Veebimajutus.ee blogi

Algaja veebitegija esimesed tööriistad: millega saab valmis lihtsa ja korraliku kodulehe?

Vajadusi on erinevaid – kes tahab suurt portaali, kes lihtsalt väikest visiitkaarti veebis, et kliendid väikeettevõtte üles leiaksid. Suure portaali jaoks on olemas õppinud spetsialistid ja kogenud agentuurid, kuid väikese, visiitkaardina toimiva veebi võib hobi korras ka ise valmis saada, kui veebidisain tundub põnev.

Kust alustada? Siin on mõned esimesed tööriistad, mis võib salvestada brauseri järjehoidjasse ja proovima hakata, kui lihtne või keeruline veebidisain tegelikult on.

Webflow

Weblow on kõik-ühes mugav disainitööriist moodsa ühelehelise kodulehe tegemiseks. Keegi muidugi ei keela ka rohkem lehti lisada, aga kui firma veeb on pigem visiitkaart, siis ei tee paha kogu info ühele lehele ära mahutada.

Selle tööriista kasutamiseks ei pea teadma põhjalikult programmeerimist ega HTML-i, sest kõik käib graafilise liidesega ja tulemus on kohe näha. Taustal tehakse vajalikud failid ja kood.

Alustada saab tasuta, aga kui tahad veebiga avalikuks minna, võib valida 12 dollari eest kuus Basic paketi või keerulisemal juhul (sisuhaldusega) 16-dollarilise paketi.

Näiteid saab näha siin.

Google Web Designer

See Google´i tasuta tarkvara aitab HTML5-s efektseid graafilisi veebilehti või bannereid luua. See on juba üsna vana tööriist, aga lihtsamatel juhtudel töötab hästi siiamaani. Aitab hästi ka animeeritud reklaamide tegemisel.

Mobirise

Taas üks hea vahend nii harrastus-veebitegijale nii harjutamiseks kui ka kiirelt mõne lihtsa maandumislehe või visiitkaardi tüüpi veebi tegemiseks. Koduleht pannakse kokku plokke hiirega paika nihutades. Kasutada saab üle 4500 valmis kujunduse ja neid kõiki võib edasi oma soovide järgi kohendada. Valminud veeb on lubaduste kohaselt ka mobiili- ja Google´i sõbralik.

Mõnesid valmiskomplekte saab näha siit.

Bootstrap

Bootstrap on praegu väga paljude veebide aluseks, see on kõige populaarsem platvorm, millele erinevad veebidisaine tehakse. Tegemist lihtsa, vähese kujundusega plokkidest koosneva platvormiga, millele oma disaini üles ehitama hakata. Bootstrap nõuab küll juba natuke rohkem tehnilisi oskusi, kuid annab ka suurema vabaduse.

Ametlikke valmis teemasid (tasulisi, sekka leidub ka mõni tasuta) saab näha siit.

Zyro

Zyroga saad valmis ka firma logo, mis sobival kujul veebi panna, samuti on plokke ringi tõstes ja kujunduselemente kasutades võimalik veebitegemist põhjalikult oskamata kodulehe kujundus valmis teha. Algus on tasuta, edasi jätkub teenus alates 2,9 dollarist kuus.

Mõnesid valmis disaininäiteid vaata siit.

Head värvivaliku genereerijad

Kodulehte on hea teha nii, et kindlad värvipaletid ja kasutatavad toonid on juba paika pandud. Siin on paar värvipalettide väljatöötamise tööriista:

Piltide allikad

Kodulehele on kõige parem tea ise originaalsed fotod, kuid alati pole see võimalik või läheb liiga keeruliseks. Õnneks on olemas terve hulk pildipankasid, kust saab tasuta võtta ja kasutada (mõnikord ka teatud kasutustingimustel) valmisfotosid. vaata siit:

Veel huvitavaid tööriistu ja allikaid

Kui tahad mõnele kodulehel kasutatavale värvile leida varju, siis võtab see tavaliselt palju aega ja nõuab proovimist. See lehekülg aitab värvide varjusid valida kiirelt ja lihtsalt:

Kui tahad kiirelt vektorgraafikat joonistada (näiteks mõne logo või ikooni kujundamiseks), siis sobib see sait:

Tahad ekraanil toimuva animeeritud pildiks salvestada? Siis vaata seda teenust:

Kui koduleht on lihtne ja suurt sisuhaldusmootorit selle taga pole, võib klientide jaoks luua ka lihtsa veebivormi, mis ei vaja programmikoodi. Sel lehel saab veebivormi genereerida HTML-ina:

Artikkel ilmus algselt Veebimajutus.ee blogis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.