OIXIO blogi

Veebiseminar: Kuidas joondada IT ettevõtte eesmärkidega

Infotehnoloogia ja äri koostoime lisab ettevõttele konkurentsieeliseid ja strateegilist väärtust.OIXIO

IT tänane roll ettevõttes suureneb iga päevaga. Ta juhib innovatsiooni, rakendades selleks ennetavalt uusi tehnoloogiaid, mis omakorda nõuab arusaamist äritegevusest. Tehnoloogia tuleb siduda äriliste vajadustega, juhindudes efektiivsusest. Infotehnoloogia ja äri koostoime lisab ettevõttele konkurentsieeliseid ja strateegilist väärtust. 

Kuidas seda täpsemalt teha, saab kuulata OIXIO korraldataval veebiseminaril, mis toimub sel neljapäeval, 20. mail kell 10.

IT ja äri koostoime peaks ideaalis viima selleni, et infotehnoloogiasse tehtud investeeringud lisavad ettevõttele strateegilist väärtust. Seega mõõdetakse IT-efektiivsust väärtusega, mida IT tehnoloogiad ja rakendused lisavad ettevõtte igapäevasele väärtuspakkumisele. 

IT loob ettevõttele strateegilist väärtust

Infotehnoloogial on mitmeid võimalusi, kuidas luua ettevõttele strateegilist väärtust. Kui IT-d kasutada läbimõeldult, aitab see vähendada ettevõtte kulusid ning tõsta tootmisprotsesside ja väärtusahela tõhusust.

Konkurentsieelise loomiseks aitab efektiivne IT kasutus eristuda konkurentide toodetest ja/või teenustest tõstes samal ajal nende kvaliteeti. Lisaks võimaldab IT mitmekesistada oma tootevalikuid ja pakkumisi rääkimata inimestele kvaliteetse klienditeeninduse pakkumisest.

Strateegiad on IT-organisatsioonide jaoks üliolulised, kuna IT lahendused peavad kestma pikaajaliselt ja nende tugiteenused on kallid. Ettevõtte juhid keskenduvad enamasti uue funktsionaalsuse maksumusele ja pööravad vähem tähelepanu pikaajalistele kuludele. Kui pikaajaline suund pole teada ja IT juhtimine on nö projektipõhine, siis viib see keeruliste kuid sageli kahjuks mitte eriti jätkusuutlike ning sestap ka kallite tugiüksuste moodustumiseni.

IT vs ÄRI

Veebiseminaril räägitakse lähemalt, milline on realistlik ja elluviidav IT-arengukava, mis sisaldab ka infrastruktuuri soovitusi vastavalt ettevõtte suurusele, tegevusalale ja tulevikukindlusele.

Tänase IT arengu juures on väga oluline, kui tihedalt on omavahel äri ja IT seotud. Nii vaadatakse ka veebiseminaril millised on äri vajadused infotehnoloogia järele ning millised vajalikud otsused tuleb teha, et jõuda paremate tulemusteni.

Selleks, et ettevõtte infotehnoloogia jõuaks parima võimaliku tasemeni, tasub teha IT-arenguplaan. Veebiseminaril tutvustatakse, millised on need üheksa sammu, et arenguplaanini jõuda ning mis saab siis kui äril ei ole piisavaid teadmisi toimiva IT loomiseks, kuidas leida toimiv partner, kes selle kõige eest hoolt kannaks?

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.