Toores jõud on nõrkadele: need riistad teevad lume rookimise ja libeduse tõrje palju kergemaks!

Lumelabidas on talvel asendamatu abiline, kuid tööriistu, millega lund teedelt kokku lükata, on teisigi.Foto: Shutterstock

Novembriga on kätte jõudmas talvehooaeg, mis tähendab, et vaim – ja ka füüsis – peab valmis olema võitluseks lume ja libedaga. Alles eelmisel talvel võitlesid nii omavalitsused, ettevõtjad kui ka tavakodanikud lumeuputuse ja libedaga, ning sama võib juhtuda selgi talvel. Just praegu on viimane aeg vaadata üle, kas vajalik talvevarustus on töökorras ja olemas. 

Talihooldustööd kestavad Eestis mitu kuud ja nende iseloom on muutliku kliima tõttu üsna ettearvamatu. Isegi kui maad ei kata mitmekümne sentimeetri paksune imeilus valge lumevaip, vajavad meie teed ja tänavad igapäevast hoolt. Kodumaine ettevõtetele mõeldud kauplemisplatvorm merXu pakub kõike, mida talvehooajal vaja võib minna. 

Sõltumata sellest, kas haldad mitme suure kortermaja või vaid iseenda eramu majaesist tänavat ja hooviala, on hea, kui välikoristus saab tehtud võimalikult väikse ajakuluga. Õigesti valitud lumelabidas või käsilumesahk, pealistutav tänavapuhastusmasin või koguni maasturile ette haagitud lumesahk aitavad puhastada tänava ja õueala kiiresti ja efektiivselt. 

Loomulikult on parim vahend välikoristuseks ja libedusetõrjeks töö ise ehk teede, majaesise ja treppide pidev korralik hooldus. Praktika näitab, et probleeme ei teki kohtades, kus on virk majahoidja või hoolsad elanikud. Kuid kas sinul või sinu majahoidjal on töö tegemiseks ka ergonoomilised ja töökindlad vahendid? 

Lumekoristuseks sobiv abivahend 

Talvisel ajal on libedad trepid ja kõnniteed jalakäijatele väga ohtlikud. Selleks, et vähendada kinnitallatud lume hulka, mis öiste külmadega võib muutuda ohtlikult libedaks, on oluline treppe ja kõnniteesid regulaarselt korralikult lumest puhastada. 

Kas teadsid, et vältimaks libedat pinda ja märgi jalatseid piisab vaid lumelükkamisest. 

Lumest puhtad teed ja pinnad pakuvad boonusena ka silmailu. Lumekoristuseks leiab merXu platvormilt igaüks endale sobiva lumesaha või -labida. Mõelda võib ka näiteks lumeharja peale, mille saab mootoriga masina ette panna. merXu platvormil on valikus erinevaid lumeharju, mille hulgast leiab igaüks endale sobiva. Lumehari on eriti hea ja efektiivne lahendus treppide või kõnniteede puhastamiseks. 

Kuidas lumelabitat valida? 

Professionaalid soovitavad kvaliteetset lumelabidat või sahka valides pöörata tähelepanu sellele, kas saha plastikosa on termotöödeldud – see tagab plastiku tugevuse ja vastupidavuse nii karmile külmale kui ka UV-kiirgusele.

Labida või saha esiosa võiks olla tugevdatud alumiiniumi või roostevabast terasest servaga. Nii peab töövahend vastu ka kõige karmimates tingimustes. 

Libedatõrje aitab püsti püsida

Lumistel ja libedatel pindadel on ohtlikud olukorrad kerged tulema isegi ettevaatlik olles. Vältimaks neid on lumekoristus ja libedatõrje esmatähtsad. Seega on lumekoristus väga oluline nii enda kui teiste tervise hoidmiseks. 

Jättes lume lükkamata ei saa veenduda, ega pind selle all ei ole libe. Peab aga olema kindel, et pind ei oleks jäine ega libe. Jättes libedatõrje tegemata, on kukkumise ja selle tagajärjel saadav vigastuse oht väga kõrge. 

Kõige lihtsam ja rahvapärasem libedatõrje meetod on soolamine, samas võib kasutada teisigi variante: liiv, graniitkillustik ja küttepuude põlemisel tekkinud tuhk.

Võib mõelda ka libedaohust teavitava sildi väljapanemise peale.

Hea riietus päästab külmetamisest

Väga oluline on pöörata tähelepanu ka talvisele riietusele, kõige suuremat ebameeldivust põhjustavad märjad jalatsid ja riided. Just seetõttu tasub vaadata üle oma garderoob ja veenduda, kas ilmastikukindlad riided on ikka olemas. Kui tööpüksid või hea -jope on kulunud, siis leiab merXu laiast valikust kõik vajaliku.

MerXu on veebipõhine kauplemisplatvorm Kesk- ja Ida-Euroopa regiooni ettevõtetele, kes tegutsevad B2B sektoris – nii väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele kui ka suurtele üksustele. MerXu loob turvalise ärikeskkonna, mis ühendab kontrollitud ostjaid ja müüjaid ning võimaldab neil teha otsetehinguid või pidada läbirääkimisi. MerXu tegutseb Tšehhis, Eestis, Poolas, Leedus, Ungaris, Rumeenias, Slovakkias ja Saksamaal. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Ärigeeniuse uudised sinu postkastis

Ärigeeniuse uudiskiri toob sinuni valiku nädala olulisematest äriteemadest, põnevad persoonilood ja ekspertide soovitused.