Kui lumerookimisest on kopp ees: vaatame üle mõned nipid, kuidas see tüütu töö võimalikult meeldivaks teha!

Kuidas seda tüütut tööd endale kergemaks teha?Shutterstock

Alguses on täitsa mõnus ennast liigutada, siis läheb juba tüütuks ja lõpuks on kõigest sellest jamast kõrini! Räägime lumekoristusest, mis on sel talvel higistama ajanud paljusid kinnisvaraomanikke. Vaatame, kuidas seda tüütut tööd endale kergemaks teha ja mida selleks vaja läheb. 

Vana hea labidas pole lihtsalt labidas

Kõige odavam ja mis seal salata ka kõige sportlikum variant on lumelabidaga kühveldamine. Õige riista valikul võtame appi merXu kauplemisplatvormi, mille tootevalikus on saadaval kuus erinevat lumelabidat

Lumelabidat valides tuleb silmas pidada paari nippi, mis aitavad tööd kergemaks teha. 

Õige lumelabidas on kerge, pika varrega ja ergonoomilise paindega, et saaks töötada võimalikult sirge seljaga. Labidas olgu libeda pinnaga, et lumi sinna kinni ei jääks. 

Selleks, et mitte liiga rasket portsu lund vinnata, tuleks eelistada väiksemat labidat. Sobiv võiks olla Fiskarsi ligi 36 eurot maksev alumiiniumist lumelabidas.

Üks, mida spetsialistid veel soovitavad, on see, et ei tasu osta odavat lumelabidat, sest töömugavus kannatab ja labidas ei pruugi väga kaua vastu pidada.

Vale riietus ja oledki haiguslehel

Olulisel kohal on ka riietus. See peab olema eelkõige soe ja mugav. merXu platvormil on saadaval üle 1500 erineva jope. Eksperdid soovitavad riietuda kihiti ning saapad ja kindad võiksid olla sellised, mis on soojad ja ei libise. 

Kindad on olulised ka seetõttu ,et need hoiavad käsi villide eest. Kinnaste valik on kauplemisplatvormil samuti korralik. Valida on üle 3700 erineva mudeli vahel. Korralik jope peaks katma selja ka siis, kui peab kummardama. 

See kõik on oluline, sest külmas keskkonnas väheneb keha tundlikkus ning nii ei pruugi adekvaatselt tajuda koormust ja pingutusest tekkivat valu.

Lumesahk teeb pool tööd sinu eest ära

Kes aga ei viisti lumelabidaga jännata ja tahab haugata suuremat tükki, siis neile sobib hästi lumesahk. 842 euro eest on näiteks võimalik  osta lumesahk Active. Lisaks on valikus mitmeid erinevaid kalluritele või muudele masinatele ette paigaldatavaid sahkasid. Nende valikuga saab tutvuda siin.  

Nüüd mõned soovitused traumapunkti vältimiseks

Väga oluline on teha ennast autojuhtidele nähtavaks. Eriti siis, kui rookida lund kohas, kus liiklus tihe. Sellisel juhul tuleb kindlasti selga tõmmata erksate värvitoonidega riided või helkurvest jope peale. Näiteks Elysee helkurribadega jope, mille hind jääb 75 euro kanti. Ka helkurvestide valik on merXu platvormil lai – valikus on lausa 139 vesti. 

Libedal pinnasel liikudes on ka üsna suur tõenäosus, et lendad pikali ja halvimal juhul lõpetad traumapunktis. Nii tuleks ka lume koristamisel seista kindlalt kahe jalaga maas ja kasutada jalatsitele paigaldatavaid libedatõkkeid. 

Ja kõige lõpuks. Hoiatuseks võid panna tänavale või maja ette ka libisemisohule viitava sildi

Merxu on veebipõhine kauplemisplatvorm Kesk- ja Ida Euroopa regiooni ettevõtetele, kes tegutsevad B2B sektoris – nii väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele kui ka suurtele üksustele. Merxu loob turvalise ärikeskkonna, mis ühendab kontrollitud ostjaid ja müüjaid ning võimaldab neil teha otseseid tehinguid või pidada läbirääkimisi. Merxu tegutseb Tšehhis, Eestis, Poolas, Leedus, Ungaris, Rumeenias ja Slovakkias. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Ärigeeniuse uudised sinu postkastis

Ärigeeniuse uudiskiri toob sinuni valiku nädala olulisematest äriteemadest, põnevad persoonilood ja ekspertide soovitused.