OIXIO blogi

Praktikandid hindavad ettevõtte töökeskkonda ja kolleegide abivalmidust

Nii Inge-Liis kui Kevin toovad OIXIO puhul välja väga sõbraliku ja toetava töökeskkonna.Foto: Shutterstock

Ettevõttes praktikate tegemine on noortele väärtuslik kogemus, mis annab neile aimu, millega ettevõtte tegeleb ja milline on sealne töökorraldus. Samamoodi annab see ka ettevõtetele võimaluse koolitada endale tulevikuks väärtuslikke töötajaid. Oma OIXIO praktikakogemusest räägivad Kehtna Kutsehariduskeskuse õpilane Inge-Liis Mölder ja Kevin Piip.

Head soovitused innustasid kandideerima

Inge-Liis õpib Kehtnas IT-süsteemide nooremspetsialistiks ning on OIXIOs praktikal juba teist suve. “Meil tegelikult ei olegi veel praktika kohustuslik, vaid see hakkab nüüd tuleval sügisel,” räägib Inge-Liis sellest, kuidas ta on ise omal initsiatiivil praktikale läinud. “Kui nüüd koolis tuleb õige praktika, siis võin mõelda juba sobivuse korral tööle asumisele,” on Inge-Liis tulevikku vaadates lootusrikas.

Võimaluse kohta just seal oma praktikat teha, kuulis ta läbi tutvuste. “Mu perekonnatuttav, kes oli samuti lõpetanud Kehtna Kutsehariduskeskuse ja tulnud siia ettevõttesse tööle, väga soovitas siia tulla,” meenutab Inge-Liis oma esimest kokkupuudet OIXIOga. Mingisugust muud teadmist OIXIOst enne praktikale asumist ei olnud, kuid head soovitused innustasid kandideerima. “Kuna see on täpselt minu erialaga seotud ja väga palju kiideti siinset õhkkonda ja seltskonda, siis proovisingi siia,” lisab ta.

Sarnaselt Inge-Liisiga puudus ka Kevinil varasem kokkupuude ettevõttega. Kuna Kevin on ettevõttes praktikal esimest suve, siis kuuliski ta OIXIOst esimest korda just sõbranna Inge-Liisi kaudu. “Kuidagi läbi õnnelike juhuste saingi siia praktikale,” räägib Kevin.

Tööpõld on lai

Oma praktikaülesannetest rääkides selgitab Inge-Liis, et kuna eriala, mida ta koolis õpib, hõlmab endas mitmeid erinevaid suundasid, siis varieeruvad ka tema ülesanded ettevõttes. “Mina tegelen peamiselt kasutajatoega, sest mul on head suhtlemisoskused. Ma olen abivalmis ja sõbralik,” toob Inge-Liis välja põhjuseid, miks talle sobib kasutajatoega tegelemine. 

Kasutajatoe kõrvalt saab ta aga aeg-ajalt tegeleda ka tehniku tööga, et ei pea ainult klientidega suhtlema. “Tööpõld OIXIOs on lai,” toonitab Inge-Liis.

Kevini peamisteks tööülesanneteks on olla esimese astme turvaanalüütik. “Süsteemi tuleb tunda ning minu ülesandeks on teha kindlaks, kas tegemist on reaalse ohuga või mitte ning see siis vajadusel järgmistele spetsialistidele edastada,” selgitab Kevin põgusalt oma ülesandeid nii olulises küberturbe valdkonnas.

Toetav töökeskkond motiveerib

Inge-Liis toob OIXIO puhul välja ka väga sõbraliku ja toetava töökeskkonna. “Mind alati aidatakse, kui ma küsin abi. Saan tihtipeale rohkemgi kui küsin, mistõttu saan pidevalt uusi lisateadmisi,” kiidab Inge-Liis.

Head töökeskkonda kiidab ka Kevin, kes oma alles alanud praktika juures näeb juba, et toetavad ja kolleegid, kaasaegne ja hubane töökeskkond annavad väga palju lisaväärtust, et oma tööd võimalikult hästi teha. “Kuna alles alustasin oma praktikat, siis hetkel olen süvenenud sellesse, et õppida oma tööd, kuid kes teab, ehk avaneb tulevikus võimalus siin töölegi asuda,” vaatab ka Kevin lootusrikkalt tulevikku.

Lisaks toob Inge-Liis positiivse aspektina välja võimaluse veeta töökollektiiviga aega ka väljaspool tööülesandeid. “Näiteks on käima lükatud OIXIO avamerepurjetamise meeskond, millega oli töötajatel võimalik liituda. Toimuvad erinevad ühisüritused ja tähistatakse sünnipäevi,” märgib ta, et on võimalus aeg-ajalt tööasjadest puhata.

Võimalus edasi pürgida

“Mina soovitan OIXIOsse praktikale tulla just sellepärast, et siin on hästi lai tööpõld ja palju erinevaid suundasid, millega tegeleda,” mõtleb Inge-Liis põhjustest, miks võiks kaaluda OIXIOsse praktikale tulemist. “Lisaks on siin palju erinevaid võimalusi ettevõttesiseselt edasi pürgida ja vaikselt karjääriredelil üle ronida,” räägib Inge-Liis tuleviku potentsiaalsest tööandjast.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.