OIXIO blogi

Ekspert soovitab: äriklass on arvutimaailmas sama kaalukas kui lennunduses

Sisuliselt saab tööd teha igasuguste seadmetega, kuid sõna “äriklass” on arvutimaailmas sama kaalukas kui lennunduses ning seda tasuks arvutit valides meeles pidada.Shutterstock

Enam kui aasta aega kestnud pandeemia on sundinud kolima töötegemise ümber kodukontoritesse, see omakorda on pannud organisatsioone ja töötajaid üle vaatama arvuteid, et need oleksid piisavalt turvalised ja võimekad.

Delli Titanium taseme partner OIXIO, kellel on eestikeelne e-pood ja salong, annab ülevaate, miks tasub valida äriklassi sülearvuti ja mida seejuures silmas pidada.

Äriklass on arvutimaailmas sama kaalukas kui lennunduses

Sisuliselt saab tööd teha igasuguste seadmetega – telefoni, teleri taha ühendatud vana lauaarvuti, lapsele ostetud odavama hinnaklassi arvuti või muu säärasega. Sellele vaatamata võiks töövahend olla ikkagi professionaalne. Sõna “äriklass” on arvutimaailmas sama kaalukas kui lennunduses.

Äriklassi seadmed on mõeldud töö tegemiseks nii vaikselt kulgejatele kui ka tihedatele kasutajatele. Need on turvalised, testitult töökindlad ning neil on reeglina madal garantiijuhtude arv.

Kindlasti tuleb siinkohal ära mainida üks levinud vastasseis  – PC vs Mac ning nentida, et tegelikult ei tasu sel teemal pikalt vaielda. See eelistus on maitse ja veendumuse küsimus. Küll tuleb tunnistada, et väga paljud ärirakendused lihtsalt töötavad praegu PC-l paremini, sest need on kirjutatud nimetatud süsteemi jaoks.

OIXIO müügidirektor Madis Sõnajalg märgib, et tõenäoliselt  jätkub Microsofti hegemoonia veel pikalt. “Kas see meeldib meile või mitte, pole oluline,” lisab ta.

Windows 10 Pro on reegel

Kindlasti on seadmete juures oluline ka tööandja vaade – turvalisus ja keskne hallatavus. See algab sageli arvutil jooksvast operatsioonisüsteemist ja siin ei saa üle ega ümber Microsoftist. Windows 10 Pro on reegel.

OIXIO teenuste juhi Vahur Parve sõnul on äriklassi kuuluvate seadmete teema eelkõige ikka tarkvarapõhine ning ei sõltu margist ega mudelist. “Aga arvutit ei saa nimetada äriklassi mudeliks, kui sel pole Microsoft 10 Professional operatsioonisüsteemi,” rõhutab Parve. Ta lisab, et ükski home-lisandiga operatsioonisüsteem ei ole mõeldud ärikasutuseks.

Parve sõnul võimaldab Windows 10 Professional operatsioonisüsteem arvuti liita ettevõtte identiteedihaldusesse – Active Directorysse (AD). Antud haldussüsteem annab igale seadmele ja selle kasutajale kindlad õigused, mis võimaldavad ligipääsu ettevõtte andmetele ja ressurssidele. AD võib olla nii maa- kui pilvepealne.

Ettevõtetes kasutatavates arvutites peab olema keskne seadmehaldus. “Oluline on, et kõiki arvuteid peab olema võimalik keskselt hallata ja see peab olema lihtne, et sellega saaks tegeleda nii ettevõtte IT-osakond kui ka teenuspartner,” selgitab Parve.

Lisaks saab Windows 10 Proga aktiveerida seadme kõvaketta BitLockeri kaitse – kettale olevate krüpteerimist ja muidugi ka viirustõrjet. “Turvalisusega seotud küsimused tulevad eriti teravalt esile just kodukontoris kasutatavate arvutite juures,” toonitab OIXIO teenuste juht, kelle sõnul puudub väga paljudes ettevõtetes ülevaade ja ligipääs kodus kasutatavatele seadmetele.

Tee selgeks kasutajaprofiil

Kui hakata arvutit valima, tuleb esmalt selgeks teha kasutaja profiil – kas tegemist on lauakeskse või kaugtöötajaga, koridorisõdalase või palju ringi liikuva professionaaliga. Teiseks tasub mõelda töö iseloomule ja enda vajadustele – kerge kaal, suur ekraan, eraldi numbriklahvistik, eriti vastupidav aku või veel midagi muud. Kui need vajadused on selged, saab valida sobiva mudeli ja konfiguratsiooni.

