OIXIO blogi

Pane tehnoloogia oma äri kasuks tööle: missuguse konkurentsieelise annab seejuures koostöö OIXIO-ga?

OIXIO tegevjuhi Tauno Telviku sõnul genereerime me varasemaga võrreldes aina enam mitmesuguseid andmeid. Neid andmeid on vaja talletada ja turvata, kuid ennekõike on andmed vaja oma äri kasuks tööle panna.Foto: OIXIO

Infotehnoloogia ümbritseb ettevõtteid kõikides eluvaldkondades ning ükski organisatsioon ei kujuta ette oma igapäevast tööd ilma infotehnoloogia teenuste ja neid võimaldava taristuta. Nii on praeguses maailmas toimiv ja turvaline infotehnoloogia selge konkurentsieelis.

IT-ettevõtte OIXIO tegevjuht Tauno Telvik kinnitab, et OIXIO missioon ongi pakkuda klientidele toimivat ja turvalist IT-d, mis tagab turul konkurentsieelise.

IT-muutub üha olulisemaks, aga ka keerukamaks

Telviku sõnul on infotehnoloogiaga läbi põimunud pea kõik tegevusvaldkonnad ning tänapäeval ei kujuta keegi ette igapäevast tööd ilma erinevate IT-teenusteta. Kuna IT-d on meie ümber nii palju, genereeritakse Telviku sõnul ka meeletutes kogustes andmeid, mis tähendab, et IT muutub pidevalt aina keerukamaks.

“Keerukus tähendab, et süsteemides on rohkem ka neid punkte, mis on haavatavad,” toob OIXIO tegevjuht välja ühe ohukoha ning viitab, et keerukat taristut tuleb hallata ja tegevused väga täpselt läbi mõelda.

IT praegust strateegilist tähtsust ilmestab Telviku sõnul Gartneri 2019. aastal läbi viidud tippjuhtide globaalne küsitlus, kus küsiti viit ärilist prioriteeti järgmiseks kaheks aastaks. Kui esikohale oli pandud ettevõtte või äri kasv, siis teisel positsioonil oligi juba kõik, mis puudutab infotehnoloogiat.

Kui viis aastat tagasi ei mahtunud IT veel prioriteetsete teemade hulka siis nüüdseks on see liikunud äri võtmefaktoriks ning põhimõtteliselt on iga ettevõte juba IT-ettevõte.

“Me genereerime ajavahemikus 2020–2022 rohkem andmeid kui eelneva 30 aasta jooksul kokku,” räägib Tauno Telvik. Neid andmeid on vaja talletada ja turvata, kuid Telvik toonitab, et ennekõike on andmed vaja oma äri kasuks tööle panna.

OIXIO aitab jõuda parema tehnoloogiani

OIXIO suudab Tauno Telviku sõnul oma teenuste ja tehnoloogiliste lahendustega katta kogu ettevõtte IT-taristu vajadused.

Esimese etapina on aga oluline saada selgeks, millises seisus on parasjagu organisatsiooni IT-süsteemid. Telviku sõnul aitab OIXIO selgust luua sellega, et saab teha vajadustele ja olukorrale vastava auditi ning kaardistada ettevõtte hetkeolukorra.

“Lisaks erinevatele audititele ja küpsusastme hindamistele pakume konsultatsiooni ning abi,” toob ta välja. OIXIO-l on Telviku sõnul olemas täiesti oma IT juhtimisüksus ehk ollakse valmis minema ettevõttele IT-juhiks või vajadusel võtma enda haldusesse vajalikud tegevused.

“OIXIO aitab luua selguse ja tulevikuplaani – auditeerime, nõustame, koostame arengukava,” räägib ta ning lisab, et kui kõik esmane paika pandud, algab teekond parema tehnoloogia suunas.

OIXIO portfellis on kaetud terve IT infrastruktuur alustades kontorisse WiFi võimekuse loomisega kuni VPNi, kontori sisevõrgu ja andmekeskuste võrguni välja. “Võrgu juurde kuulub alati korralik monitooring ja korralik keskhaldus,” lisab Telvik.

Ta toob välja, et üks OIXIO fookustest on küberturve ja sellega tegelemiseks on loodud pühendunud, kompetente ja eraldiseisev meeskond. “Pakume teenuseid alustades tulemüürist ja lõpetades krüpteerimislahendustega, mis on vajalikud selleks, et andmed oleksid igal hetkel turvatud ning õigetel inimestel oleks tagatud neile ligipääs.”

Telvik sõnab, et vajadusel pakutakse küberturvet täisteenusena ning siis tagab OIXIO nii tehnoloogia, valmisoleku ja seire kui ka järjepideva arenduse.

Ei saa unustada töökohalahendusi

Töökohalahendused on need, millega puutuvad kokku ettevõtte töötajad,” toonitab Telvik ja ütleb, et seetõttu ei tohi töökohalahendusi ja -teenuseid mingil juhul unustada. OIXIO pakub ka selles vallas täisteenust alustades sülearvutitest, tööjaamadest ning lõpetades töökoha turvalisusega ja loomulikult halduse ja tugiteenusega.

Ei saa unustada ka seda, et töökohad on viimase kahe aastaga märgatavalt muutunud. Mõned inimesed on kodus, osad kontoris ja videosild nende vahel on väga tähtis. Nii pakub OIXIO ka väga korralikke WiFi- ja konverentsilahendusi, et kodukontoris olijailegi oleks loodud sobiv töökeskkond ja kontoriga ühendus kvaliteetne.

Telvik toonitab, et OIXIO pakub klientidele teenust just neile sobivatel kellaaegadel. Reageerimiseks ollakse valmis nii tööpäevadel, kui tegelikkuses ka ööpäevaringselt. “OIXIO ei jää kunagi haigeks ja on alati kompetentne,” sõnab tegevjuht, kelle sõnul saab just nii nende klient öösiti rahus magada ning ettevõttes õigeid otsuseid langetada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.