Neli head töövahendit Logitechilt, mis annavad hübriidtööle täiesti uue hingamise

Tuntud arvuti lisatarvikute tootja Logitech on kiirelt reageerinud muutuvatele tööharjumustele ja ärikasutaja jaoks on neilt välja tulnud terve rida uusi tooteid, mis peaksid eriti hästi sobima just kaug- ja kodutöötajale. 

Kuid ka kontoris on neist abi, kui kohtuda äripartnerite või klientidega virtuaalselt. 

Need tööriistad aitavad sellised kohtumised teha võimalikult lähedaseks sellele, kui oleksid ise kohale läinud. Seadmed annavad edasi nii heli kui pilti ja toovad töölauale virtuaalkoosoleku mugavad vahendid.

Brio – 4K HDR veebikaamera iga detaili edastamiseks

Logitechi veebikaamera Brio võib esialgu tunduda vähe vajalik lisavarustus – kellele ikka seda eraldi veebikaamerat vaja, kui igas sülearvutis ja mõnedes monitorideski on üks selline niikuinii olemas?

Logitechi kaamera puhul on siiski tegemist ükskõik millisest sisseehitatud sülearvuti veebikaamerast kordades parema pildiga seadmega, seega kui tahad endast paremat muljet jätta või kui on vaja kaamera ees detailsemalt midagi näidata, siis 4K HDR pildist pole pääsu. Just selles kvaliteedis Brio pilti edastabki.

Pilti saab vajadusel kiiresti näiteks koosolekuruumis juhtida, salvestades viiekordse suumiga erinevaid väljasuurendusi nii, et näiteks igale osalejale oleks võimalik kaamerat kiirelt vaid nupuvajutusega fokuseerida. Kaamera vaatenurka saab laiendada 65° pealt 78° või 90° peale. Kui tahad privaatsust, kõib objektiivi ette sisemine füüsiline luuk.

Veebikaameral on HDR-i tugi, mis on hea keerulistes valgustingimustes, mis töökohtadel tavaliselt ongi. HDR nimelt toob välja detailid nii hästi valgustatud kui hämarates kaadri osades, nii et kõik oleks paremini näha. 

Brio on sertifitseeritud töötama kõigi tuntud virtuaalkoosoleku töövahenditega: Microsoft Teamsi, Skype for Businessi, BlueJeansi, Cisco Webexi, Fuze´i, Google Meeti, GoToMeetingu, Lifesize Cloudi, Pexipi, RingCentral Video, Vidyo ja muidugi ka Zoomiga. 

Kaks mikrofoni pakuvad mürasummutust ning lisaks toetavad häälkäsklusi. Kaamera aga on sertifitseeritud Windows Hello´ga ühilduvaks.

Logitechi veebikaamera jala ehitus on selline, et sobib nii sülearvuti kitsale kaaneservale kui ka kinnitamiseks paksema monitori külge, kuid võib ka lihtsalt lauale või riiulile sättida. 

Brio saab ühendada arvutiga USB 3.0 kaabliga ja see on ühilduv ka USB 2.0 või 

Type C pesaga. 

Zone Wireless – klapid, mis istuvad hästi ka kõige pikemal koosolekul

Suurte kõrvu katvate klappide põhieeliseks on parem kvaliteet kuulaja jaoks ning hea isoleerimine ümbritsevast, et saaksid keskenduda vaid kuulamisele. Selliste klappidega ei sega ümbritsev melu ja heli kostab selgemalt, ilma taustamürata.

Kõrvaklappidega saab sama hästi muusikat kuulata kui videokoosolekul osaleda. Zone Wireless pakub mürasummutust ja mikrofoni saab varre otsas enda ette õigesse asendisse sättida, et sinna kostaks ainult kasutaja enda kõne. Kui tõstad mikrofoni üles, siis see vaigistatakse automaatselt. 

