OIXIO blogi

Unboxing: Dell tegi sülearvuti Eesti firmale

Mida on vaja ühele korralikule Eesti ärile, et oma arvutivajadus katta? Oletame, et see võiks olla teada ja tuntud ärisülearvutite tootja masin. Kuid milliseid masinaid Dell praegu toodab ja kas Latitude 7430 ongi see kõige õigem, mida ihaldada? Kohe vaatamegi, võttes uhiuue seadme karbist välja.

Karbi kohta peab mainima, et see koosneb pea täielikult taaskasutatavatest materjalidest. Kilet ja vahtplasti ei pea prügikonteinerisse sokutama. Papi ja paberi võib panna paberikonteinerisse, kust see läheb uuele ringile.

Kaasas on lisaks arvutile endale USB C adapteriga universaalne adapter ja mõni paber, milles info garantii ja muu vajaliku kohta.

Sülearvutit ennast lahti pakkides selgub, et see on kaetud tuttava mustriga – süsinikfiiberkiuga. Muidugi on saadaval ka metalse korpusega mudel, kuid süsinik on samuti piisavalt tugev igapäevaseks kontrikasutuseks ja reisimiseks, nii et valdaval enamusel kasutajatest kriimustuste pärast lisamuresid ei tohiks olla. Küll aga on see sünteetiline materjal metallist veidi kergem, mis annab tunda reisil olles.

Arvutit käivitades tehakse muidugi ära esmased Windowsi seadistused ja küsitakse konto loomise kohta. See võtab mõne minuti. 

Ärikasutaja seadmele omaselt on ülaservas asuvatel veebi- ja näotuvastuse kaameratel füüsiline luuk, mille saab ette panna, kui kaameraid ei kasuta. Ka osavaim häkker ei suuda enam kaamerapilti näpata, kuigi ka ilma luugita on see ärikasutaja masina puhul peaaegu võimatu. Aga eks luuk kaitseb ka kogemata kaamera sisse unustamise eest.

Hiireplaat on väga suur ja see aitab üsna täpselt hiirt ekraanil liigutada. Hiire tundlikkust ja kiirust saab muidugi alati seadistada, aga mida suurem hiireplaat, seda täpsemad on liigutused.

Väikseim 14-tolline

Sülearvuti ekraanihinged on üsna jäigad ja püsivas asendis, kuid mitte nii jäigad, et raske oleks ühe käega avada. Kaas käib lahti lauatasapinnani ehk ligikaudu 180 kraadi. 

Näotuvastuskaamera ekraani ülaservas on mõeldud nii sisselogimiseks kui aku säästmiseks ja turvalisuseks. Kui kauem kui viis sekundit ekraanile mitte vaadata, tumeneb pilt automaatselt. Raske on teistel üle õla piiluda, millega tegeled, see hoiab ühtlasi ka akut kokku. 

Latitude 7430 on rekordiliselt väike ja kerge – kergeim ja väikseim Delli 14-tolline ärisülearvuti. 

Pordid, pesad ja klahvid – loodud Eesti ärile

Kui oled harjunud küsima arvutit “skandinaavia klaviatuuriga”, siis Delli selle mudeli puhul ei pea sellist järeleandmist tegema. Masinal on õ täht täiesti olemas ja ka kõik muud vajalikud Eesti tähed õigetel kohtadel.

Lisaks leiab küljelt ID-kaardi pilu – sedagi ei kohta just paljudel mudelitel ning on paljudel Eesti ametikohtadel vajalik.

Muudest portidest ja pesadest on olemas enam kui hädavajalik: vasakul USB C pesa (nii arvuti laadimiseks kui ka näiteks USB C monitoriga ühendamiseks ja sealt laadimiseks), universaalne kõrvaklapi-mikrofoni 3,5 mm pesa, paremal täismõõtmetes HDMI port monitoride ja projektorite jaoks, USB A ja USB C pesa (Thunderbolt 4 toega), mikrosuuruses SIM kaardi sahtel (mis on täis juhul, kui valisid mobiilse andmeside modemiga mudeli).

Turvalist sisselogimist toetab lisaks mainitud näotuvastuskaamerale ka sõrmejäljelugeja, mis on sisselülitusnupu sees.

Keerame põhja üles ja sealt on näha ventilatsioonirest ning lisaks ventilatsioonipilud ekraanihingede vahel ja vasakul küljel. 

Windowsi menüüst aku statistikat vaadates on näha, et tööaega jätkub uuel masinal 58 Wh akuga ligi 16 tunniks, mis on üsna hea tulemus. Seega võib päris mitu tööpäeva vastu pidada või ühe täispika päeva varahommikust hilisõhtuni ja energiat jääb veel ülegi.

Aku tarvitamine tööolukorras näitas hiljem, et 40% taseme juures tööpäeva lõpus on tööaega veel alles jäänud ligi viis ja pool tundi. Seega saab hakkama terve tööpäeva ja reisil olles veel pika õhtu lisaks.

Muud tehnilised näitajad on muidugi samuti ärikasutaja tasemel

Protsessori, mälu ja kõigi muude oluliste tehniliste näitajate poolest on see masin igati nõudliku ärikasutaja nõudmistele vastav.

Sees on Inteli 12. põlvkonna protsessorid (testmasinal oli näiteks Core i5, aga saab valida ka säästlikumat või võimsamat), mälu 16 GB (RAM), välkmälu 512 GB (SSD) ning ekraanipilti toetab Intel Iris Xe graafika. Samuti on toetatud kiire WiFi 6 ja Bluetooth. Garantii kestab 36 kuud.
Kas see ärisülearvuti on just sinu ärivajadustele? Seda saab täpsemalt järele küsida OIXIO spetsialistide käest, kes aitavad ettevõttele kõige sobivama mudeli välja valida.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.