OIXIO blogi

Milline sülearvuti sobib sulle kõige paremini?

OIXIO salongi poole pöörduvad inimesed, kes sageli esmapilgul on küll võib-olla juba välja mõelnud, millist arvutit nad soovivad, kuid heameelega kuulavad siiski ka asjatundjate kommentaare.Shutterstock

Pea igat arvutiostjat on mingil hetkel painanud küsimus, millist sülearvutit ta ikkagi vajab ning mida peaks arvutit ostes silmas pidama? On see protsessori kiirus või mälu maht? Ilus välimus või tema kaal? Google otsingumootorist valides võib leida pea kõikide arvutite kohta, et tegelikult on just see õige valik. Sageli soovitatakse lugeda arvustusi või vaadata võimaluse korral Youtube’i keskkonnast erinevaid arvustusi, mis sageli on küll näiteks inglise keeles.

Asjatundja soovitus aitab teha valikut

Ka OIXIO salongi poole pöörduvad inimesed, kes sageli esmapilgul on küll võib-olla juba välja mõelnud, millist arvutit nad soovivad, kuid heameelega kuulavad siiski ka asjatundjate kommentaare. 

Kusjuures, märkimist väärib, et üha rohkem kasutavad inimesed vähemalt OIXIO puhul ka e-poe juures olevat LiveChati, kus klientide küsimustele vastavad kõrge kompetentsiga inimesed. See tagab inimestele kindluse, et sülearvuti valimisel saadakse tõeliselt asjatundlikku nõu.

OIXIO müüb peamiselt Delli äriklassi arvuteid, mistõttu on OIXIO turundusspetsialist Raul Pero otsinud erinevatele sihtgruppidele välja kõige paremaid eksemplare just Delli valikust.

Sülearvuti numbritega töötavale inimesele

Inimesele, kes töötab igapäevaselt väga palju numbritega, näiteks raamatupidajad, siis sellisel ametikohal töötavale inimesele on kindlasti väga vajalik numbriklaviatuuri ehk numpad’i olemasolu. See kitsendab kohe oluliselt valikut, sest tänasel päeval on enamikel sülearvutitel ainsa väiksemaks muutuvate mõõtmete tõttu numbriklaviatuur minevikuhõlma kadunud. Nii ei ole ainult Dellil, vaid enamus tootjatel peavad kasutajad leppima võimalusega vaid klaviatuuri ülemisel real klahvide abil numbreid sisestada.

Dellil on olemas üks mudel, mis vastab sellise töötaja vajadustele – Dell Latitude 5520, millele annab lisaväärtust muidugi veel eestikeelne klaviatuur. Kuna alati ei ole võimalik kasutada ka lisamonitori, siis teeb ka 15” ekraan elu tunduvalt lihtsamaks.

Parim valik üliõpilasele

Tänapäeval ei saa vast ükski tudeng hakkama ilma sülearvutita. Nii nagu teistelgi elualadel, on kindlasti ka tudeerival üliõpilasel vaja õppetööde tegemiseks arvutit, mis on võimekas ja kauakestev. Delli valikust võiks üliõpilasele meeltmööda olla Dell Latitude 5420, mis võrreldes näiteks raamatupidajatele mõeldud mudeliga on kompaktsem ja kergem, et seda oleks mugav kaasas kanda. 14” ekraaniga arvuti kasuks räägib ka vastupidav aku, et koolipingis kauakestvad loengud vastu pidada.

Tippklassi arvuti ettevõtte juhile

Ka ettevõte tegevjuht vaja korralikku sülearvutit. Tegevjuhi jaoks, kes liigub palju, on korralik laptop ühtpidi nii omamoodi staatuse sümboliks, kui teisest küljest ei ole vähemolulisel kohal tema töövõime. Nii on Delli valikus välja pakkuda kaks erinevat mudelit, mille vahel siis ettevõtte tippkohal töötav inimene oma vajadustest lähtudes valiku võiks teha. 

Üks variant on veidi väiksem 13” ekraaniga Dell Latitude 7320 ning teise valikuna saab lauale veidi suurema 14” ekraaniga Dell Latitude 7420. Mõlemad on äriklassi tõelised tippmudelid ning mõlemad on mõeldud selleks, et neid kasutatakse palju, on väga hea ekraani ning vastupidava akuga. Mugav kaasas kanda on mõlemat, seega siin ongi juhi otsustada, kui suurt arvutit ta isiklikult eelistab.

Ükski arvuti ei pääse turvariskidest

Tegelikkuses ei ole vähemalt OIXIO e-poes müügil ühtegi sülearvutit, mis töö tegemiseks ei sobi, mistõttu ei ole soovituste hulgas räägitud protsessori, mälu või kõvaketta kohta. 

Oluline on aga iga arvuti puhul rääkida turvalisusest. Tasub toonitada, et suurimaks turvariskiks on üldjuhul siiski inimene ise. Mõned tehnoloogilised asjad, aga aitavad neid riske maandada. Esimese asjana saab välja tuua operatsioonisüsteemi Windows Pro ning teiseks elementaarse viirustõrje. 

Kui kasutada palju pilveteenuseid (Microsoft 365, OneDrive, Teams jne), siis tasub meeles pidada, et vaikeseadistusega pole turvalisuse jaoks üleliia panustatud. Tavakasutaja võib julgelt pöörduda OIXIO salongi spetsialistide poole, kes on altid aitama ka nendes küsimustes, mis puudutavad ka nii öelda tavakasutajate arvutite turvalisuse tõstmist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.