MerXu blogi

Pühad läbi, aeg kraamida: mõned head nipid, kuidas kuusk okkaid pudistamata välja viia

Jõulud on läbi ja käes on aeg viia kuused toast välja.Foto: Shutterstock

Jaanuari alguses tuleb paljudes kodudes langetada tähtis otsus. Kuidas vabaneda kuusest nii, et ei peaks palkama koristusbrigaadi, kes okkad ja kogu ülejäänud prahi kokku pühib? 

Kuuse puhul töötab kõige paremini järgmine nipp. Kõigepealt tasub eemaldada ehted ja laotada maha suur kile või mõni plastikust kate. Selleks võib vabalt kasutada näiteks plastikust veekindlat põrandakilet, mille valiku kohta saab aimu merXu müügiplatvormilt. 

Kui aga kollane saja ruutmeetrine kile tundub pisut liiast, siis leiab ka väiksemaid variante või siis lihtsalt osta rull või paar tavalist musta kilet, mida saab hiljem ka erinevate muude esemete kiletamisel kasutada. 

Kile, olgu see siis milline tahes, laota laiali. Aga enne veel, kui hakkad puud kilesse mässima, oleks tark tõmmata kätte kindad, et hoida käsi okaste eest. merXu müügiplatvormil on valida 2092 erineva kindlamudeli vahel. 

Kuna elektriarve on kõiki viimastel kuudel valusalt löönud, siis tahaks kõige pealt kokku hoida. Nii sobib hästi kuuse pakkimiseks ka euro ja 51 senti maksev lehmanahast peopesaosa ja puuvillasest kangast seljaosaga paar kindaid.

Kui kuusk on lõpuks kilesse mässitud, siis võiks kile ka teibiga kinni tõmmata, et kogu kupatus välja tassides laiali ei laguneks. Selleks sobib täiesti tavaline universaalne teip, mida saab hiljem kasutada ka muude asjade teipimisel. 

Nii saad okkaid pudistamata jõulupuu õue viia. Muidugi ei tasu kilesse pakitud puud niisama kuskile teepervele vedelema jätta, sest kes teab, mida teised sellest arvata võivad. Pigem transportida see näiteks jõulupuude põletamiskohta.

Pirakas puu tasub väiksemaks lõigata

Kui kodus on enamasti ehteis kuni kahemeetrised kuused, siis kontorites võib juhtuda, et kolmekuningapäeval tuleb ette võtta kuue meetrine kuusk. Sellist hiiglast autosse ei topi. Se tuleks ikka peenemaks hakkida. 

merXu kodulehel on valikus 11 erinevat oksalõikurit, mille hulgast leiab ilmselt iga ettevõtja just selle õige. Lisaks saad samast varu- ja lisaosi. Kes otsib odavamalt ja lihtsamat oksalõikurit, siis näiteks on pisut üle nelja euro maksev alumiiniumist universaalne oksalõikur. Selle tööriista juures peab muidugi arvestama, et konkreetse käsilõikuriga saab kergelt eemaldada peenemaid oksi, sest peamiselt on see mõeldud kuni 15 mm diameetriga lilledele ja okstele. 

Kui on aga vaja väiksemaks lõigata paksemaid oksi ja kuuske ennast, siis võib mõelda ka 224 eurose Fieldmanni elektrilise oksalõikuri peale. Kes aga nii palju raha kulutada ei soovi, siis merXu kodulehelt leiab veel teisigi erinevas hinnaklassis nii elektrilisi kui ka manuaalseid lõikureid. 

merXu on ettevõtetele mõeldud veebipõhine kauplemisplatvorm Kesk- ja Ida Euroopa regiooni ettevõtetele, kes tegutsevad B2B sektoris – nii väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele kui ka suurtele üksustele. merXu loob turvalise ärikeskkonna, mis ühendab kontrollitud ostjaid ja müüjaid ning võimaldab neil teha otseseid tehinguid või pidada läbirääkimisi. merXu tegutseb Tšehhis, Eestis, Poolas, Leedus, Ungaris, Rumeenias, Saksamaal ja Slovakkias. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.