Standard Booksi blogi

Oluline ajavõit ettevõtluses: esita tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsioon otse raamatupidamisprogrammist

Excellenti meeskond on teoks teinud raamatupidamisprogrammi kasutajate kauaoodatud soovi ning lihtsustanud oluliselt raamatupidajate ja ettevõtjate tööd. Nimelt on paljudele ettevõtetele kohustusliku igakuise tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsiooni (TSD) esitamine Standard Booksi kasutajatele nüüd oluliselt kergem.

Süsteemi on lisatud võimalus edastada TSD aruanne maksuametile (MTA) otse programmist. Enam ei ole vaja aruande faili alustuseks programmist eksportida ja seejärel e-MTA keskkonda importida. See on väga mugav lahendus vältimaks olukordi, kui e-MTA lehel peaks esinema suure koormuse tõttu tõrkeid. Nüüd on otse programmist võimalik esitada juba kinnitatud TSD ja seega ei ole vaja muretseda esitamata deklaratsiooni pärast või jääda ootama võimalust, et e-MTA portaali sisse logida.

TSD edastamine

Pärast teenuse “TSD edastamine” aktiveerimist kuvatakse Standard Booksi aruandes “Vorm TSD” link “Saada TSD Maksuameti portaali”. Klõpsates lingile, ilmub uus vaheaken, kus saab valida, kas saata deklaratsioon kinnitatud või kinnitamata kujul.

Saates deklaratsiooni maksuametile kinnitamata kujul, saab selle hiljem e-MTA keskkonnas muuta ning seejärel kinnitada.

Valides “Saada ja kinnita”, saadab programm deklaratsiooni e-MTA-keskkonda kinnitatud kujul. Selle valiku puhul kehtivad kõik e-MTA poolt TSD-le kehtestatud kontrollid ja nõuded. Kui deklaratsioonis on vigu, siis kuvatakse Standard Booksis teade “Päring ebaõnnestus” koos täiendava informatsiooniga. Kui vigu ei esine, siis on deklaratsioon edukalt e-MTA keskkonda esitatud.

 Vajalikud  seadistused

Et esitada aruandeid Maksuametile otse Standard Booksist, peab e-MTA portaalis lisama Swedbank ASile õiguse andmete edastamiseks  masin-masin liidese kaudu. Samuti peab kasutajal, kes saatmisnuppu vajutab, olema vastava deklaratsiooni esitamise õigus.

Lisaks EMTA portaali kasutusõigustele, tuleb teenus aktiveerida ka Standard Booksis. Deklaratsiooni edastamiseks kasutatakse operaatorina turvalist Swedbank Gateway lahendust. Teenuse saab aktiveerida E- teenuste Pangaliidestuste osa all. 

Oluline on märkida, et deklaratsioonide esitamise teenust otse Standard Booksist saavad kasutada kõik ettevõtted, ka need, kelle pangakonto asub mujal kui Swedbankis. 

Vaata juhendit SIIT  ning esita oma TSD aruanne läbi Standard Booksi äritarkvara kordades lihtsamalt!

Äriasjade haldamiseks on mõistlik kasutada majandustarkvara. Vaata, kuidas ettevõtted on Standard Booksi äritarkvara enda kasuks tööle pannud ning tutvu võimalustega lähemalt SIIT.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.