Eelmisel nädalal avaldati, et ummistusrünnakute ehk DDoS-rünnakute intensiivsuse tõstmiseks on võimalik kasutada üht uut turvaauku, mis peitub SLP-nimelises teenuses, kirjutab riigi infosüsteemi amet blogis.
SLP teenusest kirjutas RIA ka veebruaris, kui seda kasutati lunavararünnakute sooritamiseks (RIA). Nüüd selgus, et antud teenust on võimalik ründajatel kasutada ka mahukate ummistusrünnakute toime panemiseks.
Selliste ummistusrünnakute puhul saadab ründaja haavatavale serverile päringu võltsitud IP-aadressiga (ohvri IP-aadress). Haavatav server saadab omakorda tagasi vastuse ohvri IP-aadressile, sealjuures on vastuse päringu maht aga palju suurem kui algselt haavatavale serverile saadetud ründaja päringu maht.
Nii on teoreetiliselt võimalik ohvri veebiserver suhteliselt vähese ressursiga üle koormata. Konkreetne turvanõrkus mõjutab rohkem kui 2000 organisatsiooni üle maailma ja enam kui 54000 SLP teenust, mis on internetist kättesaadavad.
Kõikidel internetiga ühendatud süsteemidel, mis SLP teenust kasutavad, tuleks selle kasutamine peatada. Kui see pole võimalik, tuleks tulemüürid konfigureerida selliselt, et need filtreeriksid UDP- ja TCP-pordi 427 liiklust. Nii on võimalik takistada ründajatele juurdepääs SLP-teenusele
Kriitiline turvanõrkus mõjutab Zyxeli tulemüüre
Zyxel avalikustas eelmisel nädalal turvauuendused enda pakutavatele tulemüüridele. Turvauuendused paikavad kriitilise haavatavuse, mille abil on autentimata ründajal võimalik käivitada operatsioonisüsteemi käske.
Viga mõjutab ATP, USG FLEX ja VPN versioone 4.60–5.35 ja ZyWALL/USG versioone 4.60–4.73. Turvanõrkus on eemaldatud ATP, USG FLEX ja VPN versioonides 5.36 ja ZyWALL/USG versioonis 4.73 Patch 1. Kuigi seni ei ole teada, et kriitilist turvaviga oleks küberrünnakutes ära kasutatud, on haavatavad tulemüürid sageli ründajatele ahvatlevateks sihtmärkideks. Seetõttu soovitatakse kasutajatel oma Zyxeli tulemüürid uuendada võimalikult kiiresti.
Mirai robotvõrgustikuga liidetakse aktiivselt haavatavaid TP-Link ruutereid
Ründajad üritavad aktiivselt kompromiteerida TP-Linki ruutereid, mida ei ole paigatud hiljuti avalikustatud turvanõrkuse vastu.
Ründajate eesmärgiks on liita kompromiteeritud seadmed Mirai robotvõrgustikuga, mida kasutatakse ummistusrünnakute teostamiseks. Haavatavus CVE-2023-1389 avastati algselt möödunud aasta detsembris TP-Link Archer AX21 WiFi-ruuteris ning see paigati märtsis. Seni on üritatud eelkõige rünnata Ida-Euroopas olevaid haavatavaid seadmeid, kuid üha rohkem üritatakse kompromiteerida haavatavaid ruutereid ka teistest maailma piirkondadest.
Turvanõrkuse vastu on haavatavad kõik TP-Link Archer AX21 (AX1800) ruuterid, mis kasutavad vanemat tarkvaraversiooni kui 1.1.4 Build 20230219. Kui te sellist ruuterit kasutate, uuendage see esimesel võimalusel.