Standard Booksi blogi

Mida tasub teada, kui sinu firma arveldab sageli välisvaluutas?

Kui sinu ettevõte arveldab sageli välisvaluutas, on majandustarkvara kasutamine kindlasti abiks.Foto: Shutterstock

Mitmed Eesti ettevõtted on kiirelt laienemas ning leidnud kliente ka kodumaalt väljaspool ning tihti tuleb ette välisvaluutas arveldamist. See protsess ei ole tegelikult keeruline, kuid kindlasti tuleb kasuks teada mõningaid näpunäiteid. 

Küsi pangalt soodsamat vahetuskurssi

Kui sinu ettevõte teeb tehinguid eri riikides ja pead arveldama mitme eri valuutaga, siis on kõige lihtsam viis arveldamiseks vahetada pangas rahasumma selleks valuutaks, milles soovid maksta.

Kui arveldad pidevalt suuremate summadega, on kasulik küsida pangalt soodsamat vahetuskurssi. 

Ava ettevõttele valuutakonto 

Kui sinu ettevõte puutub tihti kokku ühe kindla välisvaluutaga, on mõistlik avada selle jaoks ka eraldi valuutakonto. Näiteks kui ettevõte teeb tihti tehinguid Ühendkuningriigiga, saad koguda kontole eraldi Inglise naelades tehtud makseid. 

Seda raha ei pea kohe kasutusele võtma, kontole võib samas vääringus raha ka seisma jääda. Nii on sul hiljem mugav kontolt raha ümber vahetamata edaspidiseid makseid teha. 

Kasuta rahaülekandeteenust

Teisalt on sul ka võimalus kasutada välisvaluutas maksete tegemiseks rahaülekandeteenust. Üks variantidest on kodumaine ettevõte Wise, kuhu saab vajaliku summa kanda ja edasi sobivas valuutas makseid teha. 

Siinkohal tasub aga teada, et toiminguga lisandub teenustasu, mis sõltub sellest, kui kiiresti soovid, et summa teise osapooleni jõuaks. Kindlasti võib heita pilgu ka teistele  rahaülekandeteenust pakkuvatele ettevõtetele, kuid hetkel on Wise’i teenus erinevatest võimalikest variantidest kõige tuntum.

Oma äriasjade haldamisel on majandustarkvara kindlasti kasuks. Näiteks kui toimus raha liikumine EUR pangakontolt ja SEK valuutakontole (või muu välisvaluuta) ning nüüd on vaja sisestada kontodevahelisi liikumisi eri valuutades, siis Standard Booksi äritarkvaras saab seda teha NII.

Äriasjade haldamiseks on mõistlik kasutada majandustarkvara. Vaata, kuidas ettevõtted on Standard Booksi äritarkvara enda kasuks tööle pannud ning tutvu võimalustega lähemalt SIIT.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.