OIXIO blogi

Kust ammutada inspiratsiooni ja kes teeb ideedest lahendused ehk mida olulist räägiti OIXIO inspiratsioonipäeval

Kui inimesed on õnnelikud ja rahulolevad ning neile tundub, et ka teised on sama õnnelikud ja head, siis see ongi parim lahendus, mis aitab kõik asjad ära teha. Kuidas aga sellist annust inspiratsiooni saada? OIXIO inspiratsioonipäeval 22. septembril jagasid asjatundjad nõu ja meeleolust paistis, et vajalikku energiat tõesti saadi.

Juba kolmandat korda toimunud inspiratsioonipäeva eesmärgiks on luua kogukond, kes üksteist inspireerides muudavad maailma nutikamaks.

Kas inspiratsioon pole mitte selline loominguliste inimeste värk?

Inspiratsioon on definitsiooni järgi küll ebateadlik ja äkiline loomingulisuse sähvatus, mida seostatakse loometegevusega, kuid see ei tähenda, et seda pole äris ja ettevõtete igapäevases elus vaja. Kui kunstiinimesi inspireerib loodus, rahvalaulud, ühiskondlikud protsessid ja muu selline, siis juhtidel on samuti oma allikad, kust loomingulisust saada. Sedasama läheb vaja ka kõigil headel spetsialistidel. 

Kui juhist sõltub ettevõtte või organisatsiooni käekäik ja tulevik ning isegi kümnete või sadade inimeste toimetulek, siis tulebki talle anda kergeid mükse, et saaks nutikamalt edasi minna ja asju innovatiivsemalt ajada. Inspiratsiooni on vaja nii inimestevaheliste kui kliendisuhete juhtimisel, ettevõtte ning muidugi ka iseenda arendamisel.

Inspiratsioonipäeva kokkuvõte: ülev ja ebaeestlaslikult positiivne

Mida siis tehti, et meeleolu nii ülevaks muutus? 

Muidugi kuulati asjatundjaid ja säravaid esinejaid: Dr Ralf-Martin Soe Tallinna Tehnikaülikoolist, Dr Keiu Telve Rakendusliku Antropoloogia Keskusest, Ivo Suursoo Eesti Tööandjate Liidu Innovatsiooni Käivituskojast, Andres Haavel Empowermentist, Kaarel Ots Nasdaq Tallinna börsilt, Ursel Velve, Ülemiste City ärilinnakust, Indrek Sabul, Columbus Eestist, Chris Robbins, Tele2-st, Dr Innar Liiv Tallinna Tehnikaülikoolist, Tarmo Hõbe T1 keskusest ja WRC Rally Estoniast, Hando Sutter Eesti Energiast, Taavi Kotka Koos.io-st.

Insipratsioonipäeva kogukonnast moodustub nüüd 1% klubi, mis on saanud eeskuju Eesti Tööandjate Keskliidu 2% klubist, kus kogukonna arendusjuhtid ja ettevõtjad investeerivad ettevõtete käibest 2% aastas teadus-arendustegevusse. 

Miks siis 1%? See on protsent, mida osalejad kulutavad oma ajast innovatsiooni mõtestamisse. Kui ööpäevas on 24 tundi, siis pole seda väga palju, aga ka mitte liiga vähe: natuke alla veerandi tunni päevas.

Inspiratsiooniks polegi mõnikord üldse palju vaja. Üks osaleja tundis end lihtsalt sellepärast hästi, et üritusel ei räägitud kordagi ühestki “…aaS-ist” (miski as-a-Service). 

Kolme esimese inspiratsioonipäeva teemadeks on olnud “tark linn“, “tark inimene“ ja “tark juht“. Kõik teemad on alati olnud seotud ka targa ettevõtte ja targa maailmaga. Maailma arengutega peab kursis olema ja kaasas püsima, kuid mitte ainult. Targa juhiga saab käia kiiremini, kui ülejäänud maailm, aga selleks on vaja nutikust. Innovatsiooni muidugi ka, aga see pole lihtsalt uued ideed, vaid ka nende elluviimine. 

Juhti vaevavad nagu tavalist inimest samasugused kõhklused ja kahtlused, kuid unistusi saab muuta tegelikkuseks ja võimatut võimalikuks. Keegi ei pea saama järgmiseks Kaarel Otsaks, Ursel Velveks või Hando Sutteriks, aga kõigi nende tuntud esinejate inspireerivatest kogemustest saab midagi kõrva taha panna.

Millal klubi jälle kokku tuleb? 

Juba 26. jaanuaril, kui on hoopis teine ilm ja uued inspiratsiooniallikad. OIXIO 4. inspiratsioonipäeval on peaesinejaks riigi IT-juht Kristjan Luukas Ilves ning jälle pikk nimekiri inspireerivatest juhtidest ja spetsialistidest. Maksab vaim valmis panna ja end kirja panna.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.