Standard Booksi blogi

Ettevõtjale teadmiseks: käibedeklaratsiooni saad esitada kahel viisil

Standard Books äritarkvara võimaldab esitada käibedeklaratsiooni kahel viisil, millest üks tuleb eriti kasuks, kui e-maksuameti lehel peaks suure koormuse tõttu esinema tõrkeid.

Esimene variant on aruande eksportimine XML faili.
Selleks ava Finants moodulis aruanne KMD INF ja käivita soovitud määrangutega ekraanile.

Avanenud aruande üleval paremas nurgas on valik (sinine link) “Koosta KMD eksport“. Sellele vajutades küsib programm, kuhu soovid aruande xml faili salvestada. Seda faili saad laadida üles Maksu- ja Tolliameti portaalis.

Teine variant on aruande saatmine otse programmist Maksuameti serverisse (failita). See variant on väga mugav lahendus ka siis, kui e-maksuameti lehel peaks esinema suure koormuse tõttu tõrkeid.

Sel juhul tuleb programmist esitada kinnitatud käibemaksudeklaratsioon ning ei pea ootama, kui e-maksuameti leht taastub ning käibedeklaratsioon saab esitatud.

Lahendus toimib läbi Swedbanki e-teenuste kanali, kuid funktsiooni kasutamiseks ei pea olema Swedbanki klient ega kasutama Swedbank panga teenuseid.

Otse programmist KMD INF saatmiseks pead enne tegema seadistused nii EMTA internetikeskkonnas kui ka Standard Books programmis.

Loe seadistamise ja aruande saatmise kohta täpsemalt SIIT

NB! Kuigi juhendis on viidatud “Swedbank” terminile, siis Swedbanki teenuseid ei pea kasutama ning lepinguid pangaga ei pea sõlmima. Funktsioon on kasutatav kõikide pankade klientidel.

Tasub teada! Kui olid ülesse laadinud kinnitamata deklaratsiooni, siis programmist saab saata uue deklaratsiooni kinnitatud kujul.

Äriasjade haldamiseks on mõistlik kasutada majandustarkvara. Vaata, kuidas ettevõtted on Standard Booksi äritarkvara enda kasuks tööle pannud ning tutvu võimalustega lähemalt SIIT.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.