MerXu blogi

MerXu purjetab edu harjal: klientide arv kasvas ligi seitse korda

MerXu platvormil saab nii tööriistu kui kõike muud osta suurest virtuaalkaubamajast.Foto: Shutterstock

Ligi kaks aastat tegutsenud kodumaine ettevõtetele suunatud kauplemisplatvorm merXu naudib edu. Eelmine aasta läks ettevõttel üle ootuste hästi – juurde tuli kliente ja platvormile lisandus hulga uut kaupa. 

Kui 2021. aasta alguses oli merXul umbes 3000 klienti, siis aasta lõpuks oli kauplemisplatvormiga liitunud juba üle 22 000 ettevõtte.

Ka toodete valik muutus merXu tegevjuhi Kaido Raja sõnul märgatavalt. “Kui eelmise aasta alguses oli meie platvormil valikus umbes 400 000 erinevat kaupa, siis nüüd on erinevaid tooteid üle nelja miljoni,” selgitas Raja.

Lisaks klientide ja kaupade arvu tõusule laieneti eelmisel aastal ka mitmesse uude riiki. Kui eelmise aasta alguses toimetati Eestis, Leedus, Poolas, Tšehhis ja Slovakkias, siis tänaseks on lisandunud veel Rumeenia, Ungari ja Saksamaa. 

MerXu.com tegevjuht Kaido Raja. Foto: MerXu

“Kui meil oli aasta alguses ligi 30 töötajat, siis aasta lõpuks oli töötajate arv kasvanud ligi 120-ni.” 

Ka käive kasvas aastaga üle saja protsendi. “Kasv on olnud metsik,” sõnas Raja ja lisas, et käibe täpset summat ei ole tal konfidentsiaalsuse tõttu võimalik avaldada. 

Kõige populaarsem kategooria on merXu platvormil tööriistad, sellele järgneb horeca ning populaarsuselt kolmas on elektrotehnika ja elektritarvikud. Kokku on merXu platvormil kümme kategooriat, millel on veel omakorda alamkategooriad. 

Eelmisel aastal avatud suhtluskeskkonna kaudu on ostjad ja müüjad omavahel vahetanud 110 000 sõnumit. “Selline ilus ümmargune number tuli aasta lõpuks kokku,” rõõmustas Raja. 

Sel aastal loodetakse platvormil korralikult käima panna ka teenuste pool, kus on samuti võimalik leida erinevaid teenusepakkujaid. 

MerXu on veebipõhine kauplemisplatvorm Kesk- ja Ida Euroopa regiooni ettevõtetele, kes tegutsevad B2B sektoris – nii väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele kui ka suurtele üksustele. MerXu loob turvalise ärikeskkonna, mis ühendab kontrollitud ostjaid ja müüjaid ning võimaldab neil teha otseseid tehinguid või pidada läbirääkimisi. MerXu tegutseb Tšehhis, Eestis, Poolas, Leedus, Ungaris, Rumeenias, Slovakkias ja Saksamaal. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.