Hügieeni tagamine ja tervise hoidmine on tänasel päeval olulisem kui kunagi varem. Sellest räägitakse nii kodus sünnipäevalaua taga kui töökollektiivis. Käesoleva pandeemia ajal peaks iga ettevõtte prioriteediks olema oma töötajate tervise tagamine.
Pideva nakkusohu leevendamiseks on soovitatav kasutada spetsiaalseid antimikroobseid seadmeid, mis ühest küljest takistavad bakterite ja viiruste edasikandumist ning lisaks peavad vastu ka pidevale desinfitseerimisele.
Selliseid vahendeid vajavad eriti eesliini töötajad, kes viibivad oma töö tõttu pidevalt nakkusohtlikes kohades ning puutuvad kokku potentsiaalselt nakatunud inimestega.
Nakkust edasikandvad seadmed
Kuigi suve saabudes võis tunduda, et olukord on veidi leevenenud, siis ei tasu veel kindlasti valvsust kaotada. Lisaks isikukaitsevahenditele tasub tähelepanu pöörata ka seadmetele, mida eesliini töötajad igapäevaselt kasutavad.
Selliste piisknakkuste nagu koroonaviiruse puhul on suureks varjatud ohuks patogeenidega kokku puutunud pinnad, seadmed ja töövahendid, mis võivad olla nakkusohtlikud veel mitmeid päevi. Kasutades seadmeid, mis on pidevalt lähikontaktis võimalike haiguskandjatega, võivad seadmed, mida pidevalt ei desinfitseerita ja puhastata, muutuda üheks võimalikuks viiruse levimise põhjuseks.
Kuigi väga palju on seadmete väljatöötamisel mõeldud töökindlusele ja vastupidavusele, siis kahjuks on väheste seadmete puhul pööratud tähelepanu sellele, mis praeguses olukorras on väga oluline. Seadmed peavad vastu pidama pidevale desinfitseerimisele.
Et oma töötajaid kõige paremal viisil nakkusohu eest kaitsta, siis on mõistlik anda neile kasutamiseks töövahendid, mis on loodud nakkushaiguste leviku takistamiseks. Eriti oluline on see töövahendite puhul, mida kasutavad erinevad töötajad ja mis liiguvad erinevates keskkondades, näiteks kassaseadmed, meditsiinitöötajate skännerid ja kullerite käsiterminalid. Need seadmed peaksid vastu pidama ka tugevatele desinfitseerimisvahenditele.
Datalogic on selliste tingimuste jaoks loonud eraldi seeria antimikroobseid käsiskännereid ja käsiterminale, mille tootmisel on lähtutud väga rangetest hügieeninõuetest ja nende juures on kasutatud materjale, mis pärsivad haiguste levikut.
Hõbeiooniga seadmed võitlevad mikroorganismidega
Datalogicu seadmete puhul on kasutusele võetud hõbedat sisaldav plastik, mis takistab bakterite ja viiruste edasikandumist seadme kaudu ja hävitab korpusele sattunud erinevad mikroorganismid.
Hõbeda antibakteriaalsed omadused on inimkonnale teada olnud juba sajandeid, mistõttu on see leidnud laialdast kasutust nii ravimite koostisosades kui ka meditsiiniliste vahendite ja tarvikute tootmismaterjalina.
Seadmete korpuses olevad hõbeioonid aktiveeruvad, kui puutuvad kokku patogeenidega ning seovad end mikroorganismi rakumembraaniga, takistades toitainete ja jääkainete liikumist. Hõbeioonid tungivad ka raku sisemusse, kus bakteri või viiruse energiallikad blokeeritakse ja DNA hävitatakse, mille tulemusena mikroorganism sureb.
Puhastuskindel korpus
Lisaks on korpus loodud vastu pidama ka pidevale desinfitseerimisele ning seda ka kõige tugevamate desinfitseerimisainete puhul. Tavakasutuseks mõeldud seadmete juures, mille puhul ei ole sellise puhastamisega arvestatud, võib pidev desinfitseerimine hakata seadme korpust ja avatud porte söövitama.
Avatud portide söövitamise vastu aitab täielikult suletud ehitus, mis muudab seadmed vee- ja tolmukindlaks ning tagab, et ükski bakter ei satuks seadme sisemusse, kus see desovahenditele puutumatuna paljuneda saaks.
Koroonaviirus on maailma jäädavalt muutnud. Töökollektiivi tervise hoidmiseks tasub ettevõttel veenduda, et nende kasutatavad töövahendid on loodud ohtlike bakterite ja viiruste tõrjumiseks ning desinfitseerimisele vastupidavaks.