Veebimajutus.ee blogi

Uus Voog on kohal! Vaata, mida uuenenud kodumaise sisuhaldusega nüüd teha saab

Voog on kodumaist päritolu lihtne sisuhalduslahendus, millega saab hakkama ka veebiarendust mittetundev kasutaja ning mis on saadaval ka Veebimajutus.ee Tee-ise-veeb teenuses. Värskes uuendatud versioonis on nüüd puhtam ja läbimõeldum kasutajaliides, samuti uuendati otsimootorite optimeerijat ning kohendati ülesehitust, et kogu vajaliku ka uus kasutaja kergemini üles leiaks.

Voog sai disainiuuenduse, mis arendati välja koostöös uue põlvkonna ühe silmapaistvaima disaineri Stefan Hiienurmega. Tööriistadest ühe kõige olulisemana tulid juurde väga põhjalikud SEO tööriistad ehk otsimootorite jaoks kodulehe optimeerimine, mille väljatöötamisel lõi kaasa üks Eesti kõige kogenumaid digiturunduse spetsialiste Priit Kallas. Mis veel muutus, loetleb üles Voo tegevjuht Henn Runnel.

Lihtne ja selge kasutajaliides

Lihtsad, selged ja esteetilised veebid ning rakenduste kasutajaliidesed on tänases digimaailmas saanud standardiks. Kasutajate ootused selguse ja mugavuse osas tõusevad pidevalt – kodulehe uus külaline või kasutaja peab juba esimesel katseltäpselt teadma,kust leiab vajaliku info või kuidas kasutada rakenduse tööriistu. Uuenenud Voog pakub nii veebikülastajale kui veebi täiendajale just sellist lihtsat ja selget keskkonda.

Voog on alati püüelnud võimalikult lihtsa kasutuskogemuse poole, kuid senine kasutajaliides oli siiski kinni paari aasta tagustes parimates praktikates, mistõttu võis rakendus tänasele uuele kasutajale tunduda juba veidi liiga keeruline ja ka aeglane.

Eesmärgiks oli uuendusega teha Voo kasutamise baaskogemus võimalikult intuitiivseks ning tuua rakenduselookand feel selgelt tänapäeva, mille pärast otsustati taasmõtestada kogu rakenduse sisemise navigatsiooni ja põhitööriistade kasutamiskogemus.

Uus SEO: Google ja teised hindavad Voo kodulehti kõrgemalt

Voog sai nüüd ka kasutajate poolt paljuküsitud komplekti kasulikke SEO tööriistu, millega mugavalt hallata seda, mismoodi kuvatakse kliendi veebisaiti otsingumootoritele.

Täpsemalt hõlmab uus SEO tööriistade komplekt vahendeid veebi alamlehtede pealkirjade, nende formaadi, kirjelduste, pikkuse, otsingumootori tulemuste eelvaate, sotsiaalmeedia pildi, sisukaardi, ümbersuunamiste ja muu sellise ülevaatlikuks halduseks. Paljud neist võimalustest olid olemas ka varem, kuid mööda rakendust laiali, mis tegi turundajate töö mõnikord vaevaliseks, sest puudus hea ja keskne ülevaade.

Uus navigatsioon ja sisuleht

Navigatsioonilahenduse uuendus tähendab Voo keskkonnas uuemat kasutajaliidese disaini, kiiremat ja mobiilisõbralikku menüüd ning kasutajat tervitavat uut juhtpaneeli.

Kasutajate jälgimise ja tagasiside põhjal selgus, et kuigi Voog on kasutajaliidese visuaalse ulatuse poolest üks “õhemaid” sisuhaldusplatvorme, siis võis juhtuda, et mõni veebihaldaja siiski eksis rakenduse sisse ära ning ei leidnud menüüdest üles kõiki vajalikke tööriistu. Navigatsiooni uuenduse mõte ongi eksimisvõimalus miinimumini viia. Parema emotsiooni nimel lisati ka sobivat interaktsioonidisaini.

Kasutajat tervitav juhtpaneel on koht, kus kasutaja saab nüüd ülevaate oma Voo saitidest jakuhu tulevikus hakkavadsisse jooksma ka kõige tähtsamad e-poodi ja lehe haldamist puudutavad teated.

Sisulehe disainimisel käis sisublokkide lisamine ja kustutamine varasemalt veidi nurga tagant. Nende jaoks, kes juba teadsid, kuidas see käib, oli lahendus väga mugav, kuid uus kasutaja ei leidnud seda võimalust omal käel lihtsasti üles. Seetõttu on nüüd toodud sisu haldamise tööriistadnii-öelda “sahtlistvälja”.

Mida veel oodata?

Järgmise suurema uuendusena on praegu väljatöötamisel e-poe rahvusvahelised tarneviisid, üle-Euroopaline käibemaksutugi ning senisest komplekssemad tootekategooriad, et kasvatada Voo platvorm sobivaks ka keskmise suurusega veebipoodide jaoks.

Kui algselt oli Voog vaid “tavaliste” veebilehtede ehitamise platvorm, millel väike-ettevõtete kõrval jooksevad näiteksRMKja ka mitmete idufirmade saidid, siis paari aasta eest lisandus Voo platvormilelihtsamate e-poodideehitamise ja haldamise tööristade komplekt. Sajad väikepoed, mis selle ajaga Voo peal on käivitatud, teevad kokku jubaenam kui 2 miljoni eurostkäivet aastas.

Veebimajutus.ee kodulehe majutusega koos saab hakata kasutama ka lihtsat tööriista koos majutusega – Tee-ise-veeb ongi Voo põhine ja pakub kõiki neid võimalusi, mida uuenenud sisuhaldus omab koos serverimajutusega.

Artikkel ilmus algselt veebimajutus.ee blogis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.