MyDello logistikablogi

Usaldus, koostöö ja märkamine — kuidas logistikaettevõte tagab mõnusa töökeskkonna?

Tänu mõnusale õhkkonnale ning maailma parimale kohvile eelistavad ka MyDello töötajad teha tööd ennekõike kontoris.Foto: MyDello

“Meie jaoks on väga olulisel kohal hea ja toetav sisekliima ning avatud, aus ja organiseeritud töökultuur,” iseloomustab MyDello personalijuht Pirjo Falten sageli väljakutseid pakkuva logistikaettevõtte MyDello väärtusi. Kui keeruline on rutiinivabas ja pingelises keskkonnas pakkuda töötajatele tervislik ja toetav töökeskkond?

Ükski töötaja ei ole oma murega üksi

Viimased aastad, mida on iseloomustanud paljuski pandeemia, on pakkunud logistikutele uskumatuid väljakutseid. Pirjo Falteni sõnul näevad ettevõtte töötajaid neid väljakutseid kui kohti, kus on võimalik end arendada ning nii muutuvad need hoopis motiveerivaks. 

“Uute olukordade juures saab alati kolleegidelt nõu küsida ning nii parima lahenduse leida,” kommenteerib ta, et MyDellos ei tule karta, et mõni töötaja jääks oma murega üksi. “Meie töös on oluline omavaheline usaldus, koostöö ning märkamine,” toonitab Falten. 

Samamoodi ei pea üksi tundma end ka uued töötajad, kelle jaoks on ettevõttes välja mõeldud väga selge ja sisseelamiseks mõeldud kava, kus on välja toodud tegevused ja vastutajad. “Nii on uuel töötajal olemas selge pilt tegevustest, mis teda ees ootavad ja toetav tugi, kes on tema jaoks alati olemas,” kommenteerib Falten.

Online-kohvinurgad erinevate teemade arutamiseks

Ülemaailmne pandeemia on ikka ja jälle suunanud inimesi tihedamalt kodukontorisse. Nii on ka MyDello panustanud aina rohkem väga heale sisekommunikatsioonile. “Oluline on kaasata ja jagada infot, mistõttu toimuvad ka praegu meil koosolekud kohapeal, kuid alati on nendega ka videolahenduse abil võimalik liituda,” selgitab Falten. Lisaks on loodud ka vestluskanalid, kus omavahel kiiresti infot jagada. 

“Ajal, mil enamus töötajaid oli kodukontoris, toimusid meil iganädalased kohvinurgad video teel, kus sai omavahel arutada neid teemasid, mis tavapäraselt sai töö juures kohvitassi taga arutatud,” meenutab Falten. See on hea näide sellest, kuidas ollakse paindlikud ning soovitakse leida parimaid võimalikke lahendusi töö tegemiseks.

Hea töökeskkond kutsub kontorisse

“MyDellot iseloomustab väärtuspõhine juhtimine ning inspireeriva töökeskkonna loome kõik koos,” räägib Falten. Tema sõnul toimuvad ettevõttes ühislõunad, mis on mõeldud selleks ,et korraks aeg maha võtta. Lisaks tähistame võite ja tunnustame oma meeskonnaliikmeid.

Tänu mõnusale õhkkonnale ning maailma parimale kohvile eelistavad ka töötajad teha tööd kontoris. Seetõttu on tänases olukorras panustatud väga palju ka isikukaitsevahenditesse. Juba tööle tulles mõõdavad töötajad temperatuuri, neil on võimalus teha kontoris kiirteste, olemas on desovahendid ning kõik töötajad on varustatud näomaskidega.

Lisaks on laual olemas värsked puuviljad ning aeg-ajalt on üheskoos lõunalt tehtud kontorivõimlemist, sest füüsiline liigutamine annab ka uue energia, et pärast seda tööga edukalt jätkata. Lisaks väikestele liikumisampsudele kontoris on MyDello osalenud meeskonnaga näiteks Tallinna Sügisjooksul ning igakuised erinevad sammulugemise või muud aktiivsusega seotud väljakutsed on täiesti tavapärased nähtused. 

Ja kuna elus peab kõik tasakaalus olema, siis lisaks sportlikutele väljakutsete on väga oodatud ühised reeded, mil mõni kolleeg toob kaasa kas ise valmistatud või alltöövõtjalt tellitud koogi, mis üheskoos nauditakse. “Hindame oma inimesi kõrgelt, leiame aega ning panustame nende heaolusse,” võtab Falten kokku MyDello mõtteviisi.

Töö MyDellos on kui igapäevane seiklus

Kuidas MyDello oma töötajate rahulolu hindab? Iga kuu viiakse ettevõttes läbi Pulse rahulolu uuringut ning küsitakse ausat tagasisidet oma meeskonnas ning hea on tõdeda, et töötajate tagasiside töökeskkonnale on seni olnud väga positiivne. “Meil on modernne kontor, mida täiendavad erinevad üritused ning väljakutsed töötajatele,” räägib Pirjo Falten. Ja muidugi ei saa unustada toetavaid kolleege. 

“Meie töö ei ole rutiinne, iga päev toob uusi väljakutseid, mida hindavad töötajad oma arenguvaates väga kõrgelt,” kommenteerib Falten. Vabadus teha otsuseid, toetav juhtkond, paindlikkus ja üksteisest hoolimine need on märksõnad, millega ka töötajad MyDellot sageli iseloomustavad. “Kuna igapäevatöö toob ette põnevaid väljakutseid, siis on meie tööd nimetatud kui seikluseks,” lisab Falten.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.