Breakwater sai omale kontori, kus tahetakse veeta aega ka pärast tööpäeva

Mitmete lemmikelemendiks osutus lakke paigaldatud oranž terasest rippumisredel.Foto: Kristiina Vasar

Alma Tominga büroohoone eelviimasel korrusel seadis end hiljuti sisse tehnoloogiaettevõte Breakwater Technology. Ettevõtte personalispetsialist Karin Požidajev rääkis muu hulgas, mida kujutab endast töötaja käsiraamatu lemmikloomapoliis, ning sisearhitektuuribüroo LÄVI sisearhitekt Silvia Leet kirjeldas, kuidas nägi välja hubase kontori loomine ning miks on OCCO juba pikka aega nende hea koostööpartner. 

Vana pesa jäi väikseks

“Kuna meie firma kasvab, vajasime suuremat kontoripinda: eelmisel kuul tuli üle kahekümne inimese juurde. Tegelikult oli juba pikalt ette näha, et firma kasvab ja vana kontor jääb väikseks, mistõttu asusime uut otsima,” rääkis Požidajev. 

Kontorit luues lähtuti sellest, et kõik end uues keskkonnas hästi tunneks. Need, kes kontoris töötada ei soovi, saavad valida alati kodukontori. Siiski eelistab suur osa kollektiivist kohapeal käia. “Neile tahtsime luua mõnusa, avara ja valgusküllase keskkonna,” selgitas Požidajev. 

“Kuna meil on kollektiivis palju välismaalasi, siis on üks kontori funktsioone ka sotsialiseerumine,” tõi Požidajev välja. Vabadel hetkedel on töötajatel võimalus massaažitoolis lõõgastuda, mängida Playstationit või lauamänge – oluline oli luua keskkond, kus teha tööd, aga ka veeta koos vaba aega.

Oluline oli luua keskkond, kus teha tööd, aga ka veeta koos vaba aega. Foto: Kristiina Vasar

Kuidas kontor valmis?

Breakwateri uue kontori sisekujunduse eest kandis hoolt sisearhitektuuribüroo LÄVI. “Meie ülesanne oli luua ligi 120 töökohaga avatud kontor, kus oleks vahekardinatega eraldatud tööalad, eri suuruses koosolekuruumid ning neli individuaalset kabinetti,” rääkis LÄVI sisearhitekt Silvia Leet. Kuna ettevõtte kollektiiv laienes, sooviti ka mugavamat ning suuremat söömis- ja koosviibimisala. 

“Alustasime ruumiprogrammi loomisega, et selgitada välja, kui palju töökohti tegelikkuses pinnale mahub,” kirjeldas Leet. “Kuigi esmajoones on oluline panna paika ehituslik osa, oleme sisearhitektidena mõtteis alati sammukese ees ning planeerime ka juba erimööblilahendusi.” 

Üks sisearhitektide ülesannetest oli sobitada kokku olemasolev mööbel uue kontseptsiooniga, sest Breakwater tahtis võimalikult palju ära kasutada eelmise kontori mööblit – ettevõtte eesmärk oli luua kontor keskkonnasõbralikult, nagu toimib kogu Alma Tominga büroohoone. Leet sõnas, et sisearhitektide jaoks on see alati hea väljakutse – kuidas sobitada uuele värskele pinnale nii vanemad kui uued mööbliesemed. 

Eesmärk olu luua heledate seintega hubane kontor. Foto: Kristiina Vasar

Siinkohal tuli appi OCCO, kellega koos tarniti ja paigaldati kogu sisseehitatud erimööbel ja juurde ostetav lahtine mööbel. Leeti sõnul on OCCO olnud LÄVI sisearhitektide hea koostööpartner juba pikemat aega ning koos on tehtud mitmeid projekte. “Koos nendega teostasime eri- ja ostumööbli lahendused ning OCCO on alati suureks abiks ka selles osas, et nad aitavad leida alternatiive erinevatele toodetele, et saaksime püsida eelarves ning vajaliku mööbli ka lõpuks kohale tarnida.”

Helge ja hubane kontor

“Üldkontseptsioonilt oli ettevõtte peamine soov saada heledate seintega helge ja hubane kontor, millele annaksid iseloomu brändi toonides elemendid,” kirjeldas Leet. Kontori üldine atmosfäär selline saigi: suur klaasist fassaad avab vaate lennujaamale ning ruumides on erksamaid värviaktsente ja taimi. Mööbli valikul arvestati ka ettevõtte kaht põhitooni, milleks on oranž ja sinine. 

“Tihti on nii, et kõiki brändi värve ei ole ruumikujunduses mõistlik üks ühele sisse tuua ning kasutada saab nende toonide murtumaid alatoone, et üldilme saaks ikka hubane ja ajatu,” selgitas Leet. 

Kontor on nüüd valmis ja Breakwateri pere end mugavalt sisse seadnud. Foto: Kristiina Vasar

Viisakad kontorikoerad

Kontor on nüüd valmis ja Breakwateri pere end mugavalt sisse seadnud. Peale töötajate näeb kontoriruumides pea iga päev ka neljajalgseid kaaslasi. Ettevõtte töötaja käsiraamatus on isegi eraldi lemmikloomapoliis, mis on ka töötajatega läbi arutatud, et keegi kontorikoera trehvates ära ei ehmuks või end ebamugavalt ei tunneks. Reeglid on seal sellised: kontorisse on lubatud korraga üks koer, kes käitub korralikult ning ei sega töötajaid. 

“Räägime kõigiga läbi, kas kellelgi on koeraallergia või kas häirib, kui koer on kontoris. Õnneks on kõik siiani kontorikoertega rahul olnud. Meil käib ikka päris mitu koera ning kõik on väga nunnud ja rahulikud,” rääkis Požidajev.  

Ühine köögiala. Foto: Kristiina Vasar

Populaarseks sai kohvikunurk 

LÄVI loodud ja OCCOga koos sisustatud keskkonnas on hea nii kutsadel kui töötajatel. Millised on aga Leeti ja Požidajevi lemmikelemendid vastvalminud kontoris? “Mulle meeldib väga vaade lennujaamale ning hot-desking’u-ala koos kohvinurgaga,” tõi Leet välja. “Üks lõbus element on ka lakke paigaldatud oranž terasest rippumisredel.” 

Ka Požidajev tõi enda lemmikutena välja vaate Tallinna lennujaamale ning ühise köögiala, mis on kujunenud populaarseks kogunemisnurgaks. “Seal on palju istumisruumi – nagu istuksid mõnusa atmosfääriga kohvikus, kus töökaaslastega juttu vesta.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Ärigeeniuse uudised sinu postkastis

Ärigeeniuse uudiskiri toob sinuni valiku nädala olulisematest äriteemadest, põnevad persoonilood ja ekspertide soovitused.