Kuidas Instagramis oma e-poe müüki vähese lisavaevaga toetada?

Instagram on põhiliselt ilusad pildid uudisvoos koos kommentaaridega. E-poes müüvad kõige paremini heade tootepiltidega tooted. Mis neid kahte ühendaks? Loomulikult koordineeritud tegevus, kui Instagram reklaamib heade piltidega just neid tooteid, mida e-poe omanik tahaks kõige rohkem müüa. Õnneks on selleks süsteemseks tegevuseks olemas ka oma töövahendid nii WordPressile kui ka maailma populaarseimale e-poe platvormile WooCommerce.

Miks üldse Instagrami fotosid kodulehel näidata?

Instagrami fotod on tavaliselt tehtud põnevamad ja kunstilisemad, kui tavalised e-poe fotod. Pealegi kui need juba tehtud on, siis miks mitte kasutada ka mujal kui Instagramis?
Kui kasutad WordPressi moodulit, mis aitab Instagrami postitada, siis pole vaja sama asja mitmest korrast uuesti sisestada, vaid saad oma mitut kanalit ühest kohast juhtida ning Instagrami sisu ühest kohast hallata.

Samuti saab niimoodi kasutajate loodud Instagrami sisu ka oma kodulehel kasutada.

Instagrami vooga on avastatud, et see suurendab kasutajate bounce rate´i ehk kaasatust ja nad tahavad ühel lehel kauem olla. See aitab kaasa ka e-poe ärile.

Samuti saab oma Instagrami jälgijate arvu suurendada, kui inimesed, kes veebisaidile tulevad, poleks ehk varem mõelnudki e-poodi ka Instagramis jälgima hakata.

Millist Instagrami plugin´i kasutada?

Alustame sellest, mismoodi oma kodulehele üldse Instagram tuua – nagu ikka, on igaks tegevuseks olemas oma plugin ehk WordPressi lisamoodul.

Smash Balloon, millel on ka tasuta versioon, toob Instagrami pildid galeriina kodulehele. Kasutada saab ka mitut Instagrami kontot – hea võimalus näiteks oma sotsiaalmeediasaadikute või töötajate blogide tutvustust teha või näidata erinevate kategooriate või tootjate pildivoogu.

Lihtsa seadistusega saab määrata, kas näidata pisipilti või täissuuruses Instagrami fotot. Mooduliga tuleb kaasa ka võimalus lisada oma lehele või teksti vahele plokke sotsiaalmeedia postitustega. Nii saab mitut pidi oma kanaleid kasutajatele tutvustada.

Envira Gallery on küll pildigaleriide jaoks, kuid mitte ainult. Sellega saab kaasa Instagrami lisandi, millega oma Instagrami pilte WordPressi importida, et saaks kodulehel neid teiste fotogaleriide kõrval näidata.

Rafflepress on WordPressi Plugin, millega saab oma Instagrami jälgijate vahel korrraldada auhinnamänge ja loosimisi. Näiteks RafflePressi abiga teha mängu, kus saavad osaleda inimesed, kes midagi Instagramis teevad – kommenteerivad, laigivad, lisavad postituse vajaliku märksõnaga (hashtagiga) ja see toob liiklust ka sinu Instagrami kontole.

Mõned näited, mille puhul saab WordPressi midagi tegema panna (näiteks sotsiaalmeediasse postitama).

Uncanny Automator aitab sotsiaalmeediasse postitamise automaatsemaks teha. Kui näiteks postitad uue toote või blogipostituse, siis võib see moodul teha sellest sündmusest kohe postituse ka Instagrami. Sina ei pea eraldi äppidega jändama, kujundad vajalikud väljad otse WordPressis ja kõik ilmub mitmes kanalis korraga (või ajatatult).

Moodul ei ole muidugi ainult Instagramiga piiratud. teha saab kõike – kui midagi toimub WordPressi lehel, siis Uncanny Automator paneb vastavalt toimunule midagi juhtuma, mis on seadetes ette määratud. Võid ka selle peale, kui keegi mõnda toodet vaatab või ostab, käivitada mõne meili, sotsiaalmeediapostituse või lisada kliendi andmed tabelisse (näiteks Google Sheetsi) automaatselt.

Kuidas Instagram ja Woocommerce ühendada?

Lõpetuseks ka boonusena üks konkreetne juhis ja lahendus, kuidas Instagram ja populaarne e-poe platvorm Woocommerce omavahel ühendada ja koos tööle panna. See on lihtsam, kui ehk esialgu oskaks oletada.

Selleks kasutatakse Spotlight Pro moodulit. Sellega saab luua uudisvooge, et suunata külastajad õigele WooCommerce´i tootele, millest Instagramis juttu, saab pakkuda klientidele reaalajas vastuseidja hoida kodulehe sisu alati värskena.

Spotlight Pro tuleb ühendada oma Instagrami kontoga ja seadistada. Kui tahad postitusi filtreerida, saab selleks kasutada hashtag´e ja näiteks võtta uudisvoogu vaid kindlate märksõnadega postitused. Spotlightga saab ka Elementori loodud lehti Instagramiga ühendada ning muuta neid seotuks Woocommerce´i tootelehtedega või millise lehega tahes.

Vaata õpetust lähemalt siit.

Artikkel ilmus algselt Veebimajutus.ee blogis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas (esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti) spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud kommenteeritud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks. Iga uudiskirja magnet on meie ajakirjanike kirjutatud pikem artikkel, mis meie arvates võiks selles valdkonnas töötavaid inimesi huvitada ja neile vajalik olla