OIXIO blogi

7 võimalust, kuidas pikendada oma arvuti eluiga

On asju, mida saab teha, et pikendada selle eluiga ja võimaldada tal aja jooksul paremini toimida, mis pikas perspektiivis säästab ettevõtte raha.Foto: Shutterstock

Arvutite ostmine on üks suuremaid investeeringuid, mida ettevõtted peavad tõhusaks juhtimiseks tegema. Samamoodi on arvuti ostmine investeering ka tavakasutaja jaoks. Ettearvamatute kokkujooksmiste ja andmete kadumise vältimiseks pole soovitatav sagedamini kasutatavat arvutit hoida kauem kui neli või viis aastat (rendimudelit kasutavad ettevõtted teevad tavaliselt lepingu kolmele aastale). Siiski on asju, mida saab teha, et pikendada selle eluiga ja võimaldada tal aja jooksul paremini toimida, mis pikas perspektiivis säästab ettevõtte raha.

1. Hoia arvuti puhtana

Tolmu, mustust, toitu ja muid osakesi kipub klaviatuuri, hiire ja monitori pragudesse tahes-tahtmata kogunema. Kui neid ei eemaldata, võivad need osakesed riistvarakomponente kriimustada ja kui neid koguneb lõpuks liiga palju, siis võib see põhjustada ülekuumenemist, mis lühendab arvuti eluiga.

Selle vältimiseks lase arvutit ja selle lisavarustust puhastada regulaarselt tolmust. 

2. Anna ruumi õhul liikuda

See näide kehtib enamasti sülearvutite kohta. Nende juures on tore see, et nad on kaasaskantavad. Ärireisidel või kodukontoris on ahvatlev asetada see näiteks padjale või voodile. Tuleb aga teada, et pehmed, polsterdatud pinnad ei võimalda õhul voolata sülearvutite all asuvatesse ventilatsiooniavadesse, mis võib viia arvuti ülekuumenemiseni. Selle riski maandamiseks veenduge, et toetate sülearvutit alati kindlale pinnale, võimaldades õhul selle all liikuda. Nii öelda “voodistöötamiseks” on mõistlik kasutada spetsiaalset sülearvuti alust(tuge).

3. Hoidke seade kuivana

Arvutid ja vedelikud ei sobi hästi kokku. Ära lihtsalt joo töölaua taga, ei vett, kohvi, limonaadi ega muid jooke. Seadmele joogi pealeajamine võib tähendada, et ostad uue arvuti palju varem, kui olid plaaninud. Isegi pritsmekindlad klaviatuurid ei pruugi uputust üle elada.

4. Kaitske oma arvutit viiruste eest

Viirused võivad olla suurim oht ​​arvuti tervisele. Üks esimesi asju, mida peaksite uue arvuti ostmisel tegema, on viirusetõrjetarkvara installimine. Mõned populaarsed ja tõhusad rakendused on näiteks ESET, Bitdefender, Microsoft Security Essentials ja McAfee.

5. Suurendage mäluruumi

Väga aeglane töötamine on märk, et arvuti võib hakata väsima. Lisage täiendavat RAM-i (operatiivmälu), et leevendada masina koormust. Jälgi, et operatsioonisüsteemi ja tarkvarade seatud mälumahu tingimused oleksid täidetud. 

6. Kustutage programmid ja failid, mida ei kasuta

Kõik programmid, mida te praegu arvutis ei kasuta, võtavad väärtuslikku ruumi. Nendest vabanemine parandab jõudlust ja säästab mälu. Enamikul arvutitel on “ketta puhastamise” funktsioon, mis kustutab “kasutamata” failid ja tühjendab vahemälud. Samuti saate oma failid käsitsi läbi vaadata ja eemaldada kõik, mida te pole kasutanud.

7. Ükski arvuti ei ela igavesti

Arvuti ostmisel tuleb arvestada paljude asjadega. Paraku hoolimata sellest, kui hästi te arvuti eest hoolitsete, on reaalsus see, et ükski seade ei saa elada igavesti. Riski maandamiseks veenduge, et te ei ootaks asendaja ostmisega liiga kaua. Mõne aasta möödudes hakkab enamikus arvutites esinema tõrkeid ja märke, et nende kasutamisaeg hakkab ümber saama. Turvalisuse tagamiseks peaksite plaanima oma arvutipargi välja vahetamist umbes iga nelja aasta tagant.

Soovitame:

  • Tolmupuhastus koos termopasta vahetusega (korra aastas).
    Sisemine puhastus, mille käigus monteeritakse lahti arvuti jahutussüsteem, mis puhastatakse tolmust. Lisaks eemaldatakse jahutuskomponentidelt vana termopasta, puhastatakse jahutustallad ning lisatakse uus termopasta.
  • Proaktiivne hooldus (korra aastas).
    Sisaldab tolmu- ja välispuhastust, kiirdiagnostikat, viirustõrje toimivuse-, draiverite- ja aku kontrolli.
  • Jälgi, et kõik operatsioonisüsteemi uuendused ja draiverid ning viirustõrje versioon oleksid ajakohased. Selles aitab meie helpdesk, sest OIXIO-st soetatud äriklassi arvutitel on hinna sees IT-tugiteenuse pakett. IT-tugiteenus pakub abi riist- ja tarkvaraprobleemidele, mis ei kuulu riistvara garantii alla. 
  • Soeta sülearvuti koos õnnetusjuhtumi KASKOga, mis aitab üle elada kõik arvutiga juhtuvad õnnetused. OIXIO-st ostetud Delli äriklassi sülearvutite müügihinnas sisaldub aastane õnnetusjuhtumi kaskoteenus, mida on võimalik pikendada kuni garantiiperioodi lõpuni.
  • Enne vahetust konsulteeri asjatundjatega. Meie salongi spetsialistid tuvastavad vajaduse ja annavad soovituse minutitega. Nii hoiad kokku hulga aega ja loodetavasti ka raha.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.