Kõige karmim aeg aastast ongi käes – Delli Rugged arvutitele pole see probleemiks

Mis juhtuks, kui minna praegu, detsembris, kõige muutlikuma ilma, libeda, jää ja mudaga välja? Ega ei juhtugi midagi halba, kui valida selleks õige riietus ja varustus. Kui soe jope seljas, veekindlad soojad saapad jalas ning autol talvekummid ka all, aitab sellest kõigest ka koleda talveilmaga reisile minnes. Arvutitega on sama. Kui taolistesse karmidesse tingimustesse igapäevast töövahendit vaja, siis peab seegi olema ilmale ja tingimustele vastav.

Dellil on selleks puhuks olemas Latitude Rugged seeria, mis peab tõesti vastu praktiliselt kõik, mida väline keskkond suudab meile pakkuda. Mida siis on kestvusarvutil sellist, mida teistel soojadesse kontorioludesse mõeldud masinatel pole?

Ekraan – loetav ka eredas päikeses

Isegi praeguste lühikeste päevadega on hetki, kui päike tuleb pilve tagant välja ning see on vaatamata madalale käigule silmapiiri kohal piisavalt ere, et pimestada õues arvuti kasutajat. Aitab heledam ekraanipaneel ja kontrastsem pilt. Dell Latitude 7330 Rugged Extreme´il on see näiteks 13-tollisel mudelil 1400 nitti. Paneel on matt ja peegeldust vähendava kattega.

Klaviatuurist ja puutepaneelist ei pruugi paksude kinnastega pakases tegutsedes palju abi olla, selleks on Rugged sülearvutil tavaliselt puutepaneel, mida saab vajutada isegi märgade sõrmede või sõrmikuga. Kuid kaasas on ka puutepliiats, mis ekstreemsetes olukordades on vahest kõige mugavam.

Tööta aku pealt ükskõik kui kaua

Kui tavaliste sülearvutitega peab aku tühjenedes lippama seinakontakti lähedusse, siis Latitude Rugged sülearvutitel on kuumalt vahetatavad akupangad. 

See tähendab, et kui aku hakkab tühjaks saama, saab teise töö ajal asemele panna. Masinat ei pea selle juures kinni panema, vaid töö saab katkematult jätkuda. Kui on kaasas piisavalt vahetus-akusid, võib arvutit kasutada ükskõik kui kaua.

Ühenda välitingimuses vajalike seadmetega

Kui kontoris kasutatava sülearvuti ühendusvõimaluseks on kas USB C või kontoridokk, siis Rugged klassi masinale on vaja kindlat kohta liikuvas autos. Selleks on sülearvutitel Pogo autodokk, millega saab 12-voldisest autolaadijast masinat ka laadida. Dokk hoiab kinni hüplikul teel ning pakub arvutile vajadusel ka väliste antennide tuge nii asukohamääramiseks (GPS) kui andmesideks (LTE ja raadiosüsteemid).

Kaasahaaramiseks on sülearvutil muidugi sang, kõik pordid on kaitstud vee- ja tolmukindlate katetega ning hästi ligipääsetavad.

Lisaks füüsilisele ka sisemine turvalisus

Delli Latitude Rugged seeria sülearvutid ja tahvel on mõistagi veekindlad ja vastavad militaarstandarditele löökide ja temperatuurikõikumiste osas, korpus kannatab kriimustamist ja survet, vibratsiooni, heli lööklaineid, relva tagasilööke, isegi hallitust, kuid lisaks kõikvõimalikule füüsilisele kaitsele on nende mudelite puhul tõsiselt mõeldud ka sisemisele turvalisusele.

Tugevdatud on trosslukustust ehk nn Kensingtoni luku kinnitust, olenevalt valitud konfiguratsioonist saab lisada tundliku sõrmejäljelugeja, kontaktivaba või ID-kaardi lugeja, kasutusel on turvakiip TPM 2.0 koos andmete krüpteerimisega seadmes, ControlVaulti täiendav autentimisvahend, Dell Security Toolsi tarkvarakomplekt tuleb arvutiga kaasa ning kasutada saab varunduseks või taastamiseks Dell Backup and Recovery teenust.

