MerXu blogi

Pulmade või suvepäevade korraldamine ei pea olema piin, mille finaaliks on kohutav pohmell! Mõned soovitused selleks

Ühe hea peo korraldamiseks läheb lisaks heale tujule vaja ka pisut teadmisi, kuidas pidu korraldada.Foto: Shutterstock

Mätas on kuiv ja väliürituste hooaeg alanud – kes plaanib pulmi, kes otsustab püsti panna peo naabrite või sõpruskonnaga. Ja loomulikult ei saa unustada firmade suvepäevi. Kuidas aga korraldada suvepidu nii, et see ei lõpeks kohutava peavaluga, vaid mälestusega heast korraldusest? Üks võtmesõna siin on Merxu.

Suvise ürituse korraldamisse saab suhtuda mitmeti. Oleme kõik ju kuulnud, et firma suvepäevadega ei pruugi kaasas käia just kõige parem maine – see võib olla sündmus, mis pole eriti hästi läbi mõeldud ja pärast ei tea, kuhu häbist silmi peita. Sama võib juhtuda pulmade või ükskõik millise muu suveüritusega. 

Üks klikk ja kogu peokraam on olemas!

Kui suvepäevade korraldamine õnnestub hästi, sest sellesse panustatakse piisavalt, siis võib üritus olla motiveeriv ja innustav. Kordaläinud firmaüritused loovad meeskonnatunnet, vähendavad tööpingeid ja tugevdavad kolleegide omavahelisi suhteid.

Kui eelmisel aastal otsustasid paljud tööandjad suvepäevadest pandeemia tõttu loobuda, siis seda suurem on surve sel aastal teha oma töötajatele üks meeldejääv ja kosutav pidu. 

Suvepäevi korraldades on oluline teada, et mitteavalikele sündmustele ehk siis ka ettevõtte suvepäevadele ei ole juriidilisi takistusi. Teisisõnu: vabas õhus on lubatud teha firma või ettevõtte suvepäevi ning piiranguid siin pole. Küll aga tasub silmas pidada terviseohutuse reegleid.  

Kellel põhjatut rahakotti ei ole või kel on oma ettevõtte territooriumil peo pidamiseks sobiv paik olemas, sel tasub mõelda laudade, toolide ja ka varjualuse ostmisele, mida saab ka järgmistel aastatel või muudel firmaüritustel kasutada. 

Kui kõige vajamineva kokkuostmine tundub päevi või isegi nädalaid kestva protsessina, siis tegelikult on olemas ka üks lihtne lahendus. Kodumaine kauplemisplatvorm merXu koondab väga paljude tootjate ja müüjate kaupa ja ost on ainult ühe hiirekliki kaugusel. 

MerXu tootevalikus on hulk suvepeoks sobivat aiamööblit. Valikust leiab nii aiamööblikomplekte kui ka lehtlaid, erinevas mõõdus paviljone ja katusealuseid. 

Kes grilli maha unustas? 

Üks dilemma, mis alati pidude ettevalmistamisel tekib, on see, kes vastutab toidu ja joogi eest. Kindel aga on see, et hea söögita head pidu ei saa. Suviste pidude juurde kuuluvad alati grillitud toidud, mis seostuvad paljudele puhkamise ja reisimisega. Selles pole kahtlustki. Küsimus on hoopis selles, kas grillida ja vaaritada ise või tellida teenus sisse mõnelt catering’ilt.

Näiteks võib väiksema seltskonnaga üritusel valmistada toidu ise. Miks mitte minna turvalist teed ja pakkuda erinevaid grill-lihasid ja -vorste grillitud köögiviljade ning juustuga. 

Neid pole vist palju, kes mõnusal suveõhtul suudaks loobuda taldrikutäiest, või lausa kahest, grillitud hõrgutistest. 

Ka sel puhul saab abi merXu kauplemisplatvormilt, mille laiast tootevalikust leiab väga palju erinevaid suuremaid ja väiksemaid grilltarvikuid

Ole moodne ja joo klaasist!

Suviste pidude lahutamatud kaaslased on joogid, kaasa arvatud alkohoolsed. Kuidas vältida olukorda, et mõni külaline on juba enne õhtusööki korraliku auru all. Tasub meenutada baarmenide ja asjatundjate nõuannet: enne õhtusööki tasub kange alkoholi joomist vältida ja piirduda vaid lahjaga. 

Ekspertide sõnul aitab pidulisi taltsutada ka see, kui serveerida jooke viisakalt ehk klaasist ning vajadusel lisada joogi sisse sidrunit ja jääd. Klaasidele tasub mõelda ka sellepärast, et need on korduvkasutatavad ja loodusesse ei jää vedelema plastikut. 

Parukas ei ole ainult kiilakatele! 

Seltskondades kiputakse ikka meenutama neid suvepäevi, mis on seotud mingi teemaga. Olgu selleks kodumaine “Siin me oleme” Muhu-paroodia või mõni muu kõigile tuttav teema. 

Kostüümipidu eeldab meeskonna ettevalmistust ja seda, et kõik ikka pulliga kaasa tuleksid. Kuna mõni külaline võib unustada end teemakohaselt riietada, on korraldaja poolt alati hea mõte mõni parukas või kostüüm igaks juhuks kaasa võtta. 

Kui väiksema seltskonna puhul pole õhtujuhti vahest vajagi, sest pidulised suudavad ise oma meelt lahutada, siis peo korraldajal tasub ikkagi mõelda ka mõne seltskonnamängu peale, mis külaliste tuju üleval aitab hoida. Suurema seltskonna puhul soovitavad eksperdid igal juhul palgata õhtujuhi, kes pidu ohjab ja vajadusel suunab. 

Nii võib peost meelde jääda ka palju muud, kui kohutav peavalu!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.