OIXIO blogi

Töökoha hübriidajastu nõuab uusi lahendusi koosolekuruumides

Hübriidajastul on oluline panustada aina rohkem ettevõtte koosolekuruumidele — selle suurusele ja tulevikukindlale tehnikale.

Töötamine nii kodus kui kontoris vaheldumisi on muutunud täna reaalsuseks. Käes on tõeline töökoha hübriidajastu. Osad inimesed tahavad tulla kontorisse tagasi ning leidub ka neid, kes eelistavad tööd teha kodus. See seab ka uued standardid, millele peavad ettevõtted aina enam tähelepanu pöörama.

Oluline on panustada koosolekuruumide tehnikale

Hübriidajastul on oluline panustada aina rohkem ettevõtte koosolekuruumidele – selle suurusele ja tulevikukindlale tehnikale. See ei pruugi olla probleem, kui koosolek toimub 2-3 inimese vahel, aga hakkab mängima üha olulisemalt rolli siis, kui koosolekule on vaja kaasata näiteks 5 kolleegi ja mitu koostööpartnerit, kes asuvad erinevates kohtades.

Täna on oluline teadvustada, et koosolekuruum ei ole enam ainult füüsiline, vaid tuleb luua selliselt, et töötajal pole vahet, kas ta on kohapeal või kodus, kogemus peab olema igal pool sama.

Barco tehtud uuringus kajastub, et 50% inimestest tulevad kontorisse, et võtta osa suuremast koosolekut ning 81% planeeritud kohtumistest saavad lähitulevikus olema näost-näkku või videokõne teel. 

Juhtmevabad lahendused

Suurim probleem on erinevate seadmete ühilduvuses. Väljakutsed koosolekuruumis: milline on õige kaabel sülearvutiga ühendamisel, erinevates ruumides on erinevad seadmed, mis seadistusi tuleb teha, et pilt õigesse kohta läheks. Tervelt 56% inimestest ei tea, milline on kasutamiseks õige kaabel, kui laual on valikus mitu erinevate otstega ühenduskaablit.

Üheks võimaluseks on kasutada näiteks Barco konverentsiseadmed. Barco ClickShare tooted on loodud edastama pilti ja heli juhtmevabalt ning need töötavad igasuguse pildiedastamiseks mõeldud seadmega, olgu selleks sülearvuti, tahvelarvuti või nutitelefon. Lisaks ühildub see erinevate platvormidega nagu MS Teams, Zoom, Webex jne. See annab võimaluse tulla töötajal oma isikliku töövahendiga ning pidada koosolekut murevabalt ja lihtsalt.

OIXIO on Barco kuldpartner ning aitame ettevõtetel leida parimad lahendused teie koosolekuruumidesse ja pakume tuge ka paigaldamisel. Valiku Barco tooteid leiad OIXIO kodulehelt

Samuti saad Barco toodete demo näha 14. oktoobril OIXIO esindussalongis, mis asub aadressil Siduri 3.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.