Sillati sõnul kauplemisplatvormi edu võti: inimene ei pea mitut veebilehte läbi kammima, vaid saab ühes kohas erinevaid pakkumisi võrrelda ja endale nende seast sobivaima valida. “Minule meenutab see eestimaiste lehtedega võrdlusesse pannes hinnavaatluse platvormi, kus on samasugune loogika,” rääkis Sillat.

Ta kiitis ka mõni aeg tagasi loodud merXu sõnumilahendust, kus klient ja kaupleja saavad omavahel suhelda, olenemata keelest. “Saame selle suhtlusplatvormi kaudu teha kohe selgeks, kuhu kaup peab minema, palju tellitakse, millised on kliendi ootused, ja selgitada ka meiepoolseid tingimusi.”

MerXu on veebipõhine kauplemisplatvorm Kesk- ja Ida-Euroopa regiooni ettevõtetele, kes tegutsevad B2B sektoris – nii väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele kui ka suurtele üksustele. MerXu loob turvalise ärikeskkonna, mis ühendab kontrollitud ostjaid ja müüjaid ning võimaldab neil teha otsetehinguid või pidada läbirääkimisi. MerXu tegutseb Tšehhis, Eestis, Poolas, Leedus, Ungaris, Rumeenias, Slovakkias ja Saksamaal. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.