Bluetoothi abiga saab klapid korraga ühendada kahe seadmega – näiteks nutitelefoni ja arvutiga. Kui kuulad arvutist muusikat ja mobiilist tuleb kõne, siis saab klappe peast võtmata selle kohe vastu võtta. 

Üks väga mugav lisa neile, kes niigi juhtmevaba laadimist kasutavad, on ka kõrvaklappide endi juhtmeta laadimine. Logitech Zone Wireless toetab Qi standardil juhtmevabasid laadijaid, mis tuleb eraldi osta või saab kasutada juba mõnda olemasolevat. Klapid asetatakse ühe kuulari välisküljega selle peale ja nii võib laadida lisajuhtmeta. Muidugi on aku laadimine võimalik ka traditsiooniliselt ehk USB kaabliga.

Kõneaeg on mürasummutusega 14 tundi, ilma selleta 15 tundi.

Zone True Wireless – juhtmevabad klapid ärireisijale

Kuigi juhtmevabasid nööpkõrvaklappe peetakse tihti pigem kodukasutajate seadmeteks, on Logitechil olemas ka mugav variant ärikasutajatele. 

Kõrvasisestel klappidel on peale mobiilsuse veel üks eelis. Kui räägid videokonverentsil, siis need on peaaegu nähtamatud võrreldes üle kõrvade käivate suurte klappidega ja see jätab kenama mulje. Teiseks on laadimiskapsliga mugav klappe alati kaasas kanda ja need on päeva jooksul alati laetud, sest lisaenergiat saavad kõrva käivad kuularid kapsli pesas olles. Kui ei kasuta, siis akusid laetakse.

Kokku on klapipaaril kuus mikrofoni, et eristada helisid, mis tulevad kandjalt ning summutada mürasid, mis tulevad mujalt. Ka Zone True Wireless pakub võimalust ühendada korraga kahe seadmega, et ei peaks näiteks mobiilikõne vastuvõtmiseks klappe peast võtma. Kui aktiivsed võivad korraga olla kuni kaks seadet, siis salvestada saab Bluetooth-ühenduse kuni kuue seadmega.

Kõneaeg on kõrvaklappidel mürasummutusega viis ja ilma selleta kuus tundi.

Logi Dock viib juhtmed laualt minema

Logitechi dokk aitab ühendada kõigi vajaminevate lisaseadmete juhtmed ning lisaks näeb ka hea välja – nagu üks väike kõlar laual, riidest kattega.

Dokki on hübriidtöö tegijal eriti vaja, kuna ta peab oma arvutiga töö ja kodu vahet liikuma. Siis on lihtne ühendada dokiga vaid üks kaabel (USB kaabel) ja kõik lisaseadmed on hetkega tööks valmis – monitor, printer, lisaklaviatuur, hiir, veebikaamera jne.

Dokiga saab ühendada kuni kaks monitori ning see laeb sülearvuteid kuni 100 W võimsusega. Sellest peaks isegi enamuse tööjaamade ja mängurisülerite jaoks piisama.

Kalendriga integreeritud seadme saab seadistada videokonverentsidega liituma vaid ühe nupuvajutusega. Kui koosolek algab varsti või on juba alanud, viib see nupuvajutus otse koosolekule.

Peale koosolekuga liitumist töötab dokk käed-vabalt kõlari ja mikrofoniga. Mingeid muid lisaseadmeid hääle jaoks vaja pole. Mikrofon summutab ka taustahelisid.

Portidest leidub Logi Dockil üks HDMI, üks DisplayPort, kaks USB 2 pesa, kaks USB 3.1 pesa, kolm USB C pesa ning üks USB C Upstreami toega.

Logitechi uued tooted ärikasutajale leiad OIXIOst.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Ärigeeniuse uudised sinu postkastis

Ärigeeniuse uudiskiri toob sinuni valiku nädala olulisematest äriteemadest, põnevad persoonilood ja ekspertide soovitused.