SEIKLUS RÖÖBASTEL Mööda Lõuna-Euroopa vahemereäärset rannikut rännanud nõod Fanny ja Adeele: nii ägedat pidu pole meil veel olnud!

Teine osa.

Fanny (vasakul) ja Adeele (paremal) Barcelona katoliikliku kiriku La Sagrada Familia eesFoto: Instagram/chiquitasineurope.

Kuuel Eesti noorel avanes suvel võimalus avastada rongiga Euroopat ja seda täiesti tasuta. Kõik on kenasti ühes tükis tagasi koju jõudnud ning jagavad nüüd kogemusi ja elamusi, mis neid seiklusterohkel teekonnal saatsid. Artiklisarja teises loos saame lugeda Kristiani ning nõbudest seljakotireisijate Fanny ja Adeele reisimuljeid.

Rongiseikluse Euroopas võimaldas DiscoverEU ja Erasmus+. Tasuta reisipassi võitmiseks tuli noortel osaleda konkursil, mis toimub Euroopa Noorteportaali kaudu kaks korda aastas – kevadel ja sügisel.

Kristian

Marsruut: Austria (Viin, Salzburg) – Šveits (Zürich, Chur) – Itaalia (Milano, Maggiore, Como) – Monaco – Prantsusmaa (Nizza, Pariis) – Belgia (Brüssel) – Holland (Amsterdam) – Saksamaa (Hamburg) – Taani (Kopenhaagen) – Norra (Oslo)

Keilast pärit 20-aastase Kristian Pärti sõnul ei saa ühegi pildi või tekstiga edasi anda seda, mida kõike ta reisil koges. “Raske on kirjeldada, mis tunne on süüa saiakest ja juua kohvi Pariisis Eiffeli torni all, külastada Itaalia kõige ilusamaid järvesid, sõita ratastega läbi Viini, vaadata küngastelt üle terve Monaco, Oslo ja Nizza linnade ning sõita rongiga üle Alpide. Need on kogemused ja elamused, mis tagasi mõeldes toovad kananaha ihule,” räägib Kristian.

Kristiani suureks õnneks on tal üle Euroopa palju sugulasi ja peretuttavaid, keda ta reisi jooksul külastada sai. Tänu sellele hoidis ta kokku märkimisväärse summa majutus- ja muudelt reisikuludelt. “Kohalik “giid” ikka oskab ju paremini soovitada, kuhu minna, mida teha, kus süüa jne.”

Teel St Moritzist Tiranosse – ühel maailma ilusaimal, UNESCO pärandinimekirja kantud raudteelõigul Alp Grümi lähistel.Foto: www.rbestonia.ee/kuue-eesti-noore-rongiseiklused-labi-euroopa/.

Siiski garanteerib noormees, et tutvuste puudumine ei ole mingi takistus reisimiseks. Seda eriti Eestis, kus kõik on kõigile naabrid – välismaised sõbrad on vaid mõne käepigistuse kaugusel.

“Samal ajal kui me oma viimases idabloki äralõigatud kvartalis vaidleme, kas porgandil on vajalik rattapilet, toimib Euroopas kõrgetasemeline terviklik transpordisüsteem. Rong sarnaneb vähem bussi ja rohkem lennukiga, säilitades samas väga hea liikumismugavuse, kiiruse ja loodussäästlikkuse,” meenutab ta.

“Ülevaade kultuurilistest iseärasustest ja elukvaliteedist piirkondades, mille vahe on vaid mõned kilomeetrid, loob konteksti ja võrdluskoha mu enda senisele maailmakogemusele. Eelkõige kasvas sedasi üksi reisides mu väärtus iseenda silmis. Tunnen, et olen kõigeks võimeline!”

Fanny ja Adeele 

Marsruut: Barcelona – Marseille – Antibes – Nizza – Monaco – Genova – Como – Bellagio – Horvaatia

Viimsist ja Tallinnast pärit 21-aastane Fanny ja 20-aastane Adeele kandideerisid konkursile küll eraldi, ent alustasid oma teekonda üheskoos – Barcelonast –, kus tutvuti hostelis ka teiste backpacker’itega, jagati varasemaid reisimuljeid ning avastati Hispaania peokultuuri. Ühes on mõlemad tüdrukud veendunud: nii ägedat välismaa peo kogemust pole neil veel elus olnud.

Tüdrukute järgmine sihtpunkt oli Marseille, kuhu reisiti koguni kolme erineva rongiga. “Kõik rongid olid väga mugavad ja liigelda oli lihtne, kuna rongide vahel oli täpselt paras aeg korra peatumiseks ja järgmise perrooni leidmiseks. Mis meile kohe algusest peale Euraili puhul meeldis, oli see, et rongipassi oli lihtne kasutada ning äpp oli arusaadav,” räägivad nad.

Fanny Marseille rongijaamas.Foto: Instagram/chiquitasineurope.

Edasi liikusid nad Antibes’isse, kuhu jõudes kohtuti Fanny perega ning kus mõned päevad seigeldi ringi autoga. Sealt suundusid Fanny ja Adeele edasi Nizzasse, mille randa kirjeldavad nad kui oma reisi kõige mõnusamat: kristallselge vesi, lained ja üllatavalt vaikne inimestest. “Meie õnneks ravis see rand meid lausa terveks, kuna olime Marseille’s külmetanud ning soolane merevesi tegi olemise kohe paremaks. Nizza on kindlasti koht, kuhu soovitaksime pikemaks ajaks puhkama minna.”

Adeele ja Fanny Nizzas.Foto: Instagram/chiquitasineurope.

Nende teekond jätkus Monacost Genovasse ja Comost Bellagiosse. Sel teel tutvuti Monaco kõrgklassi vaatamisväärsustega ning prooviti ära Itaalia toidukultuuri pärlid. Viimane sihtkoht oli Horvaatia, mis erines positiivselt kõikidest varasemalt külastatud paikadest – hinnad olid odavad, rannad olid puhtad ning kohalikud oskasid inglise keelt.

Enda reisi võtavad Fanny ja Adeele kokku ainult positiivsete elamustega. “Tutvusime paljude erinevate riikidega ning nüüd on meil hea ja selge pilt, mida tulevikus veel külastada tasuks.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Ärigeeniuse uudised sinu postkastis

Ärigeeniuse uudiskiri toob sinuni valiku nädala olulisematest äriteemadest, põnevad persoonilood ja ekspertide soovitused.