OIXIO müügidirektor Madis Sõnajalg soovitab arvutit valides küsida nõu asjatundjalt. “Kui OIXIO-sse tööle tulin, läksin salongi ja lasin professionaalidel endale parima valiku teha,” viitab ta.

Arvuti just Eesti kasutajale

OIXIO e-poes on olemas Lenovo äriklassi mudelid, kuid peamiseks valikuks on Delli pakutavad arvutid. Delli kasuks räägib build-to-order mudel (arvuteid ei toodeta lattu), tänu millele on võimalik tellida Eestisse just selliseid mudeleid ja konfiguratsioone, mis sobivad Eesti kasutajale.

Näiteks peab sülearvutitel olema eestikeelne klaviatuur, integreeritud ID-kaardi lugeja, viimase mudeli protsessor, suur ketas ja nii edasi. Rääkimata vähemalt 3-aastasest on-site garantiist. 

Madis Sõnajalg ütleb, et lõppkasutajad on riigiti üsna erinevad ja need konfiguratsioonid, mis lähevad hästi kaubaks näiteks Leedus, ei sobi siinsetele kasutajatele ning vastupidi. “Loomulikult on ka Dellil omad vead ja ka ebaõnnestumised mõnede mudelite arenduses,” nendib Sõnajalg. Tema sõnul on aga sellistele vigadele reageeritud suurkorporatsioonile ebaharilikult kiiresti. 

“Mina soovitan Delli, sest mugavus ja lihtsus, mida kohapealne partner pakub, on kasutaja jaoks hindamatu,” selgitab Sõnajalg.

Miks osta arvuti OIXIO-st?

OIXIO on kõrgeima soovitusindeksiga IT-ettevõtte Eestis. Nii saab ettevõtte eelistena välja tuua kolm suurt põhjust.

Esiteks usaldusväärsus. Ainsana Eestis pakub OIXIO kogu Delli äriklassi sülearvutite valikut oma esindussalongis, kus kogu valik on kliendile vaadata/testida. Salongist ja ka e-poe LiveChatist saab asjatundlikku nõu, sest teenindajad on oma ala professionaalid ja ettevõtte kõrgeima personaalse soovitusindeksiga spetsialistid.

OIXIO on Delli partner juba aastast 1994, millest viimased viis aastat on pälvitud Dellilt suur tunnustus – Dell Brand Ambassador. 2021. aastast on OIXIO Delli kõrgeima, Titanium taseme partner, mis tähendab, et nüüd suudab ettevõte pakkuda parimat tuge kõigile Delli tehnoloogiatele ja toodetele. 

Teise eelisena saab välja tuua OIXIO pakutava kindlustunde. Ettevõte annab kõigile äriklassi sülearvutitele kaasa tasuta õnnetusjuhtumi kaskokindlustuse ja IT-tugiteenuse paketi. IT-tugiteenus on helpdesk-teenus – telefoninõustamine ja kaughaldus, mis on kliendile avatud tööpäevadel kell 9-17. OIXIO nõustab ja lahendab riistvaraga seotud probleeme, samuti ka Microsoft Windowsi ning kontoritöö tarkvaraga seotud küsimusi. See lisavõimalus hoiab kliendi IT-osakonnal kokku väga suures koguses aega ja ressurssi.

Kolmandaks saab välja tuua mugavuse. OIXIO-l on eestikeelne e-pood ja LiveChat, kus infot jagavad kõrge kompetentsiga inimesed. Eesti piires tellides kaasneb tasuta transport ning laokauba tarne on 2-4 tööpäeva jooksul. Kuna OIXIO on Delli garantiipartner, pakutakse klientidele eestikeelset hooldus- ja garantiiteenindust. Delli enda garantiiliinid on inglis- ja venekeelsed.

Lisaks uutele sülearvutitele pakub ettevõte oma e-poe outletis Delli tehasesse tagastatud refurbished seadmed, mis on tootja poolt uuesti müügiringlusse lastud. Kõikidel outleti seadmetel on uute toodetega samaväärne garantiitase, mistõttu töökindluse pärast muretsema ei pea. Outleti hinnad on 30-40% tavahindadest soodsamad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.