OIXIO blogi

Delli selle aasta uued ärisülearvutid on hübriidtööks loodud – kasuta nutikalt tööl, kodus ja vahepeal

Märtsi viimasel päeval tutvustas Dell oma suurel avalikul esitlusel maailmale uusi sülearvuteid ja kontorilahendusi. Need polegi juba mõnda aega enam kaks eraldiseisvat asja, vaid on ühendatud üheks hübriidtöö lahenduseks. Kõik uued Delli Latitude-seeria sülearvutid toetavad hübriidtööd ja sobivad kasutamiseks ükskõik kus ja kuidas tööd tehes.

Uued mudelid, mida Dell tutvustas, on varustatud Inteli uusima 12. põlvkonna protsessoritega ning muidugi ka uusimate ühenduste tehnoloogiaga nii juhtmevabalt kui kaabliühendusteks. Valitud mudelitel on 5G mobiilse andmeside lisamise tugi ja kõigil WiFi 6E tugi, mis on praegu uusim ja kiireim traadita võrgu standard.

Äriklassi Latitude-seerias on valik traditsiooniliselt rikkalik ja ka seekord tuli uusi mudeleid päris palju.

Dell Latitude 9430 – tippude tipp

Tegemist on ultra-premium klassi ärisülearvutiga, nagu 9000-seeriale kombeks, millega saab tõepoolest igal pool tööd teha kartmata, et võimsusest võib väheks jääda. See on kaks-ühes arvuti, millel 14-tolline ekraan ja 16:10 ekraanisuhe. Uus mudel on väikseim sellise ekraanitüübiga ärisülearvuti. Ekraaniääred on eriti õhukesed, seega saab 14-tollise arvuti korpuse eriti kompaktsena teha.

Saadaval on ka uus grafiithall metallkorpus, veebikoosolekuteks sobib aga kvaliteetne Full HD resolutsiooniga veebikaamera.

Dell Latitude 7330 – vastupidav ja ülikerge

Sel uusimal mudelil on kaalu eriti vähe ja kui kodutöö või reisimine on töö lahutamatuks kaaslaseks, siis ongi iga gramm arvel, mida peab kotis kaasas kandma. Seegi sülearvuti on rekordiline – maailma väikseim ja kergeim 13,3-tolline 16:9 kuvasuhtega ärisülearvuti. Kaalub alla kilogrammi, täpsemalt 967 grammi, kuid vaatamata väiksusele on kõik elementaarselt vajalikud pordid ja ühendused külgedel olemas.

Latitude 7000 seerial on paranenud jahutus uute Inteli võimsate 12. põlvkonna protsessorite jaoks ning ka kõlarid annavad välja veelgi kvaliteetsemat heli. Latitude 7430 ja 7530 mudelitel on P-seeria protsessoritega võimalik kasutada kiireid DDR5 mälusid.

Kaks-ühes mudelil on uus laetava akuga puutepliiats Active Pen, mis on ühtlasi maailma esimene selline, mis leitav Tile´i asukohamääramisega. See tähendab, et kui peaksid pliiatsi ära kaotama, saab selle leida viimase teadaoleva asukoha järgi träkkides.

Korpuse valikuid on kaks – alumiiniumist hõbedane ja süsinikfiiberkiust (carbon fiber) ehk must. Lisaks on puuteplaat tehtud klaasist, mille pind on veelgi täpsem ja mugavam kasutada. 

Latitude 5000 – kõige rohelisem arvutiseeria

Ükski ettevõte ei saa tänapäeval enam mööda oma süsinikujalajälje ja heite vähendamisest. Miskit pole teha, elektroonikaseadmete tootmises kulub päris palju erinevaid loodusressursse ja siin on veel kõigil palju teha, et seda mõju vähendada.

Üks asi, mida kohe teha saab, on osta omale uueks arvutiks Delli 5000-seeria keskkonnasäästlik mudel. Selle tootmiseks on kasutatud taaskasutatavataid materjale, välditud mürgiseid kemikaale nii trükkplaatides kui värvides ja kasutatud plasti, mis valmistatud kokku kogutud ookeaniplastist või võetud taaskasutuseks.

Isegi kummidetailid on tehtud mitte maapõuest ammutatud naftast, vaid biopõhistest toorainetest, mis on taastuvad. Pakendid, mis uue seadmega kaasa tulevad, on nüüd 100% taaskasutatavad  ja grammigi ei peaks enam prügimäele sattuma. 

Tegemist on Delli Luna kontseptsiooni ellurakendamisega, mille eesmärgiks on viia tulevikus seadmete keskkonnajälg nullilähedaseks.

Uued 5000 seeria sülearvutid on saanud parema jahutuse, mis tagab suurema jõudluse ja selle abil on  madalamaks viidud ka müratase. 

Jätkuvalt on sülearvutitel alles LAN port ja USB-C standard on viidud Thunderbolt 4 peale. 

Kasuta veelgi turvalisemalt 

Kõigi uute Latitude-seeria sülearvutitega on võimalus valida veebikaamera, mis kaitseb kasutajat tundlike andmete töötlemisel. Privaatsust tagavad sellised Delli uued tehnoloogiad nagu Onlook Detection ja Look-away Detect. Nende lahendustega teavitatakse kasutajat, kui näiteks keegi selja tagant jälgib ekraanil toimuvat ning kui kasutaja vaatab ekraanilt mujale. Neil hetkedel tumendatakse automaatselt ekraani heledust, et kõrvalistel poleks võimalik aru saada ekraanil toimuvast.

Uued mudelid juba üsna varsti müügil

Delli esitletud uued mudelid on kõik peagi saadaval. Küsi konkreetse mudeli saadavust salongist või LiveChatist.

Uue Delli ärisülearvuti leiad OIXIO poest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.