MerXu blogi

Otsid kinki, aga pea on tühi: mõned ideed neile, kes hindavad rohelisi ja nutikaid jõule!

Jõulukinkide otsimine võib olla üsna kurnav tegevus, mille eest tahaks kuuse taha peitu pugeda.Foto: Shutterstock

Pühade lähenedes hakkab nii mõnegi firmajuhi pea valutama mõttest, kuidas seekord töötajaid premeerida. Kalendrid, kinkekaardid või lõhnaküünlad on nii eilne päev, aga mis oleks, kui teeks seekord rohelisemalt. Kuidas näiteks kõlab päikesest energiat ammutav “linnukaamera”?

Linnapildis oleme ikka näinud päikesepaneeli abil laetavaid tänavavalgusteid. Aga kui sellise seadeldise saaks paigaldada aeda või miks ka mitte rõdule, et jälgida päikesepaneeliga ühendatud kaamerast rasvapalle nokkivaid tihaseid. 

Päikesepaneelile mõeldes tekib kohe hirm, et tuleb sadu või isegi tuhandeid eurosid välja käia, aga merXu e-kaubamajast leiab päikesepaneeli Cell Pro kaamerale, mis maksab vaid 26 eurot. Päikesepaneel on mõeldud spetsiaalselt töötama koos IMOU Cell Pro kaameratega ja ka nende odavamate variantide hinnad jäävad mõistlikesse piiridesse.

Tarbi elektrit kasvõi metsas matkates

Miks mitte mõelda päikesepaneeliga varustatud kaamerast veel samm edasi ja otsustada hoopis kaasaskantava päikesepaneeli kasuks. 

Ka neid võib leida täiesti taskukohase hinnaga. Näiteks 80 vatine ühekristalliliste elementidega päikesepaneel

See kerge ja lihtsalt transporditav ja paigaldatav paneel maksab alla 85 euro ja seda võib kasutada kus iganes. Selleks, et päikesepaneel erinevatele ilmastikutingimustele vastu peaks, on rakud paigaldatud läbipaistvale karastatud klaaslehele. Kõrgeima kvaliteediga alumiiniumraam tagab ka vastupidavuse tugevatele tuultele. Nii võibki näiteks matkama minnes võtta päikesepaneeli kaasa ja vajadusel sellest saadava elektri abil laadida telefoni.

Nutikas vingugaasi- või suitsuandur

Kui aga moodne linnukaamera või kaasaskantav päikesepaneel tundub liiast, siis miks mitte mõelda töötajate elukindlustusele ja poetada neile kingikotti näiteks üks nutikas suitsu- või vingugaasiandur. MerXu kodulehel on erinevate elupäästvate andurite valik üsna lai ja mitmed neist lubavad ka nutikust. 

Näiteks on Honeywelli X-seeria detektorid, mis töötavad Alarm Scan rakendusega. Selle abil saab kõik seadmes olevad andmed nutitelefoni laadida. Nii saad kohe telefoni ja teistesse anduriga ühendatud nutiseadmetesse ohu korral teavituse. Nutikas andur aitab õnnetusjuhtumi puhul kiiresti tegutseda ja vajadusel ka hõlpsalt kirjalikke aruandeid täita. 

Lapse arvutis mängimine kontrolli alla

Üks seade, mille üle paljud rõõmustaksid, on kindlasti nutikas pistikupesa. Selle üsna edeva välimusega elektriseadme abil on näiteks lapsevanematel võimalik lihtsalt kontrollida, kui kaua laps tegelikult arvutis mängida või niisama aega surnuks lüüa saab. Fibaro nutipesa on väikseim toiteadomeetri, kaugjuhtimispuldi ja pistikupesaga adapter.  

Traadita pistikupesa adapterit saab kasutada mis tahes seadme jälgimiseks ja juhtimiseks. Pärast seadme ühendamist tuleb see omakorda ühendada Fibaro rakendusega. Nii näeb iga seadme hetketarbimist ja selle ajaloolist arengut. Lisaks saab kergelt võrrelda üksikuid seadmeid ja terveid ruume.

Samuti saab ise tööl olles lihtsalt jälgida, kui kaua lapsed on videomänge mänginud või kas unustasite teleri välja lülitada. Vajadusel saab tarbimisele piirang peale panna, näiteks lülitab see teleka või arvuti välja.

Rohkem Ideid saab ammutada Eesti kauplemisplatvormi merXu koduleheküljelt, kust leiab üle miljoni erineva toote. Teiste hulgas on seal 504 663 elektrotehnikatoodet, millest paljud sobivad hästi ka kingikotti.

Merxu on ettevõtetele mõeldud veebipõhine kauplemisplatvorm Kesk- ja Ida Euroopa regiooni ettevõtetele, kes tegutsevad B2B sektoris – nii väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele kui ka suurtele üksustele. Merxu loob turvalise ärikeskkonna, mis ühendab kontrollitud ostjaid ja müüjaid ning võimaldab neil teha otseseid tehinguid või pidada läbirääkimisi. Merxu tegutseb Tšehhis, Eestis, Poolas, Leedus, Ungaris, Rumeenias, Saksamaal ja Slovakkias. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.