Agiilsuse ja paindlike tööviiside suurenemisel organisatsioonides peab kasvama ka julgus vigu teha ja neist õppida. Üldjuhul pööratakse eksimisest rääkides tähelepanu just spetsialisti tasandi töötajatele. Kuid vigu teevad kõik, sealhulgas juhid. Eksimiskultuuri juurutamisel ettevõttes ongi väga oluline, et just juhid sel teekonnal eeskuju näitaksid.
Pean vägagi positiivseks seda, et töö kontekstis räägime aina enam vigade tegemisest. Julgustame tiimiliikmeid eksperimenteerima ja katsetama ning oma libastumistest õppima. Muidugi julgustame katsetama nii, et oma eksisammudest ka järeldusi teeme.
Eksimustest rääkides ei ole juhitöö mingi erand ja ei saagi seda kuidagi olla. Juhid on kaugel ideaalsuse etalonidest, kes kunagi ei väärata. Ohu märk on pigem see, kui mõni juht väidab, et tema küll kunagi ei eksi. Sellisel juhul juht kas ei märka oma vigu või ei julge neid endale tunnistada. Ent fakt on, et tiimiliidrid libastuvad: nii alustavad kui ka väga-väga kogenud inimesed. Kehv tunnistamisoskus on negatiivne eeskuju ja kandub üle kogu tiimile.
See lugu on PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus:
- Piiramatu ligipääs DigiPRO, E-kaubanduse, RMP, Rikka Geeniuse ja Ärigeeniuse artiklitele.
- Ligipääs veel seitsme Geeniuse portaali kõikidele artiklitele.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigus veebis.
- Soodushinnaga sissepääs Geeniuse üritustele.
- Soovi korral ajakiri Digi paberil.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.