Veebimajutus.ee blogi

20 kasulikku tööriista sotsiaalmeedias turundajatele

Turundus sotsiaalmeedias on loominguline, kuid on mitmeid vahendeid, mis aitavad selle lihtsamaks teha. Milos OÜ tegevjuht Brit Mesipuu soovitab häid tööriistu, brauserilaiendeid ja mitmesuguseid rakendusi, mis võivad igapäevase turundustegevuse palju lihtsamaks ja põnevamaks muuta.

Mitmesuguseid turunduseks sobivaid laiendeid on muidugi sadu, kuid siin on väike valik, millest mõned võtsin ka endale igapäevasesse kasutusse. Soovitused on juhuslikus järjekorras, mitte pingereas.

1.    Check My Links

Check My Links on tasuta Google Chrome’i brauserilaiend, mis aitab leida plaanitavas või olemasolevas artiklis kõik katkised lingid.

Installi laiend, ava veebileht, millel linke soovid kontrollida, ning klõpsa ikoonile Check My Links. Seejärel kuvatakse üleval paremal asuvas kastis saadud tulemused. Katkised lingid on punased, problemaatilised kollased ja korras lingid rohelised.

2. Momentum

Momentum meenutab iga uue brauseriakna (Tab’i) avamisel, mis oli sinu tänase päeva peamine eesmärk. Sedasama teeb see ka iga uue päeva alguses, kuvades päeva peamised tööd, et sa ikka teelt kõrvale ei kalduks! Samuti saad lisada väiksemaid ees ootavaid tööülesandeid to-do-nimekirja.

Lisaks kuvatakse ka kohalik ilmateade ning taustaks on inspireerivad pildid ja mõtteterad.

Väikese lisatasu eest saad selle ühendada mõne teise kalendriga (näiteks Google Tasks ja Trello).

3. Save To Pocket

Kui leiad Chrome’i veebilehitsejaga midagi põnevat, mida sooviks hiljem uuesti vaadata/lugeda, salvesta see Pocketisse. See, mille salvestasid, sünkroonitakse automaatselt nii telefoni, tahvelarvuti kui ka arvutiga, nii et saad seda vaadata igal ajal igas seadmes.

Saad lisada ka tag’e ehk märksõnu, et sarnaseid salvestisi kiiremini üles leida.

4. Save To Google Drive

Sarnaselt eelmisega võimaldab ka see laiend huvipakkuvaid lehti salvestada. Kuid selle puhul salvestuvad need Google Drive’i.

5. Mailtrack For Gmail & Inbox

Mailtrack aitab silma peal hoida, kas e-kiri läks kohale ning kas ja kui palju seda avati. Vahel oleks nii väga vaja ju teada, kas ta lihtsalt eirab mu kirja või äkki tõepoolest ei ole veel lugenud. Seda saab kasutada Gmailis Chrome’i brauserist e-kirju lugedes.

6. SEO META in 1 CLICK

Salvesta SEO META in 1 CLICK ja hoia silm peal, kas su veebilehega on ikka kõik korras. Samuti saad vaadata, kuidas konkurentidel läheb.

Ülal on näha Facebooki enda lehe analüüsi. Hmm…

7. MozBar

Sarnaselt eelmisega saad ka MozBar’i vidina abil igasugust kasulikku infot ja praktilist nõu, kuidas oma koduleht veelgi edukamaks muuta.

8. StayFocusd

Funktsiooniga StayFocusd määra aeg, kui palju ühel või teisel veebilehel päevas aega võid veeta. Kui aeg saab täis, pead järgmise päevani ootama, et sellele lehele minna. See aitab keskenduda olulisele ja vähendada netisõltuvust.

9. Discoverly

Peale Discoverly lisamist brauserile saad vaadata Gmailis, Linkedinis, Facebookis või Twitteris, kus huvipakkuv inimene veel esindatud on, kes on ühised sõbrad, millest ta oma Twitteri säutsudes on rääkinud jne.

10. GIPHY For Chrome

Kui soovid lisada vestlusse veidi särtsu gif-piltide näol, kasuta GIPHY’t. Toetab Gmaili, Facebooki, Twitterit, Slacki ja Hipchati.

Postitust luues avad rakenduse, otsid sobiva pildi ning lohistad postituse aknasse. Nii lihtne see ongi.

11. Share to Facebook

Tõmmates alla laiendi Share to Facebook, saad ühe klõpsuga ükskõik millisel lehel olles mugavalt seda linki oma FB seinal, Messengeris, gruppides või mujal jagada.

12. Hootsuite Hootlet

Hootsuite Hootlet on taas üks hea võimalus mugavalt jagada ja ajastada postitusi, otsida postitusi märksõna ja asukoha põhiselt jpm.

13. Save to Facebook

Save to Facebook — sellest on saanud üks mu igapäevaselt kasutatav rakendus.

Kasutan väga palju Facebookis salvestamise funktsiooni, et hiljem, kui aega on rohkem, pikemaid artikleid rahulikult läbi lugeda. Nüüd on võimalus salvestada Facebooki linke ka väljastpoolt Facebooki. Kuid salvestised on kõik üheskoos Facebookis salvestatutega.

14. Zest — mida teised turundajad soovitavad?

Zest.is on taas üks paljudest uudiseid ja artikleid kokku koguvatest rakendustest. Lehel on võimalus vaadata teiste turundajate poolt soovitatud (tihtipeale nende endi) artikleid üle erinevate platvormide.

15. FBlikeinviter

Kui kasutad ära võimalust oma postitust like’inud inimesi käsitsi kutsuda ka lehte meeldivaks muutma, saab käsitööd vähendada lisandi Fblikeinviter abil. See kutsub lehega liituma automaatselt.

16. Grammarly

Kui kirjutad inglise keeles, sobib õigekirja kontrollimiseks Grammarly

17. Hustlers Newtab

Kui sul on vaja lisamotivatsiooni, siis GaryVee aitab — paigalda Hustlers Newtab.

18. Social Fixer for Facebook

Social Fixer for Facebook on midagi tõelistele FB fännidele — aitab täpselt filtreerida, mida tahad ja mida ei taha oma Facebooki uudisvoos näha.

19. Wordtracker Scout

Vaata lisavidina Wordtracker Scout’i abil, millistele sõnadele on leht optimeeritud.

20. Facebook Pixel Helper

Facebook Pixel Helper ütleb, kas Facebooki Pixel ikka toimib korralikult.

Loodan, et leidsid siit ka endale mõned head abistavad laiendid ja vidinad.

Artikkel ilmus algselt Veebimajutus.ee blogis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.