Kuidas valida töökoha monitori kontorisse ja koju? Tänastes oludes kus kaugtöö tegemine on muutunud palju levinumaks töötegemise viisiks on kodukontori mugavus olulisem kui kunagi varem. Kõiki omadusi tuleb vaadelda kasutusmugavuse vaatevinklist. Toome siin välja kasutaja jaoks kuus kõige olulisemat omadust.
Suurus ja diagonaal
Suurus on monitori puhul kindlasti oluline omadus, kuid pole mõistlik kokkuhoiu pärast osta väikest monitori või suure pildi ihaluses soetada endale liiga suur kuvar. Iga vajaduse jaoks on oma asi. Monitori valides tasub jätta meelde lihtne reegel: kasutaja kaugus monitorist peab olema sama pikk kui vaataja käeulatus ja sellelt distantsil peab kogu pilt olema mugavalt vaadatav. 24” ja 27” on täna kõige levinumad diagonaalimõõdud.
Selge pilt ja resolutsioon
Ekraanipilt koosneb tuhandetest punktidest. Mida suurem on punktide ehk pikslite arv ekraanil, seda kõrgem on ekraani resolutsioon. Ekraanile kuvatav pilt on detailsem ning selgem, ka lähedalt vaadates. Eri standardite ja resolutsioonide sobivust on parem testida poes, sest kõik inimesed on erinevad.
Vaatenurk ja IPS paneel
Ringutad ja sirutad selga, võibolla isegi võimled, mis on väga oluline tegevus arvutiga töötamise ajal. Aga samas tahaks ikka silmi ekraanil hoida.
IPS (in plane switch) paneelidega monitori pildi (värvide) kvaliteet ei muutu, kui vaadata monitori eri nurkade alt – ja vaatenurgad, mille alt ekraani saab vaadata, on väga suured.
Ärikasutaja mugavus ja USB-C
Ärikasutajale on väga oluline teada, et USB-C monitoride kasutajatel ei ole enam dokki vaja, sest monitoril on olemas peale muude pesade ka klassikaline LAN-pesa (Ethernet RJ45 port).
Ergonoomika ja jalg
Palju räägitakse monitori ergonoomikast. Tegelikult peab vaatama, milline on monitori jalg, sest just jala võimalused tagavad sellise mugavuse, mis on täna juba hügieenitase.
Korralikel äriklassi kontoritööks mõeldud monitoridel saab monitori pöörata/keerata (nii x- kui y-teljel), reguleerida kõrgust, keerata ekraani 90 kraadi (muuta tavaline landscape asend portreeks). Mugav moodus näiteks pikkade veebilehtede sirvimiseks ja lugemiseks.
Meelerahu ja garantii
Näiteks on Delli monitoridel 3-aastane garantii (mõnedel mudelitel isegi 5 aastat). Kuigi monitoridega üldjuhul midagi ei juhtugi, siis teadmine, et garantiiaja jooksul vahetatakse probleemne monitor lihtsalt välja (Delli monitore ei remondita), on ka väärtus omaette.
Soovitame:
OIXIO spetsialistid soovitavad pöörata pilgud kahe mudeli poole. 27“ Dell U2721DE ja 24“ Dell U2421HE. Kui aga ekraanipinna vajadus on suurem, siis soovitame kasutada kahte monitori, või hoopis korralikke 34-tolliseid, nõgusaid monitore.
Uudisena on Dellil (esimesena maailmas) olemas ka Microsoft Teams’i poolt sertifitseeritud videokonverentsi monitorid, nii 24-, 27- kui ka 34-tollised. Neil on palju lisafunktsioone, mis teevad videokõnede/koosolekute tegemise ääretult lihtsaks.
Oma silm on kuningas
Kõige kindlam on monitore oma silmaga vaadata ja eri võimalusi võrrelda. Telekapoodide kümnete teleritega suuri seinu oleme kõik näinud. Miks peaks monitori valimine teistmoodi käima? OIXIO salongis on selline, just ärikasutajale suunatud valikuga võimalus täiesti olemas ja seda koos Eesti parima teenindusega.