Standard Booksi blogi

Kas raamatupidamistarkvara on vajalik ka väiksematele ettevõtetele?

Pole vahet, kas tegemist on väikese, keskmise või suure ettevõttega, raamatupidamisel on oluline osa firma igapäevasest tegevustest. Kuna tihtilugu kipub alustava ettevõtte tegevus olema väikesemahuline, ei näe paljud väikeettevõtjad vajadust eraldi raamatupidamistarkvara järele. See muidugi ei tähenda, et selle vajadust hiljem ei tekiks.

Tegelikult tuleb nii väiksema kui ka keskmise suurusega ettevõtetele eriti just algfaasis erinevate automatiseeritud süsteemide, sealhulgas ka raamatupidamistarkvara suureks abiks.

Näiteks paljude suuremate ettevõtete raamatupidajad ei suuda tänasel päeval ette kujutada, et nende tarkvara automaatselt tšekke ei digitaliseeriks ning arveid vastu ei võtaks. Kõik need väiksed funktsioonid aitavad lõpuks kokku hoida märkimisväärse koguse aega.

Teadupoolest on väikeettevõtjal alguses nii-öelda “mitu ametit” – firmajuht võib korraga tegeleda müügi, raamatupidamise kui ka klienditeenindusega. Kõiki tegevusi korraga tehes kipuvad kergemini tulema ka eksimused. Oluline on mitte jätta teiste pakiliste tegevuste kõrvalt raamatupidamist tahaplaanile. 

Raamatupidamistarkvara kasutades saab suur osa asjadest tehtud automaatselt ning säästetud aeg võimaldab keskenduda rohkem ettevõtte juhtimisele ja teistele olulistele tegevustele. 

Efektiivselt toimiv raamatupidamine on iga ettevõtte sujuva toimimise jaoks tähtis. Eriti võiks raamatupidamissüsteemide üles seadmise peale mõelda just väiksemad ja keskmise suurusega ettevõtted, kus töötajatel tuleb sageli mitme erineva asjaga tegeleda.

Kui raamatupidamine on algusest peale efektiivselt lahendatud, siis äri laienedes saab tegeleda juba uute väljakutsetega, mitte hakata süsteeme ümber ehitama. Seetõttu oleks juba äritegevuse alguses mõistlik võtta kasutusele tarkvara, mis hiljem äriprotsesside kasvamisel on suureks abiks ja aitab terviklikku pilti hoida. 

Kui plaanid oma raamatupidamise automaatseks muuta, loe siit kuidas oma siiani väiksemahuline raamatupidamine tarkvarasse üle viia?

Äriasjade haldamiseks on mõistlik kasutada majandustarkvara. Vaata, kuidas ettevõtted on Standard Booksi äritarkvara enda kasuks tööle pannud ning tutvu võimalustega lähemalt SIIT.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.