Kestvusmudelitele kehtib Pro Support Plus teenindus, millega on tagatud 24/7 ligipääs Delli tehnilisele toele ja kohapealne kliendi juures teenindus järgmise tööpäeva jooksul.

Kolm mudelit, mis kestavad jääs, mudas ja suvekuumuses

Delli Latitude Rugged seeria mudelitest saab valida 12-, 13- või 14-tollise mudeli.

12-tolline Latitude Rugged Extreme Tablet on tahvelarvuti, aga sellele võib ka klaviatuuri lisada. Full HD resolutsiooniga puutetundlik ekraan on ka kindaga kasutatav, 1000 nitti aga piisav heledus, et ka õuetungimustes oleks pilt loetav. 

Portidest on olemas kõik eluks vajalik välitingimustesse: USB 3.1 Type-A koos toitega (Power Delivery), USB 3.0 Type-C koos DisplayPortiga, Mini Serial RS-232 port erilistele lisaseadmetele, Pogo autodoki ühendus jm. 

Ees asub 5 MP RGB + IR FHD kaamerakomplekt (näotuvastusega) ja taga 8 MP kaamera koos välklambi ja kahe mikrofoniga.

Latitude 7220 Rugged Extreme Tablet on kukkumisel testitud kuni käes hoidmise ehk 1,2 meetri kõrguselt, temperatuuritestis läbinud vahemiku -29 kraadi kuni +63 kraadi ning on IP-65 reitinguga, mis tähendab kaitset tolmu, mustuse ja vee eest. 

13-tolline Latitude 7330 Rugged Extreme on sülearvuti, mis peab kõigele vastu, on 13-tollise 1400-nitise heledusega Full HD ekraanipaneeliga, mis päikese käes selgelt nähtav, mati puutetundliku pinnaga ja eraldi puutepliiatsiga.

Valikus on Full HD veebikaamera ja infrapunakaamera näotuvastuseks. Olenevalt soovidest saab ühendusvõimalusi lisada külgedele ja ette, paigaldada raadio- ja navigatsioonimooduleid ning isegi ID-kaardi või kontaktivaba kaardi lugeja.

14-tolline Latitude 5430 Rugged on suurima ekraaniga kestvusmudel, kuid pole nii tugeva korpusega ja mõeldud neile, kes hindavad pigem kergust kui massiivset kaitset köökide ja mustuse vastu.

Siiski on ka see mudel vastav IP53 vastupidavus-standardile, mis näeb ette vastupidavuse pritsmetele ja veejugadele ning vähesele tolmule. Vee alla minna ei soovitata, kuid võrreldes tavaarvutitega on tegemist siiski oluliselt tugevama mudeliga, millega saab hakkama välitingimustes ja rasketes, kuid mitte päris ekstreemsetes oludes.

Latitude 5430 Rugged kaalub vaid 1,97 kilogrammi ja ühendusporte on rohkem: Ethernet, USB 3.2 Gen 1 pesa, USB 3.2 Gen 1 koos toitejagamisega, USB 3.2 Gen 2 Type-C koos PowerDelivery 3.0 toitesisendiga, HDMI 2.0 port, Serial RS-232 port, kuid vajadusel saab paigaldada lisaühendusi. Kaamera saab valida kas HD või Full HD kvaliteediga.

Kuna Delli Rugged-seeria arvuteid saab seadistada ja koostada vastavalt kasutaja nõudlikele ja üsna erilistele vajadustele, siis on mõistlik enne läbi rääkida, milliseid seadistusi vaja. Küsi Delli Rugged arvutite kohta lähemalt OIXIOst!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Ärigeeniuse uudised sinu postkastis

Ärigeeniuse uudiskiri toob sinuni valiku nädala olulisematest äriteemadest, põnevad persoonilood ja ekspertide soovitused.