Standard Booksi blogi

Kolm näidet, kuidas raamatupidamistarkvara aitab kärpida kulusid

Raamatupidamine võib olla kohati üsna keeruline ja aeganõudev töö, kuid seda on võimalik majandustarkvara abil kordades lihtsamaks muuta.Foto: Shutterstock

Raamatupidamine võib olla kohati üsna keeruline ja aeganõudev töö, kuid  seda on võimalik majandustarkvara abil kordades lihtsamaks muuta. Loe, kuidas aitab tarkvara aksutusele võtmine hoida kokku oma kallist aega, kärpida ettevõtte kulusid ja teha samas veidi kergemaks ka töötajate elu. 

Automaatsed toimingud annavad ajasäästu

Arveldamine hõlmab mitmeid keerulisi aspekte, nagu näiteks kliendi- ja tootefailidega tegelemine, raamatupidamisandmete korrastamine ning seadusest tulenevate nõuete täitmine. Kui teha neid toiminguid käsitsi, võib kuluda sageli omajagu aega ka erinevatele kooskõlastusprotsessidele. Integreeritud raamatupidamistarkvara abil saad teha sellised toimingud automaatselt ning hoida kokku nii tööjõukulude kui ka aja pealt. 

Kui ettevõttes on kasutusel majandustarkvara, piisab näiteks müügiarve sisestamisest süsteemi ning programm teeb vajalikud raamatupidamiskanded ilma, et neid oleks vaja käsitsi sisestada.

Majandustarkvaraga väldid vigu  

Ettevõtte omanikul peaks olema kogu raamatupidamise protsessist võimalikult hea ülevaade, mille eelduseks on reeglina teatud tegevuste ja protsesside standardiseerimine. Eriti kasulik on standardiseerimist rakendada just ettevõtte raamatupidamise protsessides ja -tehnoloogias, kus saab vältida mõttetut lisatööd ning vähendada kulusid.

Makseprotsesside standardiseerimisega saad hoida ära vigu, mis võivad tekkida, kui sisestada andmed käsitsi. Automaatsesse süsteemi sisseehitatud funktsioonid ja e-maksed teevad töötajate elu mugavamaks ning suurendavad ka sinu ettevõtte usaldusväärsust.  

Ka palgaarvestuse koostamine võib olla käsitsi tehes üksikasjalik ja tüütu protsess, mistõttu oleks mõistlik anda see ülesanne tarkvarale.

Tuvasta võimalikud lisakulutused

Sageli arvatakse, et raamatupidamistarkvara soetamine on väga kulukas, kuid sellise investeeringute tasuvust tuleks alati mõõta pikas perspektiivis. Tarkvara aitab süstematiseerida ettevõtte väljaminekud ja sissetulekuid ning annab hea ülevaate kogu ettevõtte raamatupidamisest.

Selge ülevaade ettevõtte raamatupidamisest tagab omakorda selle, et ühegi toimingu arvelt ei tehta lisakulutusi. Kui raamatupidamise protsess tarkvara abil automatiseerida, saab hoida kokku ka aega, mis muidu kuluks näiteks käsitsi andmete sisestamiseks.

Raamatupidamistarkvara võib aidata tuvastada kõige kasumlikumad kliendid – sedasi saad veenduda, et ettevõte ei kuluta enamikku ajast ja ressurssidest kõige vähem kasumlike klientide peale.

Lisaks saab tarkvaraga ühildada erinevad väliseid süsteeme nagu PowerBI või FlexBI, mis omakorda võimaldab finantsosakonnal keskenduda ettevõtte tulemuslikkuse hindamisele. Sedasi on ka palju lihtsam välja selgitada, millised on need kohad, mille automatiseerimine aitaks kaasa tuua ettevõtte kulude kokkuhoiu.

Äriasjade haldamiseks on mõistlik kasutada majandustarkvara. Vaata, kuidas ettevõtted on Standard Booksi äritarkvara enda kasuks tööle pannud ning tutvu võimalustega lähemalt SIIT.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.