Tulevikus on raamatupidamine sada protsenti digitaalne. Digilahendustega on võimalik aga juba täna olla oma raamatupidamisega tulevikus, sest selle abil saab digiteerida ka need etapid, mida seda veel ei ole.
Digiteerimine ja masinloetavad e-arved ei ole enam midagi uut, kuid endiselt on palju teadmatust ja kõhklusi, mis pidurdab arengut ja hoiab ettevõtteid minevikus.
Reaalne ja praktiline kasu raamatupidamise digiteerimisest
Esiteks võidab ettevõtja raamatupidamise digiteerimisest aega, mis tähendab, et jääb ära näiteks paberdokumentide lõputu kogumine ja üleandmine, kuna paberi asemel liiguvad dokumendid digitaalselt reaalajas. Majandustarkvara ja digiteerimise eesmärk on tööd lihtsamaks teha ning andmete sisestus ehk bürokraatia jätta masinatele. Säästetud aega saab kasutada sisulisteks tegevuseks.
Teine oluline kasu on raha, sest väheneb andmete sisestamisega seotud vigade arv ja aeg, mis seni on kulunud vigade otsimisele ja kõrvaldamisele. Võidetud aega saab mõõta rahas ehk ettevõtja kasu on reaalne.
Kolmandaks on ettevõtja raamatupidamisandmed korrektsed ja jälgitavad. See tähendab, et e-arve teenuse kasutajal on kogu aeg aktuaalne ja korrektne infovoog ning ülevaatlik pilt olukorrast.
Esimene e-arve võeti Excellentis vastu 15 aastat tagasi
“Excellent võttis oma esimese masinloetava e-arve vastu juba 2006 aastal,” meenutas Standard Booksi arenduse analüütik Tanel Pappel.
E-arvetele hakati rohkem tähelepanu pöörama 2014. aastal, kuid peale riigipoolse nõude kehtestamist 2019. aastal kasvas see trend hüppeliselt. Kogu Excellenti kliendibaasist kasutab umbes 15 protsenti täna e-teenuseid.
“Meie roll on pakkuda kliendile paindlikku tarkvara koos rohkete võimalustega. Kui räägime e-arvetest, siis Standard Booksi puhul saab klient ise valida oma ettevõttele sobiva e-arvete operaatori,” selgitas Pappel.
Tema sõnul julgustavad nad klienti olema avatud ja e-teenuseid proovida. “Ega enne ei tea, kui ise pole veendunud. Tagasi saab alati minna, kuid üldjuhul ei ole selleks põhjust, sest veendutakse üsna kiiresti e-teenuste kasulikkuses ja küsitakse pigem, et miks ma seda küll juba varem ei ole teinud,” rääkis Pappel.
Kui klient peaks aga hätta jääma, siis on abiks alati ka klienditugi.
Pappeli sõnul on just oluline alustada ja teha otsus digiteerida ära ettevõtte raamatupidamine ning hakata selles suunas tegutsema. “Räägi ka nende ettevõtjatega ja küsi kogemusi neilt, kellel digiteerimine juba tehtud,” lisas ta.
Tasuta veebiseminar
Heaks alguseks annab inspiratsiooni, ideid ja praktilisi nõuandeid 23. novembril toimuv tasuta veebiseminar “Endiselt ei digiteeri?! Kes on pidur?”.
Lisainfo ja registreerimine SIIN.
Veebiseminar aitab kummutada kõhklused ja asendada teadmatuse praktiliste sammudega, et ettevõte saaks teha algust digipöördega raamatupidamises.
Veebiseminari eesmärk on julgustada raamatupidajaid ja ettevõtete juhte kaasajastama oma raamatupidamist ja tegema esimesi praktilisi samme raamatupidamise digipöördeks. Koostöös raamatupidamisbürooga tuuakse näiteks ka kogemuslugu, kus selgitatakse, et digiteerimine ei ole ei keeruline ega ajamahukas.
Seminaril saad teada:
– Mida kujutab endast digiteerimine raamatupidamises
– Mis on e-arved ja e-tšekid
– Kuidas digiteerimisega algust teha ja kui kaua see aega võtab
– Millised on praktilised tööriistad digipöörde läbiviimiseks
– Kui palju maksab raamatupidamise digiteerimine
– Millist praktilist kasu saab ettevõte raamatupidamise digiteerimisest
– Mis muutub raamatupidamises peale digiteerimist
Veebiseminari viib läbi Äripäev ja raamatupidaja.ee teemaveeb koostöös Excellent`i ja CostPocketiga.
Seminari modereerib Christer Haimi, CH Konsultatsioonid juhataja. Raamatupidamise digiteerimise kogemusloo räägib Kaie Moisa,raamatupidamisbüroo FMJ OÜ tegevjuht ja juhatuse liige.
Veebiseminar toimub 23. novembril kell 14.00–16.00 internetis Äripäeva veebiseminaride keskkonnas.Veebiseminar on järelvaadatav kõigile registreerunutele kahe nädala jooksul peale toimumist.
Äriasjade haldamiseks on mõistlik kasutada majandustarkvara. Vaata, kuidas ettevõtted on Standard Booksi äritarkvara enda kasuks tööle pannud ning tutvu võimalustega lähemalt SIIT.