MerXu blogi

Mõtled autoremonditöökoja avamisele? Nende nõuannete abil saad selle lihtsama vaevaga tehtud

Kui oskusi jagub, siis miks mitte hakata põlveotsas nokitsemise asemel hoopis professionaalset autoremonti pakkuma.Foto: Shutterstock

Unistad autoremonditöökoja avamisest, aga ei tea, kust alustada? Et mõte oma väikesest nokitsemispaigast teoks saaks, tuleb paika panna plaan, aga unustada ei tohiks seejuures ka paari pealtnäha teisejärgulist asja. 

Automehaanikuid läheb ikka vaja, sest autosid tuleb aina juurde ja samas masinad ka vananevad. Nii ongi oma tööd hästi tegevad spetsialistid hinnas. Kui ka sul on teadmised ja tahtmine oma töökoda avada, siis tasub esmalt läbi mõelda, millist teenust soovid klientidele pakkuda. Kas ainult lihtsamaid töid nagu rehvi- ja õlivahetus või laiemat valikut autoremonditeenustest. 

Seejärel tasub mõelda sellele, kas hakkad tööd tegema mõnes toimivas garaažis või tahad uue koha algusest lõpuni oma käe järgi sisustada – nimelt võib juba olemasoleva garaaži rentimine olla soodsam kui uute ruumide ostmine või ehitamine. 

Kogu tehnika ja sisustus ühest kohast

Kõige olulisem on soetada autoremonditöökotta vajalikud tööriistad ja aparatuur. Need kõik saad lihtsalt tellida kodumaiselt ettevõtetele mõeldud kauplemisplatvormilt merXu.

Näiteks leiad sealt erinevaid rehvivahetuseks ja -paranduseks mõeldud tooteid, samuti eri marki sõidukitele mõeldud rehvivahetuse masinaid ja rehvide transpordiks mõeldud käru. Loomulikult on ka tööriistu lai valik. 

Lisaks leiab kauplemisplatvormilt nii uude kui ka juba olemasolevasse töökotta riiulid ja muu mööbli. Näiteks on merXu valikus üle 30 000 riiuli. Samuti on olemas lai valik tööriideid ja autoremonditöökotta sobivaid kappe

Autoremonditöökoja avamisel tasub kaaluda ka diagnostikaseadmete, autopuhastusseadmete ja vajadusel värvimisvahendite ostmist. 

Kindlasti läheb seal aga tarvis erinevaid tõsteseadmeid, nagu tungrauad ja tõstukid. Hea mõte on valmis varuda ka tankimis- ja määrdeseadmed.

Samas võid kaaluda spetsialiseerumist väga spetsiifilistele tegevustele, näiteks ökoloogiaga seotud teenuste pakkumisele või vanaautode taastamisele.

Mõtle mobiiliteenuste loomisele. Väiksemate remonditööde, näiteks rehvivahetuse korral tuleb mõnikord osutada klientidele teenust nende kodus või lausa kusagil maanteel. 

Mõtle läbi asukoht

Autoremonditöökoja puhul on üks olulisemaid asju asukoht – see peab olema väga hästi läbi mõeldud. Nimelt peab autoremonditöökoda olema kergelt ligipääsetav ka maanteelt või suuremalt teelt. Liiga isoleeritud paigas võib tekkida oht, et kliendid ei jõua kohale, eriti kui vaja läheb ka pukseerimisteenust. MerXu platvormilt leiab muuhulgas ka pukseerimiseks vajalikke vahendeid

Samuti tuleb läbi mõelda koha suurus. Kas remondiruumi kõrvale oleks vaja ka kontoriruumi oma töötajatele ja ooteruumi klientidele. 

Autoremonditöökoja loomisel peab muidugi olema ka selge, kui palju autosid ühes päevas on plaanis vastu võtta ja kuhu need mahutada. 

MerXu on veebipõhine kauplemisplatvorm Kesk- ja Ida-Euroopa regiooni ettevõtetele, kes tegutsevad B2B sektoris – nii väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele kui ka suurtele üksustele. MerXu loob turvalise ärikeskkonna, mis ühendab kontrollitud ostjaid ja müüjaid ning võimaldab neil teha otsetehinguid või pidada läbirääkimisi. MerXu tegutseb Tšehhis, Eestis, Poolas, Leedus, Ungaris, Rumeenias, Slovakkias ja Saksamaal. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.