Kuula: Ärikäik #45 – Miks Eestis audiitoreid napib ja miks maksunduse tudengitele tasuta lõunaid jagatakse?

Saates "Ärikäik" olid külas auditi teenuste juht Maret Niitla ettevõttest Rödl & Partner Audit ning Sisekaitseakadeemia finantskolledži spetsialist Aule-Merlin Vihlver.Foto: Geenius

Ärikäigu 45. saates räägime Eestit kummitavast audiitorite puudusest ja sellest, kas audiitor on paranoiline skeptik või ettevõtjat abistav lisasilmapaar.

Saates on külas auditi teenuste juht Maret Niitla ettevõttest Rödl & Partner Audit ning Sisekaitseakadeemia finantskolledži spetsialist Aule-Merlin Vihlver.

Millised ettevõtted peavad oma majandusaasta aruannetele saama audiitori templi ja miks on plaanis auditeerimise piirmäärasid kõrgemale tõsta? Miks Excelit veel kõrvale heita ei saa ning kuidas on finantskontrolli valdkonda ja õpet mõjutamas AI ja ESG saabumine?

Saates kuuleme ka seda, miks võiks lisaks raamatupidajale ettevõtte maksuasjadesse pühendada ka maksunõustaja ja mida arvata maksuameti plaanist senisest rohkem ettevõtja rahakotti piiluda?

Saame teada sedagi, miks sisekaitseakadeemias maksunduse tudengid vormi kannavad ning kuidas on hea maksukäitumine seotud siseturvalisusega.

Saatejuhid on Geeniuse ajakirjanikud Martha-Beryl Grauberg ja Kaire-Külli Vaatmann.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Ärigeeniuse uudised sinu postkastis

Ärigeeniuse uudiskiri toob sinuni valiku nädala olulisematest äriteemadest, põnevad persoonilood ja ekspertide soovitused.