Google uuendas otsingu tuumiktarkvara: mida peaks veebilehe omanik sellest teadma?

15. augustil käivitas Google oma järjekordse tuumiktarkvara uuenduse, mille eesmärgiks oli tuua veel paremini esile kvaliteetne ja kasutajatele väärtuslik sisu Internetis. Seekordne uuendus keskendub aga veelgi enam sellele, et kuvada otsingutulemustes sisu, mis on tõeliselt kasulik ja vähendada selle sisu nähtavust, mis on loodud pigem vaid otsingumootorites kõrgele positsioonile jõudmiseks.

Uuendus tugineb viimastel kuudel saadud tagasisidele, mida on andnud nii sisuloojad kui teised asjakohased osapooled. Google´i selline eesmärk on varemgi olnud fookuses ja jätkuvalt on Google´i otsingus ettepoole saamiseks vaja pakkuda tõeliselt head sisu, mis lugejaid huvitaks, trikitamine märksõnadega vähemalt Google´i soovi järgi enam algoritmi eksiteele viia ei tohiks.

Kasutajad peaksid nüüd rohkem ja paremini leidma mitmekesisemaid ja kvaliteetsemaid veebisaitide, sealhulgas väiksemaid ja sõltumatuid veebilehti, mis loovad originaalset ning kasulikku sisu. Oluline on, et see uuendus peegeldab paremini ka positiivseid muudatusi, mida veebisaidid on teinud, tagades, et parim veebisisu jõuaks otsingutulemustesse.

Mida üldse tähendab tuumiktarkvara uuendus?

Google teeb tavaliselt aastas mitu olulist muudatust oma otsingualgoritmides ja süsteemides, mida tuntakse tuumiktarkvara uuendustena. Tavaliselt ei pea enamik veebisaite nende pärast üldse muretsema, kuid need vähesed, kes märkavad peale seda oma veebiliikluses suuri muutusi, võivad proovida oma sisu üle vaadata.

Tuumiktarkvara uuendused on loodud tagama, et otsingutulemused on võimalikult hästi abistavad ja usaldusväärsed. Need muudatused ei ole suunatud konkreetsetele saitidele või teemalehtedele, vaid on üldisemad, püüdes kohanduda veebisisu muutustega ja tagavad, et kasutajad leiaksid enda jaoks kõige parema sisu.

Kuidas reageerida, kui kodulehe liiklus väheneb?

Kui märkad oma kodulehel liikluse vähenemist, mis langeb kokku tuumiktarkvara uuenduse ajaga, soovitab Google ise kasutada Search Console’i, et olukorda täpsemalt analüüsida. Väiksemate languste korral pole enamasti mingeid suuri asju vaja ette võtta, kuid juba suuremaliikluse vähenemise puhul tuleks veebisisu põhjalikumalt hinnata ja vajadusel ümber teha.

Google soovitab vältida kiirparandusi ja keskenduda selle asemel sisulistele muudatustele, mis on ka pikaajaliselt kasulikud.

Sisu kustutamist tuleks kaaluda vaid viimase võimalusena ja ainult siis, kui see ei vasta enam kasutajate vajadustele.

Positiivsete muudatuste mõju otsingutulemustes võib avalduda alles mitme kuu pärast, seega tuleb olla kannatlik.

Mõju tuleb ühe kuuga

Tuumiktarkvara uuendused võivad kaasa tuua mõnikord üsna suuri muutusi otsingumootori tulemuste lehtedel, kuid Google rõhutab, et kiireid lahendusi reitingulanguste peatamiseks alati paraku polegi. Alati aga aitab see, kui teha oma koduleht võimalikult kvaliteetse ja originaalse sisuga.

Kuna uuenduse täielik rakendamine võib võtta kuni kuu, peaksid veebilehtede SEO spetsialistid ja veebisaitide omanikud jälgima oma liikluse mõõdikuid praegu hoolikamalt ning keskenduma sisule, mis pakub kasutajatele tõelist väärtust.

Kokkuvõttes on Google´i selliste muutuste eesmärk pakkuda oma kasutajatele parimat võimalikku sisu ja see tuumiktarkvara uuendus on järjekordne samm selles suunas. Veebisaidid, mis keskenduvad kvaliteetsele ja kasulikule sisule, saavad sellest uuendusest pigem kasu kui kahju, rõhutab Google.

Artikkel ilmus algselt Veebimajutus.ee blogis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Ärigeeniuse uudised sinu postkastis

Ärigeeniuse uudiskiri toob sinuni valiku nädala olulisematest äriteemadest, põnevad persoonilood ja ekspertide soovitused.