Kas teed arvutitega ise “käed õliseks” või oleks parem lahendus hoopis mugavusteenus?

Kindlasti on igas ettevõttes neid, kes tahavad ise kruvikeeraja kätte haarata ning näiteks kõvaketta ära vahetada või käärivad käised üles ja asuvad programme ise uude arvutisse paigaldama. Nii võib, aga ei pea tegema. Igas firmas on ikkagi oma tähtsad teemad, millega on kasulikum tegeleda hobi korras arvutite hooldamise asemel, isegi kui seda oskaks. Mugavusteenused selleks ongi, et jätta aega oma põhitegevuste jaoks.

Arvutimüüjalt tellides, mitte aga ise tehes või naabrimehe poole pöördudes tuleb teenus siiski palju odavam just võidetud aja pärast. Ärikasutaja puhul saab niimoodi näiteks ettevõtte IT-ressurssi üsna palju kokku hoida ning lasta oma IT-inimestel tegeleda asjalikumate asjadega, mis on äri jaoks olulisemad ja rohkem erilisi oskusi vajavad, mille jaoks ju oma töötajad ongi palgatud. Lihtne Windowsi häälestus või andmete kopeerimine võib küll jõukohane olla, kuid milleks seda ise teha ja kallist aega raisata? Keegi ei eelda, et töötajad ise oma kontoriruume koristavad.

OIXIO võib seda väärtuslikku aega aidata kokku hoida ning pakub oma ala spetsialiste koos IT-ettevõttes kasutatavate tööriistadega, millega saab selliseid rutiinseid tegevusi kiiresti ja paljude arvutitega korraga teha, kui vaja. 

Esimene kord on põnev, edasi juba tüütu

Kõik, kes on uue arvuti saanud teavad, et seda ei saa päris kohe kasutama hakata – paigaldada tuleb võimalikud Windowsi uuendused, veebilehitseja, ID-kaardi tarkvara, PDF-ide lugemiseks vajalikud rakendused, kontoritarkvara, viirusetõrje ja veel üht-teist. See võib küll esimene kord põnev olla ise teha, aga kui töötajaid on rohkem ja kõigi jaoks on ikka ja jälle samu asju vaja paigaldada, võtab see aega ja kisub liiga rutiinseks.

Just selle jaoks ongi mugavusteenustest lihtsaim Stardipakett #1 või natuke põhjalikum Stardipakett #2. On arvuteid, millel tuleb vaid Windowsit häälestada – sellekski on olemas vastav mugavusteenus. Kui vaja vaid viirusetõrje paigaldust, saab sedagi eraldi tellida.

Klooni ja kopeeri

Kui aga tuleb vanast arvutist uude andmeid kopeerida, siis saab valida – kas kloonida boot-ketas koos käivitatavate programmidega või tõsta ümber vaid kasutaja andmed (ainult failid, näiteks tekstid-pildid) või teha lausa mõlemat.

Muidugi saab ka tellida MS Office´i kontoriprogrammide paigalduse. Seda kõike võib osta OIXIO e-poest eraldi “toodetena”, kuid töö tehakse arvutiga ära ainult salongis kohapeal. Kõige mugavam on kohe arvutit OIXIOst ostes need mugavusteenused samas ära tellida – nii saad arvutitele järgi minnes kätte täiesti töökorras seadmed, mida võib kohe kasutama hakata. 

See on päris suur ajavõit ning samal ajal pääseb IT-osakond rutiinsetest töödest, mis muidu võivad päris kaua aega võtta. Mõistlik on need tegevused ettevõttest välja anda, millega ise igapäevaselt ei tegele, sest kokkuvõttes on see võit nii ajas kui rahas, arvestades seda, kui palju maksab ettevõttes oma spetsialistide (spetsiifiliste oskuste) töötund ja kogemused.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas (esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti) spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud kommenteeritud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks. Iga uudiskirja magnet on meie ajakirjanike kirjutatud pikem artikkel, mis meie arvates võiks selles valdkonnas töötavaid inimesi huvitada ja neile vajalik olla