MerXu blogi

Elektrihind hirmutab? Mõned nutikad vidinad, mis aitavad veidigi raha kokku hoida

Elektrihinna tõustes otsustab üha enam peresid ja ettevõtjaid soetada päikesepaneelid.Foto: Shutterstock

Elektri peadpööritav hind sunnib teinekord kaaluma äärmuslikke samme, et lülitaks näiteks radikad välja või istuks üldse pimedas. Samas on olemas nutikaid seadmeid, mis ehk veidigi tavatarbijatel ja ettevõtjatel säästa aitavad.

Leevendust pakub isegi väike päikesepaneel

Elektriarveid vaadates on nii mõnegi peas tuluke põlema läinud ja tekkinud mõte, et mis oleks, kui leiaks muu energiaallika. Ja esimese asjana tuleb pähe päike.

Kui otsida näiteks Merxu elektrotehnika tootevalikust, siis leiab päikesepaneele, mis on väiksed ja võiksid vastata pea iga energiatarbija ootustele. Valikust leiab näiteks väiksemamahulise päikesepaneeli e. Classic M HC Black 365, mille hind on 139 eurot tükk. Kui aga osta vähemalt 30 päikesepaneeli, maksab üks 132 eurot. 

Valikus on kokku 102 erinevat päikesepaneeli igaks otstarbeks, seega on lootust, et selle täpselt õige leiab endale igaüks.

Nutikas pistik, mida saab kaugelt juhtida

Teine tore seade, msi aitab arveid pisut kontrolli all hoida, on elektriseadmete kaugjuhtimiseks ja elektritarbimise mõõtmiseks mõeldud nutipistikud. Näiteks leiab kodumaistele ettevõtetele mõeldud müügiplatvormi valikust viis erinevat nutipistikut, mille hinnad jäävad 15 ja 58 euro vahele. 

Kõige kallim on Qubino nutipistik 16A. See seade suudab korraga käsitseda ka palju elektrit tarbivaid seadmeid, nagu näiteks konvektorid, elektriahjud, kuivatid ja pesumasinad. Seega on see lisaks kontoritele sobilik ka näiteks restoranidesse või majutusasutustesse. 

Kokku leiab merXu müügiplatvormilt üle 546 000 elektrotehnikaseadme, mis on mõeldud selleks, et elu oleks lihtsam ja miks mitte ka säästvam. 

merXu on ettevõtetele mõeldud veebipõhine kauplemisplatvorm Kesk- ja Ida-Euroopa ettevõtetele, kes tegutsevad B2B-sektoris – nii väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele kui ka suurtele üksustele. 

Firma tegutseb Tšehhis, Eestis, Poolas, Leedus, Ungaris, Rumeenias ja Slovakkias. 

merXu toetab erinevaid ettevõtteid, nende hulgas elektri- ja valgustuse-, tööriista-, ehituse- ning mehaanika- ja masinatööstuseid, pakkudes klientidele ligipääsu terviklikule veebipõhisele platvormile, mis võimaldab kaubelda teiste ettevõtetega nii siseriiklikul kui ka rahvusvahelisel tasandil.

merXu klientide hulka kuulub tuhandeid väike- ja keskmise suurusega ettevõtteid, kes kasutavad veebipõhist kontrollitud ostjate ja müüjate ärikeskkonda kaupade ostmiseks. Ettevõtte klientide hulka kuuluvad näiteks Huum, Norma, Neular, Standard ja Toolmarketing.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.