Firmapidu on tulemas, aga jõulukingi osas on mõistus otsas! Mõned ideed neile, kes näevad kalendritest kaugemale

Jõulukinkide tegemine võib olla paras peavalu.Foto: Shutterstock

Pühade lähenedes hakkab nii mõnegi firmajuhi pead vaevama mõte, kuidas töötajaid meeles pidada ja premeerida. Kalendrid, kinkekaardid või lõhnaküünlad on nii eilne päev, seda enam et üha popim teema on priiskamise lõpetamine ja ajatuma kingi tegemine. 

Tarbi elektrit, aga säästa arvetelt

Energiakriisi valguses on nutikas kingitus kaasaskantav päikesepaneel, mida saab kasutada kus iganes. Ja metsiku väljamineku pärast ei pea ka muretsema.

Kaasaskantava päikesepaneeli võib kodumaise ettevõtetele mõeldud kauplemisplatvormilt merXu saada täiesti taskukohase hinnaga. Näiteks 80-vatine ühekristalliliste elementidega päikesepaneel – see kerge ja lihtsalt transporditav ja paigaldatav paneel maksab pisut üle 110 euro ja seda võib kasutada kus iganes. Selleks, et päikesepaneel muutlikes ilmastikutingimustes vastu peaks, on rakud paigaldatud läbipaistvale karastatud klaaslehele. Kõrgeima kvaliteediga alumiiniumraam tagab ka vastupidavuse tugevatele tuultele. Nii võibki päikesepaneeli näiteks matkale võtta kaasa ja vajadusel sellest saadava elektriga telefoni laadida.

MerXu tootevalikus on väga erinevas hinna- ja tooteklassis päikesepaneele, mille hulgast leiab igaüks sobiva. 

Veel üks võimalus – elektri tarbimine ajalise kontrolli alla

Üks seade, mille üle paljud rõõmustaksid, on nutikas pistikupesa. Selle üsna edeva välimusega elektriseadme abil on võimalik ajatada mingite tehnikavahendite tööd, kontrollida, kui kaua laps tegelikult arvutis mängib, või tagada kodu turvalisuse. MerXu platvormilt leiab valiku nutipesasid ja muid nutikodu tooteid, mis aitavad muuta töötajate kodud turvalisemaks ja tarbimise pealt kokku hoida. 

Traadita pistikupesa adaptereid saab kasutada mis tahes seadme jälgimiseks ja juhtimiseks. Pärast seadme ühendamist tuleb see omakorda ühendada tootjapoolse rakendusega. Nii näeb iga seadme hetketarbimist ja selle ajaloolist arengut. Lisaks saab kergelt võrrelda üksikuid seadmeid ja terveid ruume.

Samuti saab ise tööl olles jälgida, kui kaua lapsed on videomänge mänginud või ega te telerit välja lülitada ei unustanud. Vajadusel saab tarbimisele piirangu peale panna, näiteks lülitab see teleka, arvuti või mõne muu koduseadme ette seatud ajal välja.

Nutikas vingugaasi- või suitsuandur

Kui kaasaskantav päikesepaneel tundub liiast, siis miks mitte mõelda töötajate elukindlustusele ja poetada neile kingikotti näiteks üks nutikas suitsu- või vingugaasiandur.

MerXu kodulehel on elupäästvate andurite valik üsna lai ja mitmed neist lubavad ka nutikust. 

Näiteks Honeywelli X-seeria detektorid töötavad Alarm Scan rakendusega. Selle abil saab kõik seadmes olevad andmed nutitelefoni laadida. Nii saad ohu korral kohe telefoni ja teistesse anduriga ühendatud nutiseadmetesse teavituse. Nutikas andur aitab õnnetusjuhtumi puhul kiiresti tegutseda ja vajadusel ka hõlpsalt kirjalikke aruandeid täita. Muuseas, see suitsuandur on merXu platvormil praegu soodushinnaga, ehk nii jääb kingieelarves ruumi ka mõne muu asja jaoks. 

Miks mitte võtta sinna kõrvale näiteks üks pakk Itaalia pralineesid

Suitsuandurite valikust leiab ka tõelisi disainiimesid, mis näevad väga edevad välja. Fibaro nutika suitsuanduri saab ühendada kodusüsteemiga, nii annab see tuleohust märku ka nutiseadmesse. 

Rohkem ideid saab ammutada Eesti kauplemisplatvormi merXu koduleheküljelt, kust leiab üle miljoni erineva toote. 

Merxu on ettevõtetele mõeldud veebipõhine kauplemisplatvorm Kesk- ja Ida Euroopa regiooni ettevõtetele, kes tegutsevad B2B sektoris – nii väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele kui ka suurtele üksustele. Merxu loob turvalise ärikeskkonna, mis ühendab kontrollitud ostjaid ja müüjaid ning võimaldab neil teha otseseid tehinguid või pidada läbirääkimisi. Merxu tegutseb Tšehhis, Eestis, Poolas, Leedus, Ungaris, Rumeenias, Saksamaal ja Slovakkias. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Ärigeeniuse uudised sinu postkastis

Ärigeeniuse uudiskiri toob sinuni valiku nädala olulisematest äriteemadest, põnevad persoonilood ja ekspertide soovitused.