Uudis

Finantsinspektsioon trahvis SEB Panka

SEB.Foto: Scanpix

Finantsinspektsioon teatas, et karistas AS-i SEB Pank väärteo toimepanemise eest 19 000 euro suuruse rahatrahviga.

Trahvi põhjuseks oli, et mobiili- ja internetipanga tarkvara uuendamise käigus tekkinud tehnilise vea tõttu avaldas pank ilma õigusliku aluseta pangasaladuse kolmandatele isikutele.

Seega pani SEB toime väärteo, mille eest on vastavalt seadusele maksimaalne trahv kuni 32 000 eurot. AS SEB Pank võib otsuse vaidlustada seaduses sätestatud korras.

Möödunud nädalal andis inspektsioon teada, et Luminor Banki suhtes on käimas väärteomenetlus seoses oluliste tõrgetega panga internetipanga töös. Rikkumised, mis on seotud klientide raha õige ja täpse kajastamisega internetipangas, on inspektsiooni hinnangul alati tõsised.

„Pangandussektor toetub usaldusele. Kui pank ei suuda mitu päeva järjest kliendi kontol tema õiget rahasummat kuvada, siis on pank seda usaldust rikkunud. Selline olukord on toonud pangale kaasa Finantsinspektsiooni väärteomenetluse ja võib lõppeda asjaolude tõendatuse korral karistusega,“ ütles finantsinspektsiooni juhatuse liige Siim Tammer.

Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet (TTJA) algatas 2022. aasta oktoobris Luminor Bank AS-i suhtes järelevalvemenetluse seoses esinenud tõrgetega internetipanga teenuste töös, mis mõjutasid tarbijatele pakutava põhimakseteenuse kvaliteeti.

Amet on järelevalvemenetluse raames pöördunud Luminor panga poole selgituste saamiseks. Lisaks on TTJA kohtunud Luminor panga esindajatega, et arutada võimalikke lahendusi internetipanga teenuse kvaliteedi tagamiseks.

Panga peamine fookus on hetkel täielikult IT-stabiilsuse tagamisel, mille raames tehakse täiendavaid investeeringuid, tugevdatakse vastavaid meeskondi ja juhtimist koos lisaressursside eraldamisega, ning tõhustatakse koostööd partneritega, teatas TTJA.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.